Çocuklarda Dil Gelişimi

Çocuklarda Dil Gelişimi

Konuşma ve dil gelişimi doğumla beraber başlar. Bebeklerin kurdukları ilk iletişim ağlamak olarak adlandırılabilir. Bebeğin sosyal çevresi dil gelişimini etkileyen en önemli faktörlerdendir. Bebekler çevreden aldıkları uyaranlarla ana dillerini öğrenmeye başlarlar. Bebeğin sürekli yanında olan kişiler bebekle ne kadar çok konuşurlarsa, bebeğin dil gelişimi de bir o kadar hızlanır. Uyaran azlığı durumunda bebeklerin dil gelişiminde yavaşlama gözlenmektedir. Yapılan hatalardan bir tanesi de bebekle “bebekçe” konuşmaktır. Bebek aslında bizim gibi normal konuşma dilini öğrenmelidir. Bu sebeple bebekle konuşurken doğru telaffuz çok önemlidir.  Bebeğinizin dil gelişimini desteklemek için şu noktalara önem veriniz:

Bebekle beraberken ona neler yaptığınızı anlatın. Az önce de belirttiğimiz gibi “bebekçe” bir dil kullanmayın. Kelimeleri her zaman doğru telaffuz edin. Ona bol bol kitap okuyun. Sosyalleşmesi ve diğer insanlarla iletişime geçmesi için çocuğunuzu teşvik edin. Böylece daha fazla uyaran almış olacaktır. Konuşurken göz teması kurmaya özen gösterin. Dikkatini çekmek için sevdiği objeleri kullanabilirsiniz. Sabırlı ve anlayışlı olun. Bebeğinize karşı ilgisiz kalmayın. Eğer etrafta dikkatini dağıtacak unsurlar var ise, bunları kaldırmaya çalışın. İletişim kurarken birebir ve sakin olmaya özen gösterin. Televizyonun dil gelişimine olumsuz bir katkısı olduğunu unutmayın ve bebeğinize televizyon izlettirmeyin.

Ve asla bebeğinizi başka bebeklerle karşılaştırmayın. Unutmayın ki her bebeğin gelişim hızı birbirinden farklıdır. Çocuk kendini hazır hissettiğinde zaten konuşmaya başlayacaktır.

  • 24 Temmuz 2019, Çarşamba
, ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 12 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Çift Dilli Çocuk Yetiştirmek

Çift Dilli Çocuk Yetiştirmek
SONRAKİ YAZI

YUKARI