AMERİKADA EĞİTİM ALMANIN 5 ADIMI

AMERİKA'DA EĞİTİM ALMANIN 5 ADIMI

1. SEÇENEKLERİNİZİ ARAŞTIRIN

Amerika'da eğitimin ilk adımı, ihtiyaçlarınıza uyan üniversite ya koleji bulabilmek için araştırma yapmaktır. Kendinizi okula uydurmaya çalışmamalısınız, bunun yerine size, önceliklerinize ve uzun dönem hedeflerinize uyan okulu bulmaya çalışmalısınız.

2. EĞİTİMİNİZE FİNANSE EDİN

Kendinize yatırım yapın! Yaşam ve eğitim giderlerinin Amerika'nın her yerinde farklı olduğunu unutmayın. Doğru planlama ve araştırma ile Amerika'da yüksek öğrenim masrafları ekonomik bir seviyede tutulabilir.

Amerika'da eğitim için araştırma yapılırken, finansal durumunuzu hesaplamak ilk yapmanız gereken şey olmalıdır. Her yatırımda olduğu gibi, eğitim ve kariyer hedefleriniz için neyin en iyisi olduğunuzu hesaplamanız gerekir.

3. BAŞVURUNUZU TAMAMLAYIN

Bu aşama Amerikan kolej ve üniversiteleri için olan genel başvuru şartlarını kapsar. Amerika'da eğitime başvurmak zaman alan ve konsantrasyon gerektiren bir iştir. İyi bir netice almak için bu aşamaya hak ettiği zamanı vermek gerekmektedir.

Başvuru yapacağınız her enstitü için orjinal bir lise ya da lise sonrası eğitim transkripti gerekecektir, bu yüzden başvuru son tarihlerinden önce bu belgeleri toplamanız gerekir.

4. AMERİKAN ÖĞRENCİ VİZESİNE BAŞVURMAK

Sonraki bu aşama F, J ve M tipi öğrenci vizelerini kapsar. Vizeler ve seyahatle ilgili bilgiler Konsolosluk İşleri Bürosu web sayfasında ya da A.B.D. Ulusal Güvenlik Bakanlığı birimlerinde (Amerika'da) bulunabilir. Vize mülakatları kısa olduğundan mülakat esnasında, neden Amerika'da eğitim görmek istediğinizi, bunu orada nasıl destekleyeceğinizi ve eğitiminiz bittikten sonraki planlarınızı anlatmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.

5. YOLA ÇIKMAK İÇİN HAZIRLANIN!

Yola çıkmak için hazır hale gelmek son aşamadır. Yola çıkış öncesi daha fazla bilgi edinmek için gideceğiniz enstitünün web sayfasını kontrol edin ve sağlık sigortası, yıl boyunca ortalama hava sıcaklıkları, yerel toplu taşıma, konaklama ve benzeri şeylerle ilgili bilgi sahibi olun.

** Eğer eğitim sürecinizin planlanmasında desteğe ihtiyaç duyarsanız Candelas Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Hizmetlerimizden faydalanın.

  • 22 Mayıs 2020, Cuma
, , , , , , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Bridge Pathways Amerika Üniversite geçiş programları

Bridge Pathways Amerika Üniversite geçiş programları
SONRAKİ YAZI

YUKARI