Etkili İngilizce Öğrenmek İçin 5 Tavsiye

Etkili İngilizce Öğrenmek İçin 5 Tavsiye

İngilizce öğrenmek doğru teknikleri uyguladığınızda artık çok kolay!

Sadece 5 adımda etkili pratik İngilizce öğrenmek mümkün. Bir dili öğrenmenin en güzel yolu pratik ve etkili çözümlerden geçer. İşimiz vaktimizden çok, diyenlerdenseniz ve fazla zaman kaybetmeden etkili pratik İngilizce öğrenmek isteyenlerdenseniz işte beş adımda İngilizce teknikleri:

İngilizce Filmler İzleyin

Belki de en etkili pratik İngilizce yöntemlerinden biri İngilizce filmler izlemektir. Hem kelimelerin doğru telaffuzunu izleyerek öğrenmiş oluyorsunuz hem de alt yazı seçeneği ile Türkçe anlamlarını öğrenmiş oluyorsunuz.  Sevdiğiniz filmleri mutlaka alt yazı seçeneği ile tekrar tekrar izleyin. İngilizce konuşma hakkında hiçbir fikri olmayan insanlar bile bu yöntemle kısa bir süre sonra İngilizce anlamaya ve dahası konuşmaya başlayabilir. Dinleyerek ve izleyerek öğrenmek en etkili pratik İngilizce yöntemidir.

Uyurken İngilizce Şarkılar Dinleyin

Uyumadan önce mutlaka telefonunuza indirdiğiniz İngilizce şarkıları açın. Kulaklığı takın ve sabaha kadar siz uyusanız bile telefonunuz aynı şarkıları tekrar etsin. İnsan zihni uyurken bile öğrenmeye açık olduğundan siz uyusanız bile zihniniz duyduğu her sesi kaydeder. Bilinçaltı her gece duyduğu bu kelimeleri dağarcığına ekler. Gece boyunca kulaklığınızdan dinlediğiniz İngilizce şarkılardaki her kelimeyi ilk başlarda anlamakta zorluk çekseniz de zamanla bu kelimeleri anlayabileceksiniz. Bir süre sonra farkında bile olmadan tıpkı o dinlediğiniz şarkılardaki gibi akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

İngilizce Sohbetlere Katılın

İngilizce sohbetlere katılmak İngilizcenizi düşündüğünüzden daha da ileri seviyeye taşıyacaktır. Sosyal medyadan ya da internet sohbet odalarından yabancı insanlarla tanışıp, onlarla sohbet ederek İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Bu sayede hem İngilizce seviyenizi öğrenmiş olursunuz hem de anadili İngilizce olan kişilerle sohbet ederek kelimelerin doğru yazımını öğrenmiş olursunuz. Sürekli İngilizce sohbetlere katılarak her gün kendinizi daha da geliştirebilirsiniz.

Sesli Dinlemeler Yapın

En etkili pratik İngilizce tekniklerinden en önemlisi ve ısrarla üzerinde durulması gereken bir diğer yöntem de sesli dinlemeler yapmak. Sesli dinlemeler yapmak kelimelerin doğru telaffuzu ve söylem şeklini öğrenmek açısından son derece önemli. Ve elbette akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmek için mutlaka İngilizce dinlemeler yapmalısınız. Çoğu insanın İngilizce okuyabilip konuşamamasının en büyük sebebi kelimeleri yanlış telaffuz etmesidir. Düzenli olarak İngilizce dinlemeler yapmak, kelime dimağınızı geliştirdiği gibi doğru söylem şekillerini de öğretir. Dinlediğiniz metinleri durdurup sürekli aynı telaffuza ulaşıncaya kadar tekrar etmelisiniz. Metinleri durdurup dinlediğiniz cümleyi aynen tekrar edip sonra metni geri devam ettirerek çalışmalısınız. Dinlediğiniz metinlerin İngilizce çıktısını da alarak kelimelerin yazılış şekillerini de öğrenmiş olursunuz. Bir yandan metni dinlerken bir yandan da elinizdeki çıktıyı okuyarak kelimelerin hem yazılış hem de telaffuz şekillerini daha etkili ve hızlı bir şekilde öğrenmiş olursunuz.

Tekrar Yapın

Öğrendiğiniz her kelimenin ve ifadenin mutlaka her gün tekrarını yapın. Tekrarını yapmadığınız her kelime kısa bir süre sonra zihninizden silinecektir. Ne kadar çok tekrar yaparsanız o kadar kolay öğrenirsiniz. Günlük ifadeleri, yeni öğrendiğiniz kelimeleri, sürekli görebileceğiniz yerlere küçük notlar hâlinde yazmak tekrar etmenizi kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda daha kolay öğrenmenizi sağlayacaktır. Meselâ mutfakla ilgili kelimeleri mutfaktaki eşyaların üzerine asabilirsiniz. He ister istemez her görüşünüzde tekrar etmiş olursunuz hem de eşyaların İngilizce isimlerini daha kolay öğrenmiş olursunuz. Kelimelerin tekrarını yaptığınız gibi mutlaka ifadelerin de düzenli olarak tekrarını yapın.

Her gün bu beş adımı düzenli bir şekilde uygulayarak kısa sürede İngilizce öğrenebilirsiniz.

Duyduğunuz  İngilizce şarkıyı ya da kelimeyi rahatlıkla anlayabilir ve İngilizce konuşabilirsiniz.

  • 1 Eylül 2020, Salı
, , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Bedava İngilizce Öğreten Uygulamalar

Bedava İngilizce Öğreten Uygulamalar
SONRAKİ YAZI

YUKARI