Yurt Dışında Üniversite Eğitimi Hakkında

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK - FOUNDATION PROGRAMLARI

Foundation programları İrlanda, İngiltere Yeni Zelanda, Avustralya ve Malta üniversitelerine başvuracak öğrencilerin alması gereken bir eğitimdir. Türkiye de 3 yıllık lise eğitimini tamamlamış her öğrenci bu programı almaktadır. Ancak 4 yıllık teknik eğitim okullarından mezun olan ya da Türkiye de üniversitenin ilk yılını tamamlamış öğrenciler foundation programından muaf tutulabilirler. Muafiyet kararını üniversiteler, lisans programına yapılan başvuru sonucunda vermektedirler.

Foundation programının amacı öğrenciyi kendi eğitim sistemine adapte etmek ve bu süreç zarfında öğrencinin seçeceği lisans eğitimine göre akademik eksikliklerini tamamlamaktır. Söz gelişi, mühendislik eğitimi almak isteyen bir öğrenci foundation programı kapsamında hem İngilizce dil bilgisini ilerletebilir, matematik, fizik, kimya, bilgisayar alanlarında zayıf olduğu yanlarını tamamlayabilir hem de mesleğe giriş derslerini alabilir.

Programlar öğrenciyi bir sonraki akademik yıla yetiştirmeyi hedeflemektedir. Program süresi 9 - 12 ay arasındadır. Programa başlayabilmek için IELTS sınavından en az 5 - 5,5 arası skor alınması gerekmektedir. Daha düşük düzeyde dil bilgisi olan öğrenciye foundation programı öncesinde IELTS hazırlık programı da sunulmaktadır.

Program başlangıç tarihleri İngiltere ve Malta için Ekim ve Ocak, Avustralya, Yeni Zelanda için Temmuz, Şubattır.
Foundation programları, hem üniversite hem de bağlantılı oldukları özel okullar bünyesinde alınabilmektedir. 

YURTDIŞINDA AKADEMİK YIL DİL KURSLARI 

Akademik yıl veya sömestr programları yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen yada Türkiye´de yabancı dilde üniversite eğitimi almayı planlayan öğrencilerle; İngilizce seviyelerinin iyi bir düzeye getirmek isteyenler için en uygun programlardır.

Akademik sömestr programları genellikle 20 - 24 hafta arasında değişirken akademik yıl programlarının süresi 32 -36 haftadır. Bu programlar çoğunlukla yılın belirli tarihlerinde başlar. Program boyunca öğrencilerin genel İngilizce bilgileri yanında ihtiyaçlarına göre İş İngilizcesi, TOEFL, IELTS, Cambridge Exam vb. sınav hazırlık programları ya da akademik İngilizce gibi alanlarda da ilerlemesine çalışılır. Programların en büyük özelliği ise normal dönemde başlayan dil kurslarından fiyat olarak daha ekonomik olmasıdır. Akademik dönem programlar ve özel promosyonlar ve kayıt işlemleri için bizden detaylı bilgi alabilirsiniz. 

ÜNİVERSİTE PROGRAMLARI

Yurtdışında üniversite eğitimi söz konusu olunca size profesyonel danışmanlık gerekir. İlgi duyduğunuz alan üzerine eğitim almak istiyor ama nereden ve nasıl başlayacağınızı bilemiyorsanız size tek sözümüz var. Bize başvurun.
Başta Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda olmak üzere ve Avrupa üniversiteleri içersinden size en uygun programları sunabiliriz.

Geleceğiniz için atılacak bu önemli aşamada sizin yanınızda tecrübelerimizle beraber olmayı arzu ediyoruz. 

Faydalanabileceğiniz hizmetlerimiz;

>    Yurtdışı üniversite eğitimi ve programlar hakkında bilgilendirilme,

>    Kişisel hedefe uygun olacak üniversitelerin seçimi,

>    Seçilen üniversitelerin istediği başvuru evrakları ve formlarının tespit ve temini,

>    Başvuru formlarının kusursuz doldurulması ve dosyanızla birlikte okullara ulaştırılması,

>    Okullardaki görevlilerle beraber başvuru işlemlerinizin takibi ve sonuca bağlanması,

>    Konaklama, vize, ulaşım işlemleri,

Yukarıda saydığımız bu hizmetlere ek olarak, Ankara dışında ikamet eden öğrencilerimiz bize online veya telefon ile ulaşıp evraklarını kargo ile göndererek ofisimizi bile ziyaret etmeden işlemlerini başlatabilmektedirler. 

YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE PROGRAMLARI  

>    Lisans eğitimi 

Lise mezunu her öğrencinin katılabileceği programlardır. Fakat öğrencinin lise başarı ortalamasına göre izleyeceği yol farklı olabilmektedir.
Amerika üniversiteleri için, lise mezuniyet ortalaması 5' lik sistemden minimum 2,5 - 3 arasında olan öğrenciler doğrudan üniversitelerin 4 yıllık programlarına başlayabilirler.

Not ortalaması daha düşük olan öğrenciler ilk etapta 2 yıllık "Community College" lerde eğitime başlayıp sonrasında üniversitelere geçerek toplam 4 yıllık eğitimlerini tamamlayabilirler. Lisans eğitimleri Amerika' da Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında başlamaktadır.

Kanada' da ise Amerika' daki sistemin aynısı geçerli olup sadece üniversitelere doğrudan giriş için minimum 3,5 / 5 gibi daha yüksek lise mezuniyet ortalaması aranmaktadır. Üniversite programları Eylül, Ocak ve Mayıs ayında başlamaktadır.

İrlanda, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda' da lise mezunu öğrenciler öncelikle 1 yıllık " Foundation Year " programını tamamlamaktadırlar ve bu programdan aldıkları başarı notuna göre üniversite seçebilmektedirler. Program başlangıç tarihleri İngiltere için Ekim ve Ocak, Avustralya, Yeni Zelanda için Temmuz ve Şubat aylarıdır.

-    Avrupa ülkelerinde ise lise mezuniyet ortalamasına göre öğrenciler doğrudan üniversite programlarına başlayabilirler.

-    Lisans eğitimleri için program başlangıç tarihinden en az 6 ay evvelinden başvuru yapılmalıdır. 

>    Yüksek Lisans eğitimi

Türkiye'de lisans eğitimini tamamlamış ya da uzun yıllar sektörde çalışmış bireylerin katılabileceği programlardır.

4 yıllık üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olanlar, üniversitelerin aradığı akademik yeterliliğe sahip oldukları takdirde istedikleri bölüme başvuru yapabilirler.

Yüksek lisans eğitimi Amerika ve Kanada' da Eylül, Ocak ve bazen Mayıs dönemlerinde başlayıp 2 yıl sürmektedir. Hukuk programları ve bazı MBA programları 1 yılda tamamlanmaktadır. İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda' da ise programlar genelde 1 yıldır. 1,5 yıla uzayan işletme ve yönetim üzerine programlarda bulunmaktadır. İngiltere'de Ekim ve Ocak aylarında, Avustralya ve Yeni Zelanda'da Temmuz ve Şubat aylarında programlar başlamaktadır. Yüksek lisans programlarına başvuru için en az 6 -8 ay evvelinden başvuru yapılmalıdır.

Doğrudan yüksek lisans programına başlayacak yeterli altyapısı olmayan öğrenciler için üniversiteler, bir dönem boyunca eksiklikleri tamamlamak için "Bridging", "PreMBA", "PreMaster" veya "Prerequisite Courses" adı altında programları da öğrencilere önermektedirler. Bu durum daha çok mezun olduğu alandan farklı bir programa başvuru yapan öğrenciler için geçerlidir. Bir örnekle, mühendislik mezunu bir öğrencinin MBA programına başlayabilmesi için öncelikle üniversite bünyesinde işletme, muhasebe, istatistik, makro ekonomi, mikro ekonomi vb. dersleri alarak "Prerequisite courses" şartını yerine getirmesidir.

Ayrıca TOEFL/ IELTS sınavlarından yeterli skoru elde edemeyen öğrenciler isterlerse Pre-Master, Pre-MBA programları sayesinde İngilizce eksikliklerini de üniversitelerde tamamlayabilirler.

Bir diğer önemli husus ise, lisans mezuniyet ortalamasının yüksek lisans programlarına katılabilmek için 4 lük sistem üzerinden en az 2,2 - 2,5 arasında olmasıdır. Daha düşük ortalamadaki öğrencilerin üniversitelerden kabul alabilmesi oldukça zordur. 

>    Yüksek Lisans Hazırlık - PreMBA/ Pre Master Programları

Önceleri Amerika' da yaygın olan bu program bugün diğer ülkelerde de verilmektedir.

Yüksek lisans eğitimi alacak olan fakat hem İngilizce eksikliği hem de akademik altyapısı yetersiz olan öğrencilere sunulan programdır.

Programlara katılım için TOEFL' dan en az 173, IELTS' den ise 5 - 5,5 arasında skor alınmış olunması ya da denk dil bilgisine sahip olunması gerekmektedir. Programın amacı MBA ve Master programları için gerekli olan altyapıyı öğrenciye tamamlatma ve İngilizce dil bilgisini ileri düzeye getirmektir.

Bu programı sadece akademik altyapısı ve İngilizce dil bilgisi direkt olarak yüksek lisans programına başlayacak düzeyde olmayan öğrenciler için önerilmektedir.

Program üniversite ve özel okullar bünyesinde alınabilmektedir. Bazı Amerika devlet üniversitelerinde uzun süreli Pre-MBA diploma programı da bulunmaktadır.

PreMBA / Pre-Master program süreleri 3 - 9 arasında değişmektedir. Başlangıç tarihleri Eylül / Ekim, Ocak ve Mayıs aylarındadır. 

>     MBA Programları

Yüksek lisans denildiğinde çoğumuzun ilk aklına gelen MBA ( Master of Business Administration ) programları ilk önceleri işletme eğitimi verirken günümüzde artık finans, pazarlama, muhasebe, insan kaynakları, turizm, uluslararası ticaret gibi farklı alanlarda uzmanlaşma imkanı da vermektedir.

İlk Amerika'da ortaya çıkan MBA, daha sonraları diğer ülkelere de yayılarak popüler hale gelmiştir.

Yüksek lisans programları içersinde en yüksek maliyete sahip olan MBA programının ücreti US$6,000 - US$25,000 arasındadır. Program süresi Amerika ve Kanada' da 2 yıl, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda' da ise 1- 1,5 yıl arasındadır.

MBA programının içeriğine değinecek olursak, programın üç kısımdan oluştuğunu belirtmemiz gerekir. Öncelikle temel eğitim verilmektedir. Bu temel eğitimde muhasebe, pazarlama, ekonomi, finans, organizasyon ve yönetim, bilgi teknolojileri, insan kaynakları ve bunun gibi dersler alınmaktadır. İkinci kısımda ise, öğrenci yoğunlaşmak istediği alan üzerine seçmeli dersler almaktadır. Bu dönemde yerel şirketlerde stajyer olarak çalışmaktadır. Üçüncü kısım ise tez aşamasıdır. Tez aşaması bir dönem sürmekte olup öğrenci araştırma yaparak 15 - 20 bin kelimelik çalışmasını üniversiteye sunar. 

>    Doktora Eğitimi

PhD olarak adlandırılan doktora eğitimi, belli bir alanda, üç yıl ve daha uzun süreli eğitim ve araştırma sonucunda tez yazılması ve bu tezin savunulmasını içermektedir. Doktora eğitimine lisans mezunu öğrenciler de yüksek lisans yapmadan direkt başvurabilirler. 

Yurt Dışında Yabancı Dil Eğitimi

Yurt Dışında Yabancı Dil Eğitimi

DETAYLI İNCELE

YÜZ YÜZE EĞİTİMLER & HİZMETLER

Ankara Ofisimizden Yüz Yüze Alabileceğiniz Hizmetlerimiz ve Ürünlerimiz

Yüz Yüze Eğitimler

Yüz Yüze Eğitimler

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Dısney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

ONLINE EĞİTİMLER & HİZMETLER

Dünyanın Heryerinden Alabileceğiniz Hizmetlerimiz ve Ürünlerimiz

My English Classes Online bir Candelas Eğitim markasıdır.

Online Canlı Dersler

Online Canlı Dersler

Dinamik öğretmenler ve kendi yayınlarımız ile Online Canlı İngilizce Dersleri

İngilizce Konuşma Kulübü

İngilizce Konuşma Kulübü

İngilizce konuşma becerinizi ve akıcılığınızı geliştirebileceğiniz ekonomik konuşma kulüpleri

Kiddy English

Kiddy English

Çocuklar için Bire-Bir İngilizce Özel Dersler

Online Video Kurslar

Online Video Kurslar

Baştan sona tüm seviyelerde online video kurslar

Online Beceri Kursları

Online Beceri Kursları

Tüm seviyelerde İngilizce okuma, dinleme, yazma, kelme ve gramer beceri desleri

Udemy İngilizce Eğitimleri

Udemy İngilizce Eğitimleri

UDEMY platformunda bulunan en kaliteli ve en zengin içerikli İngilizce Kursları

Yayınlarımız

İngilizce Kitaplar

En temel seviyeden en ileri seviyeye kadar baştan sona İngilizce Kitapları

İngilizce E-Kitaplar

İngilizce E-Kitaplar

Tüm seviyelerde baştan sona İngilizce E-Kitaplar

İngilizce Interaktif E-Kitaplar

İngilizce Interaktif E-Kitaplar

Tüm seviyelerde baştan sona İngilizce İnteraktif E-Kitaplar

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO'ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

CANDELAS ONLINE EĞİTİM HİZMETLERİ

Şu ana kadar bizden 6192 adet Online İngilizce hizmeti ve ürünü alan 12223 öğrencimize çok teşekkür ederiz.

CANDELAS YAYINLAR

İngilizce gramer, okuma, kelime, dinleme ve test kitapları

GALERİ & YORUMLAR

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hakkımızdaki değerlendirmeleri.

Hemen İngilizce seviyenizi öğrenin.

Candelas ONLINE İNGİLİZCE SEVİYE TESPİT Sınavı ile güncel Gramer, Dinleme, Yazma ve Kelime bilgisi seviyenizi ölçebilirsiniz. Yandaki TEST YOURSELF linkini tıklayarak hemen sınavınıza başlayın ve İngilizce seviyenizi öğrenin.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

GEREKLİ BİLGİLER

DUYURU VE KAMPANYALAR

TÜMÜNÜ GÖR -

Candelas Ailesi

Tüm Fotoğraflar

Yabancı Dil Eğitimleri

Tüm Fotoğraflar

Walt Dısney World International College Programs

Tüm Fotoğraflar

Candelas Kiddy English

Tüm Fotoğraflar

Online Dersler ve Sınıflar

Tüm Fotoğraflar

İngilizce Konuşma Kurslari

Tüm Fotoğraflar

Candelas Kurs ve Çalışma Ortamı

Tüm Fotoğraflar

My English Classes Online bir Candelas Eğitim Markasıdır.

  • Neden MyECO?

    MyECO, My English Classes Online, online yabancı dil eğitimine tamamen farklı bir vizyon getirmektedir.

  • MyECO Bir Dil Okuludur

    MyECO sizlere Yüksek Standartta Online İngilizce Eğitimi sunar.

  • İngilizcenizi Geliştirin

    Alanında profesyonel İngilizce öğretmenlerinden canlı ders alın.

DETAYLI İNCELE
Dinamik öğretmenler ve kendi yayınlarımız ile Online Canlı İngilizce Dersleri
İngilizce konuşma becerinizi ve akıcılığınızı geliştirebileceğiniz ekonomik konuşma kulüpleri
Online İngilizce

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Eğer siz de takımımızın ve çalışma ortamımızın bir parçası olmak isterseniz, hemen öz geçmişinizi gönderiniz.

Candelas Eğitim 15 yaşında

Candelas Youtube

130+

Candelas Instagram

150+

MyECO Youtube

50.000+
YUKARI