Evde İngilizce öğrenmek için pratik tavsiyeler

EVDE İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN PRATİK TAVSİYELER

Evde İngilizce öğrenmeye karar verdiyseniz işinizi kolaylaştıracak birçok ipucundan söz edebiliriz. Evde herhangi bir iş yaparken İngilizce bir şeyler açık olsun siz işinizi yaparken bir yandan da onu dinlemekle o dile karşı aşina olacaksınız. Kolayca anlayabileceğiniz İngilizce kitaplar okumalısınız. İngilizce seviyeniz ne durumda ise ona göre seçimler yapmalısınız. Hiç bilmediğiniz yabancı bir dili öğrenmeye karar verdiyseniz bunu yapmaya temelden başlamalısınız. Seviyenize uygun kitapları ileriki zamanlarda değiştirerek devam etmelisiniz. Stres yapmadan kararlılıkla ve sabırla düzenli olarak çalışmalarınıza devam ederseniz olumlu sonuçlar almanız mümkün olacaktır. Unutulmaması gereken önemli bir nokta şudur: Stres öğrenmenizin önündeki en büyük engeldir. Doğru stratejiler uygulayarak evde İngilizce öğrenmek mümkündür. Bu yazıda evde İngilizce öğrenmek için pratik tavsiyeler bulabilirsiniz.

Planlı Çalışmak

Yabancı dil öğrenmek uzun süreli ve bitmeyecek olan bir serüven halini almıştır. Kendi dilimizi dahi en iyi şekilde bilmiyorken yabancı bir dil için bunu söylemek elbette ki çok zor olacaktır. Dili öğrenmek için onu yaşamınızın önemli bir parçası haline getirmelisiniz. Onu bir yaşam biçimi haline getirmekle sonuca daha kolay ulaşmanız mümkün olacaktır. Yabancı bir dil öğrenme süreci zorludur.  Ancak istikrarlı bir duruş sergilemekle yol kat edebilirsiniz. Önce kendinize güvenmeli ve sonrasında planlı ve disiplinli bir çalışma ortamı içinde olmalısınız.

İngilizce konuşabilmek için uğraşırken pratik yaparak bunu ileri seviyeye getireceğinizi bilmelisiniz. Sesli olarak basit İngilizce kelimeler ve çocuk şarkıları, bu süreçte size öğrenmeniz için fayda sağlayacaktır. Çocuk çizgi filmleri izleyerek konuşmanızı geliştirebilirsiniz.

Etkili Aktiviteler

Günümüzde bilgiye ulaşmak artık çok kolay olduğundan tek bir dokunuşla merak ettikleriniz önünüze gelmektedir. Doğru bir zeminde ve yerinde seçimlerle bu öğrenme sürecini düzenli hale getirerek başarılı olabilirsiniz. Aksatmadan ayıracağınız zaman dilimi ve tercihleriniz çok önemli olmaktadır. Yabancı müzik dinlemek öğrenmenize çok olumlu katkılar sunacaktır. Anlamasanız da mutlaka gerek iş yaparken gerek kitap okurken yabancı şarkılar dinlemelisiniz. Unutulmamalıdır ki bebekler konuşmayı okuma yazma bilmeden önce öğrenmektedir. Bunun nedeni çevreye duyduklarını beyin bir şekilde kaydetmektek ve yeri geldiğinde bunu kullanmaktadır. İngilizce öğrenmek bu anlamda kolay olacaktır. Yabancı şarkılar dinlediğinizde kulak o dilin özelliklerine aşina olacaktır. İleriki zamanlarda pratik yaparak bu öğrenmenizi pekiştirebilirsiniz.

Kendine Kendine Çalışmak

Yabancı dil öğrenirken zor olan şey sizin sabır noktanız olmaktadır. Eğer İngilizceyi evde öğrenirken doğru bir tutum ve doğru kaynaklara sahip olursanız dilde akıcılık kazanmaya giden yoldasınız demektir. İngilizce öğrenmeye bir kursa gitmeden, bir öğretmen yardımı almadan kendi kendinize yapmaya karar verdiyseniz bu öğrenme sürecini çok ağırdan almalı, sabır ve kararlılıkla devam etmelisiniz. Kendinize bir çalışma programı yaparak buna azami derecede gayret göstererek planı titizlikle uygulamalısnız. Kendi başınıza İngilizce öğrenmeye karar vermeniz demek öğreneceğiniz yeri, zamanı ve yöntemi kendiniz seçeceğiniz anlamına gelir. Karar verdikten sonra disiplinli bir şekilde yabancı dil öğrenme süreciniz başlamış olacaktır. Bu önemli süreçte mazeretlerinizçok olacağından asla tavizkar olamamalısınız. Çünkü yabancı dil öğrenmek kendi başına zaten zor ve emek isteyen bir uğraştır. İstikrarlı ve kararlı olmanın yanı sıra sabır gerektiren bir iştir. Daha öncesinden hiç İngilizce bilginiz yoksa kendinizi bir çocuk gibi düşünerek işe koyulabilirsiniz.

Çocuklar İçin Hazırlanmış Materyaller

Bazı kişilere göre bu fikir tuhaf gelebilir ama çocuklar için hazırlanmış olan İngilizce materyalleri kullanmak dil öğrenmeye başlamak için mükemmel bir tercih olacaktır. Çocuk filmleri, çocuk kitapları ve TV programları basit olacağından bunlar işinize yarayacaktır. Bu materyalleri kullandığınızda anlamadığınız çok az şey olacağı için bu süreçte kendinize olan güveniniz artacaktır. Yabancı bir dilde bir şeyleri anlamaktan daha güzel bir şey olamaz. İngilizce öğrenmekle ilgili olan her şeyi dikkatlice incelemlisiniz. Öğrendikçe ve anladıkça ne kadar çok mutlu olacağınızı tahmin edebilirsiniz.

İngilizce Şarkılar, Şiirler, Filmler

Yabancı şarkı sözleri halk arasında kullanılan basit sözcükleri içerdiğinden o dili öğrenmenize yardımcı olacaktır. İngilizce altyazılı TV filmleri ve haberleri izleyerek daha çabuk ve kolay öğrenmenize katkı sunacaktır. Yabancı dil öğrenmek için sadece kitaplarda, kurs merkezlerinde alınan eğitimler ya da dinlediğiniz İngilizce kaynaklı materyallerle olmayacağını bilmelisiniz. Dil öğrenmek için onu yaşamınıza çokça katmalısınız. Hangi sıklıkla katarsanız o denli çabuk öğrenme imkânı bulursunuz. Kendi kendinize yabancı dil öğrenmenin en keyif veren yollarından biri müzikle öğrenmek olacaktır. İngilizce şarkıları dinlerken öğrenmenin en iyi yanı sözlerin aklınızda daha iyi kalacak olmasıdır.

Evde İngilizce öğrenirken günün her saatinde onunla ilgili bir şeyler bulabilirsiniz. Günümüzde her bilgiye oturduğunuz yerden ulaşmak bu kadar kolayken öğrenmenin zorluğundan söz etmemelisiniz. Olması gereken tek şey sabır ve kararlılığınız olmalıdır.

Dil Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dil Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

DETAYLI İNCELE

YÜZ YÜZE EĞİTİMLER & HİZMETLER

Ankara Ofisimizden Yüz Yüze Alabileceğiniz Hizmetlerimiz ve Ürünlerimiz

Yüz Yüze Eğitimler

Yüz Yüze Eğitimler

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Dısney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

ONLINE EĞİTİMLER & HİZMETLER

Dünyanın Heryerinden Alabileceğiniz Hizmetlerimiz ve Ürünlerimiz

My English Classes Online bir Candelas Eğitim markasıdır.

Online Canlı Dersler

Online Canlı Dersler

Dinamik öğretmenler ve kendi yayınlarımız ile Online Canlı İngilizce Dersleri

İngilizce Konuşma Kulübü

İngilizce Konuşma Kulübü

İngilizce konuşma becerinizi ve akıcılığınızı geliştirebileceğiniz ekonomik konuşma kulüpleri

Yayınlarımız

Yayınlarımız

En temel seviyeden en ileri seviyeye kadar baştan sona İngilizce Kitapları

Udemy İngilizce Eğitimleri

Udemy İngilizce Eğitimleri

UDEMY platformunda bulunan en kaliteli ve en zengin içerikli İngilizce Kursları

Kiddy English

Kiddy English

Çocuklar için Bire-Bir İngilizce Özel Dersler

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO'ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

CANDELAS ONLINE EĞİTİM HİZMETLERİ

Şu ana kadar bizden 4364 adet Online İngilizce hizmeti ve ürünü alan 10423 öğrencimize çok teşekkür ederiz.

GALERİ & YORUMLAR

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hakkımızdaki değerlendirmeleri.

Hemen İngilizce seviyenizi öğrenin.

Candelas ONLINE İNGİLİZCE SEVİYE TESPİT Sınavı ile güncel Gramer, Dinleme, Yazma ve Kelime bilgisi seviyenizi ölçebilirsiniz. Yandaki TEST YOURSELF linkini tıklayarak hemen sınavınıza başlayın ve İngilizce seviyenizi öğrenin.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

GEREKLİ BİLGİLER

DUYURU VE KAMPANYALAR

TÜMÜNÜ GÖR -

Candelas Ailesi

Tüm Fotoğraflar

Yabancı Dil Eğitimleri

Tüm Fotoğraflar

Walt Dısney World International College Programs

Tüm Fotoğraflar

Candelas Kiddy English

Tüm Fotoğraflar

Online Dersler ve Sınıflar

Tüm Fotoğraflar

İngilizce Konuşma Kurslari

Tüm Fotoğraflar

Candelas Kurs ve Çalışma Ortamı

Tüm Fotoğraflar

My English Classes Online bir Candelas Eğitim Markasıdır.

  • Neden MyECO?

    MyECO, My English Classes Online, online yabancı dil eğitimine tamamen farklı bir vizyon getirmektedir.

  • MyECO Bir Dil Okuludur

    MyECO sizlere Yüksek Standartta Online İngilizce Eğitimi sunar.

  • İngilizcenizi Geliştirin

    Alanında profesyonel İngilizce öğretmenlerinden canlı ders alın.

DETAYLI İNCELE
Dinamik öğretmenler ve kendi yayınlarımız ile Online Canlı İngilizce Dersleri
İngilizce konuşma becerinizi ve akıcılığınızı geliştirebileceğiniz ekonomik konuşma kulüpleri
Online İngilizce

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Eğer siz de takımımızın ve çalışma ortamımızın bir parçası olmak isterseniz, hemen öz geçmişinizi gönderiniz.

Candelas Eğitim 15 yaşında

Candelas Youtube

130+

Candelas Instagram

150+

MyECO Youtube

50.000+
YUKARI