Yurt Dışında Üniversite Eğitimi Hakkında

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK - FOUNDATION PROGRAMLARI

 

Foundation programları İrlanda, İngiltere, Yeni Zelanda, Avustralya ve Malta üniversitelerine başvuracak öğrencilerin alması gereken bir eğitimdir. Türkiye de 3 yıllık lise eğitimini tamamlamış her öğrenci bu programı almaktadır. Ancak 4 yıllık teknik eğitim okullarından mezun olan ya da Türkiye de üniversitenin ilk yılını tamamlamış öğrenciler foundation programından muaf tutulabilirler. Muafiyet kararını üniversiteler, lisans programına yapılan başvuru sonucunda vermektedirler.

 

Foundation programının amacı öğrenciyi kendi eğitim sistemine adapte etmek ve bu süreç zarfında öğrencinin seçeceği lisans eğitimine göre akademik eksikliklerini tamamlamaktır. Söz gelişi, mühendislik eğitimi almak isteyen bir öğrenci foundation programı kapsamında hem İngilizce dil bilgisini ilerletebilir, matematik, fizik, kimya, bilgisayar alanlarında zayıf olduğu yanlarını tamamlayabilir hem de mesleğe giriş derslerini alabilir.

 

Programlar öğrenciyi bir sonraki akademik yıla yetiştirmeyi hedeflemektedir. Program süresi 9 - 12 ay arasındadır. Programa başlayabilmek için IELTS sınavından en az 5 - 5,5 arası skor alınması gerekmektedir. Daha düşük düzeyde dil bilgisi olan öğrenciye foundation programı öncesinde IELTS hazırlık programı da sunulmaktadır.

 

Program başlangıç tarihleri İngiltere ve Malta için Ekim ve Ocak, Avustralya, Yeni Zelanda için Temmuz, Şubattır.
Foundation programları, hem üniversite hem de bağlantılı oldukları özel okullar bünyesinde alınabilmektedir. 

 

YURTDIŞINDA AKADEMİK YIL DİL KURSLARI 


Akademik yıl veya sömestr programları yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen yada Türkiye´de yabancı dilde üniversite eğitimi almayı planlayan öğrencilerle; İngilizce seviyelerinin iyi bir düzeye getirmek isteyenler için en uygun programlardır.

 

Akademik sömestr programları genellikle 20 - 24 hafta arasında değişirken akademik yıl programlarının süresi 32 -36 haftadır. Bu programlar çoğunlukla yılın belirli tarihlerinde başlar. Program boyunca öğrencilerin genel İngilizce bilgileri yanında ihtiyaçlarına göre İş İngilizcesi, TOEFL, IELTS, Cambridge Exam vb. sınav hazırlık programları ya da akademik İngilizce gibi alanlarda da ilerlemesine çalışılır. Programların en büyük özelliği ise normal dönemde başlayan dil kurslarından fiyat olarak daha ekonomik olmasıdır. Akademik dönem programlar ve özel promosyonlar ve kayıt işlemleri için bizden detaylı bilgi alabilirsiniz. 

 

ÜNİVERSİTE PROGRAMLARI


Yurtdışında üniversite eğitimi söz konusu olunca size profesyonel danışmanlık gerekir. İlgi duyduğunuz alan üzerine eğitim almak istiyor ama nereden ve nasıl başlayacağınızı bilemiyorsanız size tek sözümüz var. Bize başvurun.
Başta Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda olmak üzere ve Avrupa üniversiteleri içersinden size en uygun programları sunabiliriz.

Geleceğiniz için atılacak bu önemli aşamada sizin yanınızda tecrübelerimizle beraber olmayı arzu ediyoruz.

 

Faydalanabileceğiniz hizmetlerimiz;

yurt dışı eğitim

 

 

>    Yurtdışı üniversite eğitimi ve programlar hakkında bilgilendirilme,

>    Kişisel hedefe uygun olacak üniversitelerin seçimi,

>    Seçilen üniversitelerin istediği başvuru evrakları ve formlarının tespit ve temini,

>    Başvuru formlarının kusursuz doldurulması ve dosyanızla birlikte okullara ulaştırılması,

>    Okullardaki görevlilerle beraber başvuru işlemlerinizin takibi ve sonuca bağlanması,

>    Konaklama, vize, ulaşım işlemleri,

 

Yukarıda saydığımız bu hizmetlere ek olarak, Ankara dışında ikamet eden öğrencilerimiz bize online veya telefon ile ulaşıp evraklarını kargo ile göndererek ofisimizi bile ziyaret etmeden işlemlerini başlatabilmektedirler. 

 

 

YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE PROGRAMLARI 

 

>    Lisans eğitimi 

 

Lise mezunu her öğrencinin katılabileceği programlardır. Fakat öğrencinin lise başarı ortalamasına göre izleyeceği yol farklı olabilmektedir.
Amerika üniversiteleri için, lise mezuniyet ortalaması 5' lik sistemden minimum 2,5 - 3 arasında olan öğrenciler doğrudan üniversitelerin 4 yıllık programlarına başlayabilirler.

Not ortalaması daha düşük olan öğrenciler ilk etapta 2 yıllık "Community College" lerde eğitime başlayıp sonrasında üniversitelere geçerek toplam 4 yıllık eğitimlerini tamamlayabilirler. Lisans eğitimleri Amerika' da Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında başlamaktadır.

Kanada' da ise Amerika' daki sistemin aynısı geçerli olup sadece üniversitelere doğrudan giriş için minimum 3,5 / 5 gibi daha yüksek lise mezuniyet ortalaması aranmaktadır. Üniversite programları Eylül, Ocak ve Mayıs ayında başlamaktadır.

İrlanda, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda' da lise mezunu öğrenciler öncelikle 1 yıllık " Foundation Year " programını tamamlamaktadırlar ve bu programdan aldıkları başarı notuna göre üniversite seçebilmektedirler. Program başlangıç tarihleri İngiltere için Ekim ve Ocak, Avustralya, Yeni Zelanda için Temmuz ve Şubat aylarıdır.

 

-    Avrupa ülkelerinde ise lise mezuniyet ortalamasına göre öğrenciler doğrudan üniversite programlarına başlayabilirler.

-    Lisans eğitimleri için program başlangıç tarihinden en az 6 ay evvelinden başvuru yapılmalıdır. 

 

>    Yüksek Lisans eğitimi

 

Türkiye'de lisans eğitimini tamamlamış ya da uzun yıllar sektörde çalışmış bireylerin katılabileceği programlardır.

4 yıllık üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olanlar, üniversitelerin aradığı akademik yeterliliğe sahip oldukları takdirde istedikleri bölüme başvuru yapabilirler.

Yüksek lisans eğitimi Amerika ve Kanada' da Eylül, Ocak ve bazen Mayıs dönemlerinde başlayıp 2 yıl sürmektedir. Hukuk programları ve bazı MBA programları 1 yılda tamamlanmaktadır. İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda' da ise programlar genelde 1 yıldır. 1,5 yıla uzayan işletme ve yönetim üzerine programlarda bulunmaktadır. İngiltere'de Ekim ve Ocak aylarında, Avustralya ve Yeni Zelanda'da Temmuz ve Şubat aylarında programlar başlamaktadır. Yüksek lisans programlarına başvuru için en az 6 -8 ay evvelinden başvuru yapılmalıdır.

Doğrudan yüksek lisans programına başlayacak yeterli altyapısı olmayan öğrenciler için üniversiteler, bir dönem boyunca eksiklikleri tamamlamak için "Bridging", "PreMBA", "PreMaster" veya "Prerequisite Courses" adı altında programları da öğrencilere önermektedirler. Bu durum daha çok mezun olduğu alandan farklı bir programa başvuru yapan öğrenciler için geçerlidir. Bir örnekle, mühendislik mezunu bir öğrencinin MBA programına başlayabilmesi için öncelikle üniversite bünyesinde işletme, muhasebe, istatistik, makro ekonomi, mikro ekonomi vb. dersleri alarak "Prerequisite courses" şartını yerine getirmesidir.

Ayrıca TOEFL/ IELTS sınavlarından yeterli skoru elde edemeyen öğrenciler isterlerse Pre-Master, Pre-MBA programları sayesinde İngilizce eksikliklerini de üniversitelerde tamamlayabilirler.

Bir diğer önemli husus ise, lisans mezuniyet ortalamasının yüksek lisans programlarına katılabilmek için 4 lük sistem üzerinden en az 2,2 - 2,5 arasında olmasıdır. Daha düşük ortalamadaki öğrencilerin üniversitelerden kabul alabilmesi oldukça zordur.

 

>    Yüksek Lisans Hazırlık - PreMBA/ Pre Master Programları

 

Önceleri Amerika' da yaygın olan bu program bugün diğer ülkelerde de verilmektedir.

Yüksek lisans eğitimi alacak olan fakat hem İngilizce eksikliği hem de akademik altyapısı yetersiz olan öğrencilere sunulan programdır.

Programlara katılım için TOEFL' dan en az 173, IELTS' den ise 5 - 5,5 arasında skor alınmış olunması ya da denk dil bilgisine sahip olunması gerekmektedir. Programın amacı MBA ve Master programları için gerekli olan altyapıyı öğrenciye tamamlatma ve İngilizce dil bilgisini ileri düzeye getirmektir.

Bu programı sadece akademik altyapısı ve İngilizce dil bilgisi direkt olarak yüksek lisans programına başlayacak düzeyde olmayan öğrenciler için önerilmektedir.

Program üniversite ve özel okullar bünyesinde alınabilmektedir. Bazı Amerika devlet üniversitelerinde uzun süreli Pre-MBA diploma programı da bulunmaktadır.

PreMBA / Pre-Master program süreleri 3 - 9 arasında değişmektedir. Başlangıç tarihleri Eylül / Ekim, Ocak ve Mayıs aylarındadır.

 

>     MBA Programları

 

Yüksek lisans denildiğinde çoğumuzun ilk aklına gelen MBA ( Master of Business Administration ) programları ilk önceleri işletme eğitimi verirken günümüzde artık finans, pazarlama, muhasebe, insan kaynakları, turizm, uluslararası ticaret gibi farklı alanlarda uzmanlaşma imkanı da vermektedir.

İlk Amerika'da ortaya çıkan MBA, daha sonraları diğer ülkelere de yayılarak popüler hale gelmiştir.

Yüksek lisans programları içersinde en yüksek maliyete sahip olan MBA programının ücreti US$6,000 - US$25,000 arasındadır. Program süresi Amerika ve Kanada' da 2 yıl, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda' da ise 1- 1,5 yıl arasındadır.

MBA programının içeriğine değinecek olursak, programın üç kısımdan oluştuğunu belirtmemiz gerekir. Öncelikle temel eğitim verilmektedir. Bu temel eğitimde muhasebe, pazarlama, ekonomi, finans, organizasyon ve yönetim, bilgi teknolojileri, insan kaynakları ve bunun gibi dersler alınmaktadır. İkinci kısımda ise, öğrenci yoğunlaşmak istediği alan üzerine seçmeli dersler almaktadır. Bu dönemde yerel şirketlerde stajyer olarak çalışmaktadır. Üçüncü kısım ise tez aşamasıdır. Tez aşaması bir dönem sürmekte olup öğrenci araştırma yaparak 15 - 20 bin kelimelik çalışmasını üniversiteye sunar. 

 

>    Doktora Eğitimi

 

PhD olarak adlandırılan doktora eğitimi, belli bir alanda, üç yıl ve daha uzun süreli eğitim ve araştırma sonucunda tez yazılması ve bu tezin savunulmasını içermektedir. Doktora eğitimine lisans mezunu öğrenciler de yüksek lisans yapmadan direkt başvurabilirler.

 

 

 

 • 26 Eylül 2011, Pazartesi

Yurt Dışında Eğitim Hizmetlerimiz

Yurt Dışında Eğitim Hizmetlerimiz

Yurt Dışında Eğitim Hizmetlerimiz

Yurt dışında dil kursları, yaz kampları, lise, üniversite, yüksek lisans, doktora ve sertifika programları.

Yurt Dışında Yabancı Dil Eğitimi

Yurt Dışında Yabancı Dil Eğitimi

Yurt Dışında, ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere ve Avrupa Ülkelerinde İngilizce ve yabancı dil kursları

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

CANDELAS HAKKINDA YORUMLAR

TÜMÜNÜ İNCELE
 • 16-04-2012UTKAN BOSTANCİ

  TOEFL Eğitimi Alan Öğrencilerimizden Yorumlar

  Kursa baslamadan once bircok kurs arastirdim fakat hicbirisi bana Candelas'in verdigi guveni vermedi. Hem yaptiklari kisa ve uzun vadeli calisma planlari hem de bireysel calisma imkanlari sundugundan dolayi Candelas'i guvenerek tercih ettim. Akin Hoca yonetimindeki Candelas kadrosu iyi bir egitimin yani sira iyi bir calisma ortami da sagliyor. Yasemin Hocam sayesinde temelini guclendirdigim Ingilizcem"i Seckin Hoca ile ust seviyelere cikardim. Seckin Esen hocamiz bence Turkiye'deToefl egitim sistemini icsellestirerek, kendi yontem ve stratejileriyle ogrencilere en iyi egitimi vererek onlari ...
 • 27-10-2010YUNUS EMRE TEKİN

  Walt Disney World ICP Öğrencilerinden Mesajlar

  Merhaba araştırmayı seven arkadaşlar! WDW Programı,sizin araştırdığınız diğer programlara oranla daha güvenli ve baş ağırtmayan bir kampanyadır. Eminim ki Akın Beyi en çok uğraştıran ve yoran da ben oldum :) Sizde olduğu gibi onlarca soru vardı kafamda.'Acaba' ile başlayıp 'olur mu ki' ile biten endişeli sorular.. Şuan gidip oraları görüp gelmiş biri olarak diyebileceğim önemli husus şudur : Amacınızı bilin yeter. Orada ne iş yapacağınıza iyice karar vermelisiniz ki eleştirileriniz tutarlı olabilsin.Kendimi 2009-2010 WDW ICP'ye katılan öğrenc...
 • 14-03-2013MİNE FİDAN

  İngilizce Kursu Alan Öğrencilerimizden

  Üniversite hazırlığa gelene kadar neredeyse ingilizceyle ilgili hiçbir geçmişim yoktu.Bu yüzden de hazırlıkta oldukça sıkıntı çektim hem ingilizceye karşı hiçbir ilgimin olmadığını hem de yeteneğimin olmadığını düşünüyordum ta ki Candelas'a gelip Gülben hocamla tanışana kadar..Burası gerçekten çok çok farklı bir yer.En önemlisi de önceliğinin maddiyat değil öğrenci olması.Neredeyse her gün buraya gelip saate bakmadan çalıştığımızı bilirim.Eğer gerçekten iyi bir ingilizce eğitimi almak istiyorsanız kesinlikle tereddüt etmeden gelmeniz ...

İNGİLİZCE, YABANCI DİL & SERTİFİKA EĞİTİMLERİ

Duyuru ve Kampanyalar

TÜMÜNÜ İNCELE -

3 AdımdaYurt Dışında Eğitim Programımı Nasıl Belirlerim ?

Öncelikle Hedeflerinizi ve Beklentilerinizi netleştirmelisiniz.

Detaylı Bilgi +
Candelas Eğitim Plan ve Strateji

plan & strateji

Planlarınızı ve hedeflerinizi beraber değelendirip bunlara göre strateji belirliyoruz.

Candelas Eğitim Program

program

Hedeflerinize ve belirlediğimiz stratejiye uygun bir programa karar veriyoruz.

Candelas Eğitim Son Adım

ve son adım...

Kararlaştırdığımız Programa kayıt oluyorsunuz ve diğer tüm işlemlerini biz yapıyoruz. Size uçağınıza binmek kalıyor.

 

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 10 yaşında.

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 
İngilizce Online Eğitim
İngilizce Online Eğitim
İngilizce Online Eğitim

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

400+

LANGUAGE OPTIONS
ENGLISH / TÜRKÇE

YUKARI