Beş Adımda İngilizce Öğrenmek

Beş Adımda İngilizce Öğrenmek

İngilizcede akıcı olmak göz korkutucu bir iş gibi görünebilir. Bununla birlikte, herhangi bir yolculuk gibi, en zor kısım genellikle ilk adımı atmaktır. İngilizcenizi daha akıcı hale getirmek için bu beş kolay adımı izleyebilirsiniz.

1. Gülümseyin ve nefes alın

İngilizce seviyeniz ne olursa olsun, güven önemlidir. İngilizce konuştuğunuzda gülümsemek kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Yeni arkadaşlar edinmenize bile yardımcı olabilir. Siz konuşurken de nefes almak için zaman ayırdığınızdan emin olun. Söyleyecekleriniz için takılırsanız, sadece duraklayın, bir nefes alın ve güveninizin geri döndüğünü hissedeceksiniz.

2. Örnekleri kelime bilgisiyle ezberleyin

Sadece kelime listelerini ezberlemeyin. Örnekler de eklediğinizden emin olun. Flashcards kullanıyorsanız, kelimeleri bağlam içinde nasıl kullanacağınızı öğrenmek için her karta bir cümle yazın. Komik bir hikaye ile örnekleri mümkün olduğunca akılda kalıcı hale getirin veya aklınızda kalmasına yardımcı olmak için hayatınızla ilgili bir şey kullanın.

3. Öğrenmek için dinleyin

İngiliz radyolarını, haberlerini veya filmlerini dinlerken duyduklarınıza dikkat edin. Yeni ifadeler yazmak için bir not defteri tutun ve öğretmeninize bakın veya anlamadığınız herhangi bir şeyi sorun. Ana dili İngilizce olan biri ile konuşuyorsanız, anlamadığınız deyimleri veya ifadeleri açıklamalarını istemekten korkmayın. Gerçek dünyadan öğrenmek, İngilizcenizi bir ders kitabından öğrenmekten daha alakalı ve doğal hale getirecektir.

4. Ağız kasları egzersizi yapın

İngilizce muhtemelen kendi ana dilinizde olmayan bazı sesler kullanır. Bu sesleri doğru bir şekilde yapmak için, egzersiz yaparak ağzınızdaki kasları geliştirmeniz gerekir. Evde yüksek sesle ve net bir şekilde konuşmaya çalışın ve doğru yaptığınızdan emin olmak için kendinizi kaydedin. Tek başına çalıştığınızda her sesi abartın ve normal bir konuşmada net bir şekilde konuşmayı daha kolay bulacaksınız.

5. Anadili bir hoparlörü kopyalama

Anadili İngilizce olan birinin konuşma biçimini taklit ederek çok şey öğrenebilirsiniz. Sesini sevdiğiniz birini seçin ve konuşmalarının bir kaydını bulun. Kayıtta birkaç cümle seçin ve kendinize kayıtta tam olarak nasıl ses çıkardıklarını söyleyerek pratik yapın. Her hecenin sesine ve hangi kelimelerin vurgulandığına dikkat edin.

Unutmayın, bir dili öğrenmenin en etkili yolu konuşmaktır. Çeşitli teknikler uygulayın ve akıcı İngilizce konuşma hedefinize ulaşmak için düzenli olarak çalışın.

Candelas Online Eğitim ile alanında uzman eğitmenlerin eşliğinde İngilizceyi etkili ve eğlenceli bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  • 4 Mayıs 2020, Pazartesi
, , , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Daha Etkili İngilizce Öğrenmek

Daha Etkili İngilizce Öğrenmek
SONRAKİ YAZI

YUKARI