En Etkili İngilizce Çalışma Teknikleri

En Etkili İngilizce Çalışma Teknikleri

Birçoğumuzun en sık rastladığı problemlerden biri de İngilizce öğrenmeyi çok isteyip nasıl çalışacağını bilmemesi. Çoğumuz İngilizceyi çok güzel konuşan kişilere hep imrenmiştir. En azından kendi derdimi anlatacak kadar İngilizceyi konuşabilsem, diye hayıflanmıştır. Pek çoğumuz İngilizceyi öğrenmek isteyip nasıl çalışacağını bilmediği için bu dili öğrenmekten vazgeçmiştir. Doğru çalışma yöntemleriyle İngilizceyi kısa sürede öğrenip, konuşabileceğinizi söylesek ne dersiniz? Tek yapmanız gereken doğru yöntemlerle düzenli ve disiplini olarak İngilizce çalışma olacaktır.

İngilizce Çalışma Teknikleri

Her yabancı dil öğreniminde olduğu gibi İngilizce öğrenmek de belirli disiplinlerin uygulanmasıyla mümkündür.

İngilizce Şarkılar Dinleyin

İngilizce şarkılar dinlemek İngilizce çalışma tekniklerinin en etkili yöntemlerindendir. Dinlediğiniz şarkıları belki ilk etapta anlamayacaksınız fakat kelimelerin telaffuzuna, söylem şekillerine aşinalık kazanacaksınız. Zamanla dinlediğiniz şarkılardaki anlamadığınız kelimeleri farkında olmadan ezberlemiş, kelime dağarcığınıza eklemiş olacaksınız. Uzmanlar, İngilizceyi ilk defa öğrenmek isteyen kişilere ya da İngilizcesini geliştirmek isteyen herkese bolca İngilizce şarkı dinlemeyi tavsiye ediyor. Otobüste seyahat hâlindeyken, yatakta uyumaya çalışırken, yolda yürürken küçük bir kulaklıkla her durumda ve rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir yöntem.

İngilizce Filmler İzleyin

İlk etapta alt yazılı filmler izleyerek İngilizcenizi daha da geliştirebilirsiniz. Alt yazı metinlerini okuyarak, filmdeki konuşmaların hem pratiğini yapmış olursunuz hem de daha çok kelime öğrenmiş olursunuz. Ve elbette ki en önemlisi kelimelerin telaffuzunu daha iyi kavrarsınız. Günlük yaşamda sık kullanılan ifadeleri daha hızlı kavrar ve daha çabuk öğrenirsiniz.

İngilizce Pratik Yapın

Yeni öğrendiğiniz her kelimenin ve ifadelerin bol bol pratiğini yapın. İnsan zihni yeni öğrendiği dilleri unutmaya yatkındır. Ve bilinçaltı sadece tekrar ederek öğrenir. Bu yüzden öğrendiğiniz her kelimenin zihninizde kalıcı olmasını istiyorsanız bol bol pratik yapın.

İngilizce Dinleme Becerisi Kazanın

İngilizce çalışma tekniklerinden belki de en çok ihmal edilen yöntemi, metinleri dinlemek. Öğrendiğiniz her kelimenin sadece yazılış ve okunuş kısmına aldanmayın, mutlaka dinleyin. Tercümanların çoğu bu yöntemi uygulayarak İngilizcelerini ileri seviyeye taşımışlardır. Pek çok kişi İngilizceyi anladığından fakat konuşamadığından muzdarip. Bunun en önemli sebebi öğrendiği kelimelerin telaffuzunu yapamaması. Dinleme becerinizi geliştirmek size her kelimenin sesli telaffuzunu öğrenmeyi kazandıracaktır. Böylelikle dinlediğiniz her kelimenin doğru telaffuzunu kavrayacak ve konuşma sırasında söylenenleri de rahatlıkla anlayacaksınız.

Yazarak Çalışın

İngilizcede ne kadar çok kelime bilirseniz konuşma seviyeniz o kadar çok gelişir. Tüm kelimeleri aklınızda tutmak biraz zor olacağından mutlaka yazarak çalışın. Kitaptaki bir metni yazarak okumaya çalışmak, en başta size zaman kaybı gibi görünse de yazdığınız metinlerdeki kelimelerin yazılış şekillerini hızla öğrendiğinizi fark ettiğinizde emin olun bu yöntemi sıklıkla uygulayacaksınız.

Sesli Okuyun

İngilizce çalışma tekniklerinin en önemli yöntemlerinden bir diğeri de sesli okumalar yapmak. Sesli okumalar yapmak size yanlışlarınızı çok daha kolay bulma imkânı sunacaktır. Metinleri, tonlayarak sesli bir şekilde okuduğunuzda hatalarınızı daha kolay bir şekilde bulacak ve eksiklerinizi düzelteceksiniz.

Zamanı İyi Değerlendirin

Nakitten çok daha değerli bir şey varsa hiç şüphesiz zamandır. İngilizce çalışma konusunda da zaman nakitten çok daha değerlidir. Zamanınızı iyi değerlendirerek düzenli bir şekilde çalışmak size kısa sürede İngilizceyi öğrenme imkânı sağlayacaktır. Günlük plânınızda İngilizce çalışma saatlerini düzenli olarak uygulamalısınız. Tek bir gün bile aksatmadan günde en az yarım saatlik bir çalışma ile bile kısa sürede İngilizceyi öğrenirsiniz. Yeter ki her gün düzenli olarak çalışın.

Tüm teknikleri düzenli olarak ve gayretle uyguladığınızda çok kısa bir sürede İngilizceyi öğrendiğinizi göreceksiniz.

Size şimdiden iyi dersler ve bol şanslar.

Good luck!

  • 1 Aralık 2020, Salı
, , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
En Güzel İngilizce Özlü Sözler

En Güzel İngilizce Özlü Sözler
SONRAKİ YAZI

YUKARI