Danimarka Eğitim

Danimarka'da Eğitim Hakkında

Verimli ve düzenli bir ülke olan Danimarka'nın akademik mükemmellik konusundaki itibarı yüksektir. Birbirinden etkileyici doğa güzellikleri ile ziyaretçileri karşılayan bu kuzey ülkesi, eğitimdeki başarısı ile de dikkat çekiyor. Danimarka, yalnızca Avrupa’dan değil dünyanın birçok bölgesinden öğrencilerin de tercihi oluyor.

Danimarka’da Üniversite Eğitimi

1479 yılına dayanan yükseköğretim kurumları ile Danimarka, eğitim alanında köklü bir geleneğe sahiptir. Danimarka'da beş tür kurum vardır. Bunlar üniversiteler, üniversite kolejleri, sanatsal yükseköğretim kurumları, denizcilik eğitim öğretim okulları ve işletme okullarıdır.

Üniversiteler çok çeşitli alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Üniversite kolejleri mesleki mesleki kurslar sunarak öğrencileri kariyere hazırlar. Sanatsal kurumlar, sanat ve tasarım dersleri veren uzman okullardır. Denizcilik eğitim ve öğretim kurumları araştırma ve uygulama odaklı kurslar sunar. İşletme akademileri iki yıllık Akademi Mesleği programları ve Profesyonel Lisans dereceleri sunarlar. Danimarka, Bologna Süreci'nin bir parçasıdır. böylece bir Danimarka kurumunda kazandığınız derece uluslararası alanda tanınır.

Danimarka'da 8 üniversitenin yanı sıra diğer birçok yükseköğretim kurumları vardır. Danimarka’daki üniversitelerin 5’ini 2019’da QS World University Ranking’de ilk 500’te bulacaksınız. En yüksek derecedeki kurum 112. sırada yer alan Danimarka Teknik Üniversitesi’dir.

Danimarka’da Uluslararası Öğrenci Olmak

Danimarka’da üniversite eğitimi ücretlidir. Eğitim ücreti yıllık 6 bin ile 16 bin Euro arasında değişmektedir. Kabul almanın ilk şartı, LYS barajını aşmaktır.  Aynı zamanda lisede aldığınız dersler de etkilidir. Örneğin sayısal puanıyla Türkiye’de bir bölüme yerleşen kişi Danimarka’da sözel ağırlıklı bir bölüme kabul alamaz.

Ortalama aylık yaşam maliyetleri 700-1000 Euro arasında değişmektedir. Yurt ücretleri aylık 300-500, ev kiraları 500 Euro civarında bulunmaktadır. Öğrenciler daha çok İngilizce işletme, teknoloji, ekonomi ve finans yüksek lisans bölümlerini tercih etmektedir.

Yüksek lisans programlarına kabulde dil yeterliğinin yanı sıra önceki akademik seviyelerdeki başarı da büyük rol oynamaktadır.

Danimarka’da Burs ve Çalışma Olanakları

Danimarka devlet üniversiteleri Avrupa Birliği üyesi ülkelerin dışından gelen öğrencilere akademik başarıya göre burs vermektedir. Dil seviyesi sınavlara yetmeyen öğrencinin ülkede hazırlık okumak şartıyla kabul alması nadir de olsa vardır ancak yine de orta seviyede İngilizce bilgisi gerekir.

Danimarka’da öğrenciler için haftalık 15 saat çalışma izni bulunmaktadır. Bunun dışında, mezunlar için 6 ay boyunca iş arama hakkı vardır.

  • 11 Mart 2020, Çarşamba
, , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
İsviçre'de Eğitim

İsviçre'de Eğitim
SONRAKİ YAZI

YUKARI