Daha Etkili İngilizce Öğrenmek

İngilizce Özel Ders | Birebir İngilizce Ders | Ankara İngilizce Kursu | İngilizce Kursu Ankara | Online İngilizce Ders | İngilizce Özel Ders Online 

Daha Etkili İngilizce Öğrenmek

İngilizce konuşmak zihinsel bir aktivite mi, fiziksel bir aktivite mi? Bu soru hem eğitimciler hem de İngilizce öğrenenler için önemlidir. Dil öğrenenler genellikle İngilizce konuşmanın zihinsel bir faaliyet olduğunu düşünür. Ancak, İngilizceyi daha iyi nasıl konuşacağınızı öğrenmek aslında dans, kayak ve hatta bisiklet sürmek gibi yeni bir fiziksel beceri öğrenme sürecine çok benzer. Bu açıdan, sorunun cevabı da biraz karmaşık olacaktır. Yani İngilizce hem fiziksel hem de zihinsel bir aktivitedir diyebiliriz. Bu yazıda, konuşma becerilerinizi geliştirme sürecini yeni bir spor öğrenmekle karşılaştıracağız. Başlangıçta İngilizce konuşmanın neden bu kadar zor olduğunu ve konuşma becerilerinizi nasıl geliştireceğinizi anlayacaksınız!

İngilizce Konuşmayı Öğrenmeye İlk Adım

Kayak yapmayı öğrenmek istediğinize karar verdiyseniz, muhtemelen bir ders almak en iyisidir, böylece tepenin dibine tek parça halinde ulaşmak için ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olursunuz! Ne yapacağınızı bilmek, düşmeyeceğiniz, bir hata yapacağınız veya ne yaptığınızı düşünmek zorunda olmadığınız anlamına gelmez.

Eğitmeniniz nasıl dönüp duracağınızı bildiğinizden emin olmak ister. Nasıl yapılacağını açıkladıktan sonra, tepeden aşağı inmeye başlar başlamaz dönmek için sağ bacağınıza daha fazla baskı yapmanız gerektiğini anlarsınız.

Talimatları ilk kez takip etmeye çalıştığınızda, bacağınıza baskı yapmaya başlıyorsunuz, ancak kayak çok fazla dönmüyor ve hemen düşüyorsunuz! Ancak, aynı şeyi birkaç kez yapmaya çalıştıktan sonra, nasıl döneceğinizi öğreneceksiniz.

Daha İyi Konuşmak İçin Pratik Yapmak

İngilizce konuşarak dünyaya açılabiliriz. İngilizceyi iyi konuşmayı öğrenmek için, bazı temel bilgilerle (zaten sahip olduğunuz) başlamanız gerekir: temel telaffuz, ortak kelime ve bir fiilin nasıl konjuge edileceği gibi birkaç dilbilgisi kuralı.

Kelimeleri bildiğiniz ve cümleyi nasıl bir araya getireceğinizi öğrenmiş olsanız bile, İngilizce konuşmaya çalıştığınızda, bunun gerçekten zor olduğunu düşünebilirsiniz. Beyniniz, bireysel aktiviteleri ve kuralları öğrenmeye odaklanırken beyninizde saklanan bilgilere dayanarak bir eylem yapmaya çalışır. Konuştuğunuzda, düşünceleriniz kendiliğinden gelir. Cümleyi doğru yapılandırmak için çeşitli kuralları hatırlamanız ve anlaşılacak iyi telaffuzla yüksek sesle konuşmaya çalışırken doğru kelimeleri hatırlamanız gerekir. Konuşurken yeni bir kelime kullandığınızda veya dilbilgisi kuralını her hatırladığınızda, konuşma becerilerinizi geliştirirsiniz. Bu, bilginizi hatırlama ve kullanma sürecidir.

Başlangıçta İngilizce konuşmak yavaş ve rahatsız edicidir. En yaygın kelimeleri yüzlerce kez kullandıktan ve farklı dilbilgisi yapılarını bir araya getirdikten sonra, bu bilgiyi hatırlamak daha hızlı ve daha kolay hale gelir. Akıcı konuşma, İngilizce 'bilginizi' konuşma 'eylemiyle' kullandığınızda gelişir. Tüm bunları bir arada düşündüğümüzde, İngilizceyi iyi konuşabilmek için konuşmanın şart olduğunu görürüz. Tıpkı bir sporu öğrenirken bol miktarda antrenman yapmak gerektiği gibi.

Candelas Online Eğitim fırsatları ile siz de İngilizceyi konuşarak öğrenebilirsiniz.

  • 6 Mayıs 2020, Çarşamba
, , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
İngilizce Kelime Öğrenmek İçin İpuçları

İngilizce Kelime Öğrenmek İçin İpuçları
SONRAKİ YAZI

YUKARI