En Çok Kullanılan İngilizce Çeviri Programı: Google Translate

En Çok Kullanılan İngilizce Çeviri Programı: Google Translate

Değişen dünya ile birlikte yabancı dil, yaşamımızın her alanına girdi. Özellikle iş ve eğitim hayatında neredeyse İngilizce ya da en az bir dil bilmeden ilerlemek imkânsız hâle geldi. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte mesafelerin sadece bir tuş öteye taşınması da dünya dili hâline gelen İngilizce öğrenmeyi zorunluluk hâline getirdi. Bugün çoğu ofiste, çalışanlar  günde en az bir defa İngilizce bir metni Türkçeye çevirmek zorunda kalıyor.  Üstelik sadece iş yaşamında değil eğitim yaşamında da İngilizce bilmek bir zorunluluk hâline geldi. Araştırma ödevlerinde, akademik makale çevirilerinde, kaynak kitap çalışmalarında İngilize bilmeden başarılı olmak zorlaştı. Elbette ki herkes bir metnin tam çevirisini yapacak kadar ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip değil. İşte tam da burada hayatımızı kolaylaştıran İngilizce çeviri programı ya da İngilizce çeviri siteleri devreye giriyor.  İngilizce çeviri programı sayesinde pek çok ofis çalışanı ya da öğrenciler günlük yaşamlarındaki İngilizce metinleri çevirebiliyorlar. Üstelik çok kısa bir sürede zaman kaybetmeden çevirmek istedikleri metinleri rahatlıkla okuyabiliyorlar. Translate İngilizce programları da bu ihtiyaçlara cevap vermek adına gün geçtikçe daha da artıyor. Üstelik bu programlar sadece translate İngilizce değil birçok yabancı dili çevirebilecek düzeyde programlanmış. Bu programlar arasından şu an en çok tercih edilen translate İngilizce, google translate programı. Geliştirdiği özellikler sayesinde şu an milyonlarca insanın kullandığı İngilizce çeviri programı google translate.

Google Translate Nedir?

Google Translate, ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz İngilizce çeviri programı. En hızlı İngilizce çeviri programlarından biri olan google translate, yüz farklı dili Türkçeye çevirebiliyor. Şu an sadece android ve İOS telefonlarla uyumlu olan programı bilgisayara indiremiyorsunuz. Ancak internet sitesinden yine aynı şekilde çevirmek istediğiniz metnin çevirisini yapabiliyorsunuz. Google translate bir diğer özelliği, otomatik dil tanıma özelliği. Çevirisini yapmak istediğiniz makaleyi google translate yükledikten sonra anında çevirisi yapılıyor. Bu sayede dil seçimi yaparak zaman harcamıyorsunuz.

Google Translate sadece yabancı cümle çevirisi yapmıyor. Belki de en çok kulanılma ve tercih edilme sebeplerinden biri de bu. Sadece cümle çevirisi yapmıyor aynı zamanda konuşma ve eb sitelerinin de çevirisini yapıyor. Çevirisi yapılan metinleri İngilizce olarak seslendirme özelliğine de sahip. Bu özelliği sayesinde yazılışları fraklı olan kelimelerin okunuşunu da zorlanmadan öğrenmiş oluyorsunuz.

En çok kullanılan İngilizce çeviri programı olan google translate kolay erişimi sayesinde hayatınızın her alanında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğitim yaşamınızda, iş yaşamınızda yani çeviri yapmanız gereken her alanda rahatlıkla kullanabileeğiniz bir program. Yurtdışı seyahatlerinizde; adres sorarken, google translate sesli özelliğini kullanarak rahatlıkla İngilizce olarak kendinizi ifade edebilirsiniz. Ya da bir lokantaya yemek yemeye gittiğinizde,  alışveriş yapmak için mağazalara gittiğinizde, kendinizi İngilizce çeviri programı sayesinde rahatlıkla ifade edebilirsiniz.

Sesli Çeviri

Google translate, en çok beğenilen özelliklerinden biri sesle çeviri yapma özelliği. Akıllı telefonun veya bilgisayar mikrofonunu kullanarak çevirmek istediğiniz kelimeyi veya cümleyi sesten çeviri yapmanız mümkün. Bunun için uygulama içinde ses (mikrofon) ögesine dokunduktan sonra konuşma yaparak çeviri yapabilirsiniz.

Sohbet Çevirme

Yurtdışına tatile gittiğinizde ya da anadili yabancı olan insanlarla konuşmanız gerektiğinde kullanabileceğiniz sesli sohbet  çevirme özelliği.  Anadili yabancı olan bir kişinin konuşmalarını anlaak için, telefonunuzdan google translate programını açıp, mikrofonu o kişiye yöneltmeniz yeterli olacaktır. Konuşmasının tamamını anında sizin dilinize çevirecek, sizin konuşmanızı da karşınızdaki kişinin diline çevirecektir.

Tüm bu özellikler Google Translate’ı en çok kullanılan İngilizce çeviri programı yapmakta.

  • 15 Aralık 2020, Salı
,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Haberler ile İngilizce Öğrenin

Haberler ile İngilizce Öğrenin
SONRAKİ YAZI

YUKARI