IELTS UKVI nedir?

 

aile birleşimi için ingilizce kursu

 

İngilizce öğrenmek günümüzde artık olmazsa olmaz bir gereklilik haline gelmiş durumda. İngilizce öğrenmek ve beraberinde bu dil becerisini kanıtlamak, hem eğitim hem de iş hayatında ayrıcalık getiriyor.

En Yeni Yeterlilik Sınavı: IELTS Life Skills

Dil becerilerini kanıtlamak için ise öğrenciler çeşitli sınavlara giriyor. O sınavlardan biri de British Council tarafından sunulan en yeni yeterlilik sınavı: IELTS Life Skills (IELTS UKVI). Bu test, bireyin konuşma ve dinleme becerilerini ölçer. Belirli İngiliz vize kategorileri ve göçmenlik için olan gereksinimleri karşılaması adına dizayn edilmiş bir sınavdır.

Avrupa Ortak Ölçüt Çerçevesi (CEFR), IELTS Life Skills’i iki seviyeye bölmüştür, A1 ve B1. IELTS Life Skills A1 alanlar aile, eş ya da partner amaçlı vizeler için başvuranlardır. B1 ise İngiliz vatandaşlığı veya yerleşim amaçlı olarak başvuranlar içindir. Peki adaylar bu testten ne beklemelidir?

IELTS Life Skills İçeriği

IELTS Life Skills, diğer adıyla IELTS UKVI testi iki ana kısma ayrılır. Birinci kısımda adaylardan bilindik konulara dair sorular sorması ve yanıtlaması istenir. İkinci kısımsa dinleme ve konuşmanın kombinasyonu biçimindedir. IELTS Life Skills, görüşme odasında iki aday bulundurur. Bu birinin İngilizce’yi iletişim için ne derece iyi kullandığını ölçmek içindir. Görüşmeyi yapan kişi adayların ikisinin birlikte tamamlamak zorunda oldukları senaryolar verir. Bu test A1 için 16 ile 18 dakika arası sürerken B1 için 22 dakika sürmektedir.

IELTS Life Skills Nasıl Yapılır?

Adaylar sınav görevlisi ile yüz yüze olarak bu sınavı alırlar. Tartışmadaki konular, kişisel deneyimler, kişisel bilgiler, aile, alış veriş, iş, sağlık, eğitim, hobiler, toplu taşıma, barınma veya havalar ile ilgili olabilir.

IELTS Life Skills Sınavında Alanlar

Adaylar şu dört anahtar alanda değerlendirilir: bilgiyi edinmek, bilgiyi iletmek, iletişim için konuşmak ve tartışmayı başlatmak. Adaylar başarılı olmak için belirli becerilerini geliştirmiş olmak durumundadırlar.

IELTS Life Skills Sınavına Hazırlık

IELTS Life Skills sınavı nasıldır, hangi alanları kapsar, içeriği nedir gibi soruları cevaplandırdık. Peki bu sınava nasıl hazırlanacaksınız?

Bu bir konuşma ve dinleme testi olduğundan ötürü, adaylar temel olarak kendilerinin dinleme ve kavrama becerilerini geliştirmiş olmalılardır. Bunun dışında IELTS UKVI sınavını geçmek için işte size birkaç tane daha ipucu.

IELTS Life Skills Hazırlık Taktikleri

Kelime dağarcığınızı geliştirin

İngilizce konuşmakta kelime dağarcığınız önemli bir rol oynamaktadır. Söyleyeceklerini iletecek doğru kelimeyi bulamadıklarında insanlar kendilerini ifade edemezler. İngilizce materyaller okumak bunu geliştirmek için önerilir.

Konulara aşina olun

Online olarak bazı alıştırmalar bulunmaktadır. Bunlar adayların istediklerinde soruları kafalarında nasıl oluşturacakları veya nasıl yanıtlayacakları ile ilgili bir hazırlıklarının olmasında faydalı olur.

Dinleme becerinizi geliştirin

Verilen görevin ne olduğunu anlamak uygun yanıtlar hakkında düşünmek için önemlidir. Diğerlerinin ne sorduğunu veya verdikleri yanıtlarda ne gibi bilgiler verdiklerini dikkatlice dinlemek interaktif bir tartışma için çok önemlidir.

Konuşacak bir partner bulun

Bu partner size iletişim becerinizi geliştirmenizde yardım edecek ve İngilizce dilini kullanımızdaki özgüveninizi artıracaktır.

IELTS çalışma merkezleriyle birlikte çalışın

Konuşma öğretmenleriyle çalışmak testte başarıyı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

IELTS Life Skills, diğer adıyla IELTS UKVI kolay bir testtir, bu yüzden fazla endişe etmenize gerek yok. IELTS.org adresinden sınavlar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Doğru teknikleri uygulayarak düzenli biçimde çalıştığınızda bu sınavdan yeterli bir not alabilirsiniz. Elbette doğru çalışma taktiklerinin yanı sıra bu alanda deneyimli ve yetkin bir eğitim merkezinden hizmet almak da doğru bir tercih olacaktır.

IELTS Life Skills Sınavı İçin Candelas Eğitim

Ankara IELTS kursu arayanların ilk tercihi olan Candelas Eğitim, uzman ve tecrübeli kadrosu ile İngilizce eğitiminin birçok alanına olduğu gibi IELTS Life Skills sınavı için de farklı seviyelerden öğrencilere üst düzey eğitim veriyor.

Candelas Eğitim kalitesiyle tanışmak ve IELTS sınavlarına en iyi şekilde hazırlanmak için hemen şimdi iletişime geçin: +90 312 431 78 96 ya da +90 505 287 30 20. Sorularınızı info@candelasegitim.com mail adresinden de iletebilirsiniz.

  • 26 Aralık 2019, Perşembe
, , , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Amerika'da Eğitim Hakkında

Amerika'da Eğitim Hakkında
SONRAKİ YAZI

YUKARI