Avustralya Eğitim ve Yaşam Hakkında

NEDEN AVUSTRALYA?

Avustralya dil eğitimi, üniversite ve master eğitimi hedefleyen öğrencilere sayısız fırsat sunmaktadır. Avustralya eğitim sistemindeki yenilikçi, yaratıcı ve özgür düşünce üzerine kurduğu için dünya sıralamasına girmiş birçok okul bulunmaktadır. Yaşam maliyetlerinin uygun olması, öğrencilere okurken haftalık 20 saat çalışma izni verilmesi, sıcak iklimi birçok sebepler öğrenciler için önemli kriterlerdir. Her yıl göçmen alan Avustralya farklı kültürleri içinde barındırdığı için yabancı öğrenciler çok zorlanmadan kendilerini toplumun bir parçası olarak görmektedir. Avustralya’ya her sene 140 farklı ülkeden 150.000 yabancı öğrenci eğitim amacıyla gitmektedir. Yapılan araştırmalara göre Melbourne, Sydney ve Perth gibi şehirler dünya üzerinde yaşanabilecek şehirlerarasında gösterilmiştir.

AVUSTRALYA HAKKINDA

Rusya, Kanada, ABD, Çin ve Brezilyadan sonra en fazla yüzölçümüne sahip ülkesi Avustralya’dır. 6 eyalet ve 2 bölgeden oluşan Avustralya’nın başkenti Canberra’dır ve en büyük şehri ise Sydney dir. Hiçbir ülkeye sınırı olmayan dünyanın en büyük adasıdır ve 13.büyük ekonomisidir.  20 milyonun üzerinde olan nüfusunun %70’i en büyük 10 farklı şehirde yaşamaktadır. Avustralya da kullanılan dil İngilizcedir ve kullanılan para birimi Avustralya dolarıdır. Avustralya şu eyaletlerden oluşmaktadır;  New South Wales, Victoria, Queensland, Western Australia, South Australia, Tasmania, Northern Territory, Australian Capital Territory.

AVUSTRALYA DİL OKULLARI HAKKINDA

Türkiye ve Avustralya arasındaki mesafenin fazla olmasından dolayı 6-12 ay gibi uzun süreler tercih edilmektedir. Ülkede Sydney, Melbourne, Perth gibi şehirlerde dil eğitimi sunan özel dil okulları olduğu gibi aynı zamanda üniversite bünyesinde de eğitim alma fırsatı bulunmaktadır. Dil eğitimine öğrenci vizesi ile giden öğrencilerin haftalık 20 saat çalışma imkanı bulunmaktadır. Avustralya’daki okullarda Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik İngilizce ve IELTS hazırlık gibi kurslar bulunmaktadır. Genellikle sınıf mevcutları 12-15 kişiden oluşmaktadır.

GENEL İNGİLİZCE PROGRAMLARI

Avustralya dil okullarında haftalık ders 20 saattir. Bu programlar genellikle birçok okul tarafından 3 aya kadar verilmektedir fakat 3 ay ve üzeri eğitim almayı planlayan öğrenciler için Yoğun İngilizce programı tavsiye edilmektedir. Genel İngilizce programları birçok İngilizce eğitimi veren ülkelerde olduğu gibi okuma, yazma, dinleme ve dil bilgisi gibi kısımlardan oluşmaktadır. Öğrenciler kalan zamanlarında okul tarafından organize edilen sosyal ve kültürel aktivitelere katılabilirler.

YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMLARI

Bu program öğrenciler tarafından en çok tercih edilen programların başında gelmektedir. Haftalık 25-30 saat arası ders yapılmaktadır. Genellikle sabahları 9-12 saatleri arası genel İngilizce, öğleden sonraki saatlerde seçmeli dersler yapılmaktadır. Öğrenciler kendi seviyelerine göre seçmeli dersleri seçebilirler. Seçmeli dersler arasında ekstra konuşma, ekstra yazma, IELTS hazırlık, iş İngilizcesi sayılabilir. Yoğun İngilizce programları genellikle Türk öğrenciler arasında 40-44 hafta aralığında seçilmektedir. En az 40 hafta dil okulu kaydı yapan öğrenci Avustralya’da öğrenci vizelerini uzatabilirler.

UZUN DÖNEM PAKET PROGRAMLARI

Bu program birçok öğrenci tarafında en çok seçilen programların başında gelmektedir. Çünkü Avustralya’ya 1 yıla yakın süreliğine giden öğrenci için bu program maliyet olarak uyguna gelmektedir. Bu programda eğitim 9-11-12 aylık süreleri kapsamaktadır. Haftalık 30 saat ders alınmaktadır.

IELTS HAZIRLIK PROGRAMLARI

Bu program; Avustralya da haftalık 25 veya 30 saat arası ders verilmektedir. 13-15 kişilik sınıflarda 2-10 haftalık bir eğitimi kapsamaktadır. IELTS hazırlık programına kayıt için İngilizce seviyesi en az Intermediate (orta) düzey olunması gerekmektedir. Eğer öğrenci bu seviyede değilse önce Genel ya da Yoğun İngilizce eğitimi alması gerekmektedir.

AVUSTRALYA YAZ OKULLARI

Bu programlar 8-15 yaş arası öğrencileri kapsamaktadır. En güvenli ortamın sağlanabilmesi için Caims gibi ufak şehirlerde genellikle Mart ve Temmuz aylarının son haftalarından başlamak üzere 1 veya 2 haftalık süreleri kapsamaktadır. Programın içeriğinde 15 saat İngilizce eğitimi, hafta sonu tam gün, hafta içi yarım gün okul tarafından geziler, sosyal ve kültürel aktiviteler düzenlenmektedir. Konaklamalar genellikle aile yanı tek kişilik odalarda tam pansiyon olarak ayarlanmaktadır.

AVUSTRALYA’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Avustralya üniversiteleri dünya sıralamasındaki yerleri ile oldukça iddialıdır. Eğitim sistemi birçok bölüm için 3 yıldır. Bazı teknik bölümler 4 yıl veya daha fazla süreye uzayabilir.  Öğrenciler Avustralya üniversitelerine başvurmaları için İngilizce seviyelerini ispatlamaları gerekmektedir. Bunu da Avustralya konsolosluğu istediği için IELTS sınavına girerek yapabilirler. Aynı zamanda bütün üniversitelerde Cambridge ve TOEFL sınavları da geçerlidir. Fakat Avustralya konsolosluğu vize içinde istediği için en uygun sınav IELTS olacaktır. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler üniversite içinde hazırlık eğitimi de alabilir. Avustralya üniversitelerine başlamak için en uygun aylar Şubat ve Temmuz aylarıdır. Diğer birçok ülkeden farklı olarak Avustralya da akademik dönem bu aylar da başlamaktadır. Türk öğrencilerinin başvurudan önce iyi bir lise mezuniyet ortalamasına ihtiyaçları vardır. Avustralya üniversitelerinde eğitim maliyeti ortalama A$ 15.000 – A$ 25.000 arası değişmektedir. Üniversite kabulü için LYS sınavına girmeye gerek yoktur.  Avustralya üniversitelerin hepsinin YÖK denkliği vardır. Sadece lise diploması ile öğrenciler başvuru yapabilirler. Bunun yanı sıra Avustralya’da öğrencileri daha çok kariyer hayatına hazırlayan mesleki eğitim veren TAFE College’lar ve Mesleki Okullarda bulunmaktadır. Bu okullar genellikle 6 ay – 1 yıl – 2 yıl gibi süreleri kapsayacak şekilde sertifika programları, diploma programları ve 1 ve 2 yıllık ön lisans diplomaları vermektedirler. Avustralya’da eğitim almak için vizeye başvuran öğrencilerin mutlaka kayıt yaptırdıkları okulun akredite olmuş olması ve devam edecekleri programlarında,   Commonwealth Register of Institutions and Courses for Overseas Students (CRICOS) tarafından onaylı olması gerekmektedir. CRICOS onay kodu bulunmayan bir program için öğrenci vizesi müracaatında bulunmak mümkün değildir.

AVUSTRALYA’DA MASTER EĞİTİMİ

Master eğitim programları; yaratıcı programları, yüksek eğitim kalitesi, sayısız burs ve iş olanakları ile öğrenciler için oldukça cezbedici bir konumda bulunmaktadır. Yüksek lisans eğitimi birçok bölüm için 1 yıl, bazıları için 1,5 veya 2 yıl arasında değişmektedir. Başvurularda genellikle üniversite mezuniyet derecesi, İngilizce yeterliliği ve varsa staj veya iş tecrübesi aranmaktadır. Yüksek lisans programları; ders ve araştırma şeklinde işlenen programlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Özellikle araştırma programlarına Avustralya hükümeti oldukça fazla burs vermektedir. Öğrenciler İngilizce yeterliliklerini IELTS sınavına girerek gösterebilirler. Üniversiteler tarafından istenen en düşük IELTS notu 6.5’dir. En çok tercih edilen bölümler arasında İşletme, Mühendislikler ve Medya bölümü sayılabilir. Avustralya’da Yüksek Lisans eğitimine katılan öğrenciler aynı zamanda çalışma imkânına sahip olmaktadırlar.

SERTİFİKA EĞİTİMİ HAKKINDA

Avustralya’da sertifika ve diploma programları genellikle TAFE Colleges bünyesinde verilmektedir. TAFE sertifika ve diploma programları zengin içerikleri ile üniversite programlarından daha çok tercih edilmektedir. Bu okullar Avustralya da teknik ve mesleki eğitim veren okullar kategorisinde gösterilmektedir. Bu programların maliyetleri daha uygundur. TAFE okullarında eğitim verilen sınıflar daha ufak ve birçok farklı alanda eğitimler uygulanmaktadır. Birçok TAFE okullarında İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilere hazırlık programları da verilmektedir.

AVUSTRALYA VİZESİ

Avustralya öğrenci vizesi başvuruları Ankara’daki büyükelçilik de yapılmaktadır. Vize başvuruları bireysel olarak 9.00-11.30 saatleri arasında randevu alarak yapmaktadırlar. Vize başvuruları aşamasında öğrencilerin gidiş amacına göre istenen belgelerde farklılıklar bulunmaktadır. Örneğin, sadece dil eğitimi programlarına katılmak amacıyla başvuru yapan öğrenciler 570 numaralı vize sınıfında başvuru yapmalı ve ya Yüksek Öğrenim kategorisinde Üniversite okumak amacıyla Avustralya’ya seyahat edecek olan öğrencilerin 573 numaralı vize sınıfında başvuru yapmaları gerekmektedir. Avustralya öğrenci vizesi yabancı öğrencilere belirli koşullarda çalışma izni vermektedir. 

İngiltere'de Yeni Öğrenci Çalışma Kuralları

İngiltere'de Yeni Öğrenci Çalışma Kuralları

DETAYLI İNCELE

YÜZ YÜZE EĞİTİMLER & HİZMETLER

Ankara Ofisimizden Yüz Yüze Alabileceğiniz Hizmetlerimiz ve Ürünlerimiz

Yüz Yüze Eğitimler

Yüz Yüze Eğitimler

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Dısney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

ONLINE EĞİTİMLER & HİZMETLER

Dünyanın Heryerinden Alabileceğiniz Hizmetlerimiz ve Ürünlerimiz

My English Classes Online bir Candelas Eğitim markasıdır.

Online Canlı Dersler

Online Canlı Dersler

Dinamik öğretmenler ve kendi yayınlarımız ile Online Canlı İngilizce Dersleri

İngilizce Konuşma Kulübü

İngilizce Konuşma Kulübü

İngilizce konuşma becerinizi ve akıcılığınızı geliştirebileceğiniz ekonomik konuşma kulüpleri

Kiddy English

Kiddy English

Çocuklar için Bire-Bir İngilizce Özel Dersler

Online Video Kurslar

Online Video Kurslar

Baştan sona tüm seviyelerde online video kurslar

Online Beceri Kursları

Online Beceri Kursları

Tüm seviyelerde İngilizce okuma, dinleme, yazma, kelme ve gramer beceri desleri

Udemy İngilizce Eğitimleri

Udemy İngilizce Eğitimleri

UDEMY platformunda bulunan en kaliteli ve en zengin içerikli İngilizce Kursları

Yayınlarımız

İngilizce Kitaplar

En temel seviyeden en ileri seviyeye kadar baştan sona İngilizce Kitapları

İngilizce E-Kitaplar

İngilizce E-Kitaplar

Tüm seviyelerde baştan sona İngilizce E-Kitaplar

İngilizce Interaktif E-Kitaplar

İngilizce Interaktif E-Kitaplar

Tüm seviyelerde baştan sona İngilizce İnteraktif E-Kitaplar

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO'ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

CANDELAS ONLINE EĞİTİM HİZMETLERİ

Şu ana kadar bizden 5218 adet Online İngilizce hizmeti ve ürünü alan 11055 öğrencimize çok teşekkür ederiz.

CANDELAS YAYINLAR

İngilizce gramer, okuma, kelime, dinleme ve test kitapları

GALERİ & YORUMLAR

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hakkımızdaki değerlendirmeleri.

Hemen İngilizce seviyenizi öğrenin.

Candelas ONLINE İNGİLİZCE SEVİYE TESPİT Sınavı ile güncel Gramer, Dinleme, Yazma ve Kelime bilgisi seviyenizi ölçebilirsiniz. Yandaki TEST YOURSELF linkini tıklayarak hemen sınavınıza başlayın ve İngilizce seviyenizi öğrenin.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

GEREKLİ BİLGİLER

DUYURU VE KAMPANYALAR

TÜMÜNÜ GÖR -

Candelas Ailesi

Tüm Fotoğraflar

Yabancı Dil Eğitimleri

Tüm Fotoğraflar

Walt Dısney World International College Programs

Tüm Fotoğraflar

Candelas Kiddy English

Tüm Fotoğraflar

Online Dersler ve Sınıflar

Tüm Fotoğraflar

İngilizce Konuşma Kurslari

Tüm Fotoğraflar

Candelas Kurs ve Çalışma Ortamı

Tüm Fotoğraflar

My English Classes Online bir Candelas Eğitim Markasıdır.

  • Neden MyECO?

    MyECO, My English Classes Online, online yabancı dil eğitimine tamamen farklı bir vizyon getirmektedir.

  • MyECO Bir Dil Okuludur

    MyECO sizlere Yüksek Standartta Online İngilizce Eğitimi sunar.

  • İngilizcenizi Geliştirin

    Alanında profesyonel İngilizce öğretmenlerinden canlı ders alın.

DETAYLI İNCELE
Dinamik öğretmenler ve kendi yayınlarımız ile Online Canlı İngilizce Dersleri
İngilizce konuşma becerinizi ve akıcılığınızı geliştirebileceğiniz ekonomik konuşma kulüpleri
Online İngilizce

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Eğer siz de takımımızın ve çalışma ortamımızın bir parçası olmak isterseniz, hemen öz geçmişinizi gönderiniz.

Candelas Eğitim 15 yaşında

Candelas Youtube

130+

Candelas Instagram

150+

MyECO Youtube

50.000+
YUKARI