İngilizce Çalışmak İçin Motivasyon Kaynakları

İngilizce Çalışmak İçin Motivasyon Kaynakları

Öğrenme, beynimizde belirgin değişikliklerin oluşmasıdır. Dil öğrenmek ise bir anlamda beyin ile ilgili bir kayıt faaliyetidir. Özel ilgi ve beceri ister. Etkili ve kolay İngilizce öğrenmek için de nasıl çalışacağımızı bilmek çok önemlidir. Planlı ve programlı, yani bilinçli bir ders çalışma stratejisi izleyerek zamanınızı ve enerjinizi en iyi şekilde değerlendirmiş olursunuz.  Sık ve etkin alıştırma yapmak, dil öğrenimi için oldukça gereklidir. Özellikle dinleme ve konuşma becerilerinin gelişmesi için bu konularda hız kazanmak da gerekir. Çünkü konuşurken veya dinlerken, dili algılamak için, okumaya oranla çok daha az zamanınız vardır. Bir sözcüğü veya dil bilgisi kuralını hatırlamak için zaman yoktur.

Her şeyden önce İngilizce, bir ay gibi kısa bir zaman diliminde öğrenilip bitirilecek bir şey değildir. Daha uzun bir zaman çalışmayı gerektirir. Bu süreçte azim ve kararlılıkla, düzenli bir şekilde İngilizce çalışmak için motivasyonumuzu yüksek tutmamız gereklidir. Çünkü motivasyon, zaman içerisinde yükselip düşebilen bir olgudur. Bunun için de psikolojik olarak kendimiz iyi hazırlamalı ve sürekli olarak gerekli olan istek ve heyecanımızı kendimize hatırlatmalıyız.

İngilizce çalışmak için motivasyonunuzu daima yüksek tutun. Meselâ:

İngilizce Sohbetlere Katılın

Anadili İngilizce olan insanlarla sohbet etmek motivasyonunuzu artıracaktır. Çünkü sohbet sırasında İngilizceyi ne kadar güzel konuşabildiğinizi anlamanız hem İngilizce çalışmak için motivasyonunuzu artıracaktır hem de var olan mevut İngilizcenizi geliştirecektir.

İngilizce Şarkılar Dinleyin

Motivasyonu artıran en önemli olgulardan biri de sıkılmadan öğrenmektir. İngilizce şarkılar dinlemek hem keyifli zaman geçirmenizi sağlar hem de İngilizce öğreniminizi önemli düzeyde geliştirir.

İngilizce Filmler İzleyin

Belki de öğrenmenin en sürükleyici hâli film izleyerek İngilizce öğrenmektir. Özellikle İngilizce çalışmak size sıkıcı geldiği zamanlarda motivasyonunuzu artırıp ders çalışmayı kolaylaştıracak en güzel yöntemlerden biri de film izlemek. Sevdiğiniz bir yabancı filmi, alt yazı seçeneği ile izleyin. Hem kelimelerin söylem şekillerini telaffuzunu, günlük ifadeleri ve cümle yapısını daha iyi öğrenmiş olursunuz hem de keyifli bir zaman geçirmiş olursunuz.

Görebileceğiniz Her Yere Notlar Asın

Görebileceğiniz her yere, İngilizce notlarınızı asın. Bu sayede her gün İngilizce tekrarı yapmış olursunuz. Notları her gördüğünüzde İngilizce çalışmak için motivasyonunuz artar.

Dijital Araçlarınızda İngilizce Kullanın

Cep telefonunuzun, kullandığınız tabletinizin ya da bir başka dijital eşyanızın dilini İngilizce yaparak hem İngilizcenizi geliştirin hem de İngilizce çalışmak için motivasyonunuzu artırmış olursunuz.

Sesli Okumalar Yapın

Sesli okumalar yapmak, İngilizce hatalarınızı bulmaya yardımı olur. Hatasız bir İngilizce öğrenilmemiş bir İngilizce olduğundan, hatalarınızı bulmak sizi üzmesin. Aksine hatalarınızı düzelterek çalışmaya devam edin. Sesli okumalar yaparak, kelimelerin de söylem şekillerini geliştirmiş olursunuz. Kısa bir süre sonra göreceksiniz ki İngilizceniz daha da ilerlemiş.

İngilizce Günlük Tutun

İngilizce günlük tutmak aynı zamanda ne kadar sürede İngilizcenizi geliştirdiğinizi de gösteren bir yöntemdir. Belki günlük tutmaya başladığınız ilk zamanlar, gün içerisinde yaşadığınız olayları tam olarak anlatamayacaksınız. Yaşadığınız olayları anlatmak için yeteri kadar kelime bulamayacaksınız.  Fakat gün geçtikçe günlüğünüze daha çok anı yazabilmek için, Cümlelerinizi tam anlatabileceğiniz kelimeleri öğrenmek için daha çok İngilizce çalışmak isteyeceksiniz.

İngilizce Haber İzleyin

Öğrenmek istediğiniz dili konuşan toplumların hayatını yakından takip etmek, günlük yaşamlarını ve gündemlerini bilmek, o dile karşı olan ilginizi artıracağı gibi ders çalışmak için de motivasyonunuzu artıracaktır. İngilizce haberler izlemek aynı zamanda günlük ifadeleri öğrenmenizi ve çok daha iyi kavramanızı sağlar. Ve en önemlisi İngilizce konuşabilme yeteneğinizi fazlasıyla ileri düzeye taşır.

  • 16 Ocak 2021, Cumartesi
, ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
İngilizce Dil Seviyeleri

İngilizce Dil Seviyeleri
SONRAKİ YAZI

YUKARI