Dil Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dil Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şimdiye kadar erteleyip durduğunuz yabancı dil öğrenme işini artık halletmeye karar verdiyseniz iyi bir dil kursu seçimi yaparak bu öğrenme işine başlamalısınız. Önce hangi seviyede İngilizce biliyorsunuz ve hedefinizi ortaya koymalısınız. Yani öğreneceğiniz İngilizce ne işinize yarayacak bunu netleştirmelisiniz. İlk ve orta eğitimde ya da hazırlıklarda bir dil eğitimi aldıysanız şu an hangi seviyede olduğunuzu anlamak için, kurs merkezinin yapacağı bir seviye tespit sınavı ile bunu netleştirdikten sonra diğer aşamalara geçilmelidir. İyi bir İngilizce kursunun en önemli özelliği olan öğrencilere fiyat-fayda dengesi olan teklifler sunabilmesi olmalıdır. Kursa giden öğrenci ödediği paranın karşılığını tatminkâr bir şekilde alabilmelidir. Bu yazıda, dil kursu seçerken dikkat edilmesi gereken özellikleri bulabilirsiniz.

Öğretmenlerin Nitelikli Olması

Dil kursu seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, o kursun kalitesidir. Kalite derken kursun kim ya da kimler tarafından kurulduğu, kursun geçmişi, kurstan mezun olan öğrencilerin konumu, kurstaki öğretmenlerin eğitim durumları, anadili İngilizce olan öğretmenlerin varlığı, Türk öğretmenler ise verdiği eğitimini o ülkenin aksanı ile öğrenmiş olması gerekir. Dil kursundaki Türk ve yabancı öğretmenlerin kaliteli bir eğitim formasyonuna sahip üniversitelerden mezun olması da ayrı bir artıdır.

Sınıf Ortamı

Yabancı dil kursundaki ortam çok önemlidir. Kursun modern olması, gerekli araç ve gerecin yeterli miktarda olması ve sınıfların çok kalabalık olmamasına dikkat edilmelidir. Kullanılan her türlü program ve kitapçığın lisanslı olması gerekir. Her ders sonunda kursiyerlere hazır dokümanların verilmesi kurs merkezinin kalitesini belirlemede bir etkendir. Yabancı dil kurslarında eğitim alırken grup olarak mı, yoksa bire bir olarak mı ders tercihiniz varsa, grup eğitimi alınacaksa en fazla 8 öğrenci olmasına dikkat edilmelidir.  Genel dil öğrenimi  için sınıf öğrenci kapasitesi dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ayrıca kurs merkezindeki sınıf mevcudu çok önemlidir. Unutmayın ne kadar az öğrenci olursa, o kadar çok konuşma pratiği yapma şansı yakalarsınız.

Öncelikle her kurs merkezinin kendine has bir pazarlama satış stratejisi bulunmaktadır. Sizin satın alacağınız eğitim sadece kaç kur ve kaç ders alacağınız olacağından bunu en başından açık açık konuşup değerlendirmelisiniz. Her kurda kaç ders alacağınızı yetkililerle konuşmalısınız. Bazı kurs merkezleri her kurda alınacak ders sayısına etüt dersleri de ekleyerek sanki fazla ders veriyorlarmış gibi izlenim vererek öğrenciyi yanıltabilirler. Bu konulara öğrencinin çok dikkat etmesi gerekecektir. İngilizce kurs seçimi hiç de kolay olmayan basite alınacak bir karar değildir.

Eğitim Metodu

Öğrencilerine ideal sürede kaliteli bir eğitim verebilen bir kurs başarılıdır.  Kurstaki İngilizce öğretmenlerinin İngilizce öğretmenlerinin kalitesi, kullanılan eğitim yöntemleri ve derslerde kullanılan İngilizce materyaller somut göstergeler arasında sayılabilir. İngilizce materyalleri yetersiz olan kurslarda kurs öğretmenlerinin öğrencilere verebilecekleri de doğal olarak sınırlı olacaktır Bu durum, verilen İngilizce eğitimin kalitesini etkileyecektir. Kurstaki öğretmenler ne kadar iyi olursa olsun elindeki materyaller yetersizse potansiyellerini olması gerektiği gibi ortaya koyamaz. Böyle olması da kursta verilen İngilizce eğitimin kalitesini düşürecektir. Öğrencilerin kurstan temin ettiği kitap ve kaynaklar kaliteli olursa ilerleyen dönemde de onlardan yararlanılabilir. İngilizce kursundaki kitap ve materyaller kaliteli olursa, öğrencilerin konuyu daha iyi anlamaları ve konuya hâkim olmaları mümkün hale gelecektir.

İyi bir kurs merkezinde İngilizce telafi dersi olmalıdır. Günümüzde birçok yaş grubundan insan İngilizce öğrenmek ya da var olan İngilizce seviyelerini geliştirmek için İngilizce kursu aramaktadır. Kursa devam eden her kişinin kendisine göre yoğunlukları ve özel programları olabilir. Birçok insan çalışırken iş sonrası kursa devam etmeye, birçoğu okulundan arta kalan zamanlarda kursa gitmeye çalışmaktadırlar. Hastalık, mesaiye kalma, yoğun trafik olduğu durumlarda öğrenciler ister istemez İngilizce kursundaki bazı derslere katılamayabilir. İngilizce öğrenirken verimli olabilmesi için ders kaçırmamak çok büyük önem taşır. İstenmeyen bu gibi durumlarda iyi bir İngilizce kursu öğrencilerine İngilizce telafi dersi şansı vermelidir. Bu şekilde öğrenciler farklı nedenlerden dolayı kaçırdıkları derslerden geri kalmayarak İngilizce öğrenme sürecinde tüm hızıyla yol alacaktır.

Herkesin farklı öğrenme şekli olduğundan, kurs merkezinin sizin anlayacağınız şekilde İngilizce veriyor olması, bu şekilde size hitap etmesi önemlidir. Ayrıca İngilizce kuşunda kullanılan İngilizce eğitim yöntemlerine dikkat edilmelidir. Kaliteli bir kurs merkezi teknolojiyi yakından takip edip bunları derslerinde kullanmalıdır.

Son olarak çok önemli bir noktayı da paylaşmakta yarar vardır. Bazı kurs merkezlerinde uygulanan fiyat politikası aldatıcı olabilir. Unutulmalıdır ki, ucuz olan her hizmet kaliteli olmayabilir. Her şeyden önce, seçeceğiniz kurs merkezinin iyi ve kaliteli olmasına çok dikkat etmelisiniz.

  • 13 Ağustos 2020, Perşembe
, , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
İngilizcenin Kullanım Alanları

İngilizcenin Kullanım Alanları
SONRAKİ YAZI

YUKARI