Kurumumuzda TOEFL Sınavı Alan Öğrencilerimizden

Candelas Eğitim kurumunda 20 Aralık 2014 tarihinde TOEFL IBT sınavına ilk defa katıldım. Aynı zamanda eğitimimi de aynı kurumda almam nedeniyle alışkın olduğum ortam nedeniyle burayı tercih ettim. Sınav salonu, bilgisayarlar, kulaklıklar ve gözetmen desteği oldukça başarılı ve nezih bir ortam sağladı. Özellikle Kızılayda olmasına rağmen, ofis ve sınav salonu ortamının sessiz ve iyi yalıtımlı olmasının konsantrasyonunuzu artırdığı bir gerçek. Sınava girecek arkadaşlarıma burayı özellikle tercih etmelerini öneririm pişman olmayacaklarına eminim. Şahsım adına herhangi bir problem yaşamadım ve istediğim notu da aldım. Herkese iyi çalışmalar. Ayrıca başta Sayın Akın DEMİR olmak üzere tüm Candelas ekibine sağladıkları bu nezih ve rahatlatıcı ortam için teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum...
Sınav ortamı çok iyiydi. Sınav personeli çok iyiydi. Ses önleyici kulaklıklar çok faydalı oldu. Sınav personeli çok yardımcı ve ilgiliydi.
Kizilayda olmasi sebebiyle kafamda soru isaretleri vardi ama gerek labaratuvari gerek sorumlulariyla gayet guzel bir sinav merkezi. Oldukca rahat ve sessiz.
Akın Bey merhaba,

Sınav sürecindeki yardım ve destekleriniz için teşekkür ederim. Bence kurumunuz sınav ortamı rahatlatıcı ve destekleyici; ilgilenen arkadaşlarınız da yardımseverdi. Sınav sırasında dikkat dağınıklığına neden olacak kurumunuzdan kaynaklı dış etkenler yoktu; ayrıca bilgisayar, kulaklık gibi ekipmanlar da yeterli ve sorunsuzdu. Bu çerçevede benim kurumunuzla ilgili deneyimimin oldukça olumlu olduğunu söyleyebilirim.

İyi çalışmalar dilerim.

Cansu Dinçer
İlkokuldan beri İngilizce'yle devamlı bir problemim oldu. Algılarımı büyük ölçüde İngilizce öğrenmeye kapamıştım. Nerede karşıma çıkacak dediğim İngilizce, bir mecburiyet olarak karşıma çıktığında nasıl hareket etmem gerektiği konusunda kafamı kurcalayan birçok sorun vardı. Fakat, Candelas ailesi kafamdaki soruların cevaplarını tatmin edici bir nitelikte verdi ve ben Candelas'ta eğitim almaya başladım. Bugün geldiğim noktada; hedefime varmam gereken noktadan daha üst bir noktada ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Candelas ailesiyle başarıya ulaşmamın altın noktası olarak gördüğüm bazı noktalar var; öncelikle Candelas İngilizce'yi yaşam felsefesi haline getirmemi sağlayarak bugüne kadar direndiğim kalıplarımı kırdı. Sevgili hocam Seçkin Esen bizleri 0 noktadan bu seviyeye kadar büyük bir titizlikle taşıdı. İngilizce'yi sevdirdi ve öğretti. Seçkin hocayla yaptığımız derslerin en büyük avantajlarından biri, Seçkin Hoca'nın sadece bir Toefl hocası değil, Toefl'da da karşımıza çıkan güncel, bilimsel ve genel kültür konularında ders içinde bize sınavda da yardımcı olacak ufak ve etkili bilgiler sunmasıydı. Bunun yanı sıra, İnglizce'yi konuşup yazabilecek özgüven ve cesareti kazandırabilmesi de büyük bir artı. Sadece derslerde değil, bir aile olarak motivasyonumuzu en yüksek seviyede tutmak için bütün çabayı sarf eden Cankutay abiye, Akın hocaya ve eğitim sürecimiz boyunca bize ellerinden geldiğince tüm desteklerini sunan Gözde Hocaya, Sevilay Hocaya, Gülben Hocaya ve Hakan Hocaya teşekkürlerimi sunuyorum.
Akın Bey, Sınav lokasyonunu seçme aşamasında, birçok seçenekten geriye başka bir merkezle birlikte sadece Candelas'ın kalmış olması, merkezinizin rağbet görmeyen bir yer olabileceği ( fiziksel şartlar, sınav ortamı vb. açısından ) kounusunda bende şüphe uyandırmıştı. İnternette araştırdığımda da merkezinizde sınava giren kimsenin yorumlarına rastlayamadım ( google aramaları, ekşisözlük gibi.. ) 2 seçenekten bana mantıklı görünen Candelas'ı seçtim ve açıkçası gayet memnun kaldım. Lokasyon olarak çok merkezi ve trafiğin olduğu bir yerde olması ve farklı katlarda farklı işyerlerinin bulunması sebebiyle gürültü olur mu diye şüphelerim vardı ancak sınav ortamı oldukça sesizdi. Odalar da az kişilikti, bilgisayarlar, kulaklıklar sorunsuzdu. Görevlilerin de ilgisi üst düzeyde ve yeterliydi. Sınav merkezi ve çalışanların yaklaşımı olarak kesinlikle başkalarına da rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir deneyimdi. Bunu sağladığınız için teşekkür ederim. Ben aniden karşıma çıkan bir fırsat için, 10 günlük bir çalışma ile sınava girmek durumunda kaldım. Nasıl bir sonuç geleceğini kestiremiyorum ve ihtiyacım olan notu alamayabileceğimi düşünüyorum. Mayıs ayının ortasına kadar belirli bir puan ile başvurmam gereken bir pozisyon olmasından ve bu sınavın dilediğim gibi geçmemesi üzerine kendimi riske atmak istemediğimden, maddi yükü ciddi olsa da, sınava girebileceğim ( sonuçların ulaşma tarihi göz önüne alınarak işime yarayacak ) son tarih olan 27.04.2012 için dün yine merkeziniz Candelas'ta sınava girmek üzere kayıt yaptırdım. Aynı soruların tekrar karşıma çıkmamasını umuyorum :) Cuma günü tekrar görüşmek üzere, Can AYDIN
Kısaca bahsetmek gerekirse, sınıfların kalabalık olmaması, bunun da "speaking" esnasında oluşan gürültünün az olmasını sağlaması aklıma gelen en önemli (+). Çalışma arkadaşlarınızın kibar ve iyi niyetli olmalarının da altını çizmek gerekir.

Pek rahatsız eden bir şey olmadı kendi adıma, belki bilgisayarların kasalarının konumu biraz tedirgin ediciydi (dizim çarpar reset atar gibi).

Teşekkürler.
Değerli Candelas İnternational Education Center çalışanları,
Toefl IBT sınavına aslında başka bir merkezde girecektim, teknolojik aksaklıklardan ötürü sınav tarihimiz değiştirildi ve sınav yerimiz bilgimiz dışında kurumunuz olarak belirlendi. Bu değişiklikten son derece memnun kaldım, öncelikle 30 kişilik büyük bir labaratuar yerine, 4 kişilik bir odada, çok rahat bir ortamda, herhangi bir çevresel faktörden etkilenmeden sınavımı sürdürme şansına eriştim. Kurumunuza geldiğim andan itibaren son derece sıcak kanlı karşılamanızdan ötürü, herhangi bir sınav stresi ya da gerginlik de yaşamadım. Bu kadar olumlu şartlar altında sınavdan ilk denemem de 105 puan aldım, asıl girmemiz gereken merkezde bu sınav yapılabilseydi, bu kadar rahat olup bu puanı alabileceğimi sanmıyorum. İlgi ve destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Mehmet Burak ALKAYA.
TOBB'da yaşanılan teknik bir aksaklık yüzünden ertelenen TOEFL sınavıma kurumunuzda girdim ve memnuniyetimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle girdiğim sınıf 4 kişilikti ve bu, konsantrasyonumuzun bozulmaması açısından çok önemli bir avantaj. Bilgisayarlar çalıştığından dolayı sınıf çok sıcak olabiliyor, ya da klima çalışınca çok serin olabiliyor; sınav boyunca merkez çalışanları klimayla birebir ilgilenip rahat bir ortam sağladılar. Ayrıca ara verildiğinde kalan süre hakkında bilgi verip mikrofonla ilgili bi aksaklık olduğunda da kısa sürede problemi çözdüler. Reading ve Writing bölümlerinde dış ortamdan rahatsız olmamak için her aday için ayrıca bir kulaklık mevcuttu (Listening kulaklığı dışında). Onun da ben çok faydasını gördüm, bence her merkezde olmalı. Tek sorun; sınav süresi çok uzun olduğundan sınava su alınmamasının özellikle benim gibi sıcak zamanlarda sınava girenler için sıkıntı yaratması; diğer kurumlarda bu konu biraz daha esnek. Ama bu bir şikayet değil; zaten Toefl tarafından açıkca belirtilen, teknik açıdan da mantıklı olan bir kural. Kurumunuza teşekkür eder; iyi çalışmalar dilerim...
merhaba,

Ben merkezinizi sınav merkezi olarak çok beğendim açıkçası.

Daha önce OTDÜ ve TAD'da da TOEFL ve GRA'e girdim ama oralarda sizin merkezinizdeki kadar rahat edemedim. Başarılarınzın devamını dilerim.
Merhaba,

Merkeziniz sınav ortamı olarak gayet yeterliydi, herhangi bir teknik sorunla ya da sınavdan önce konsantrasyonu olumsuz etkileyebilecek herhangi bir etkenle karşılaşmadım. Açıkçası ilk başlarda TOEFL sınavı için biraz küçük bir yermiş gibi geldi, ancak bireysel anlamda her adayı tatmin edecek düzeydeydi sınav alanları.
Diğer taraftan şöyle bir dezavantajım oldu, oturduğum alana klima direk olarak arkadan vuruyordu.

Sınavdan sonra biraz rahatsız oldum diyebilirim. Bunun haricinde herhangi bir aksaklık yoktu.
Akin bey oncelikle Candelas da toefla bir defa girebilme sansi bulabildim.

1) Sinav gozetmenleri cok sicakkanli, stresimin azalmasi konusunda cok yararli oldular. Bu yuzden calisanlariniza cok tesekkur ediyorum.

2) Sinav ortami cok iyi, az sayida kisi sinava girdigi icin konsantre yonunden ciddi bir problem yasamadim. Ayrica icerisi aydinlik ve bu gercekten uzun bir sinav suresinde cok onemli bir rol oynuyor.

3) Bilgisayarlar benim girdigim zaman gayet iyiydi ve gerek sinava arkadaslarimin gerekse benim hic bir sorunum olmadi baglanti ile ilgili.

Suan Amerikada'yim, burada gre sinavina girdim ayni zamanda toefl merkezi olan yerde. Guzel bir solonu var. Bunu soyluyorum cunku ben burada, bilge adamda, bilim turda ve tobb da sinav merkezini goren biri olarak size boyle bir sinav ortami hazirladiginiz icin tesekkur ediyorum, acikcasi Candelas en iyisi ve sinava giren arkadaslarima da sizin sinav merkezinizi oneriyorum.

Iyi calismalar...

LANGUAGE OPTIONS
ENGLISH / TÜRKÇE

YUKARI