İngilizce Dil Seviyeleri

İngilizce Dil Seviyeleri

İngilizce seviyeleri temel seviye, orta seviye ve ileri seviye olmak üzere üç çeşittir. Temel seviye: A1-A2, orta seviye: B1-B2, ileri seviye: C1-C2’yi ifade eder. İngilizce seviyeleri ilk olarak Beginner’dan başlar. Bu seviyedekiler temel İngilizce kelimelerine hâkimdirler.  Basit kelimeleri ve cümleleri anlayabilirler ve basit cümlelerle iletişim kurabilirler. A1 seviyesi Beginner’i ifade eder.

Elementary seviyesi; A1 seviyesinin bir üst seviyesi olduğu için basit İngilizce kalıplarını daha iyi kavrarlar. Basit kalıplarla kurulan cümleleri de artık zorlanmadan algılayabilirler. Kendi ilgi alanları doğrultusunda bir filmde veya kitapta gördükleri kolay cümlelerin ne anlama geldiğini ifade edebilirler. Bu seviye de A2 seviyesi olarak ifade edilir.

Pre Intermediate seviyesi ise B1 seviyesi olarak bilinir ve artık konuşmalar yavaş olduğu takdirde anlaşılmaya başlanır. Güncel konularla alakalı tahmin edilebilirliği de olan konular daha iyi kavranır. Bu grupta daha fazla kelime bilgisine sahip olunur. Ufak tefek zorlanmalar olsa da diyalog şeklinde konuşmalar gerçekleştirilebilir ve sorulan sorulara cevaplar verilebilir. Yazmada ise hem resmi olmayan hem de resmi mektup vs. e-postaları ve kartları doğru bir şekilde yazabilirsiniz. Kendiniz hakkında, çevre hakkında yazabilir; olayları, yerleri ve kişileri tarif edebilirsiniz; ayrıca insanlar ve durumlar hakkında nasıl hissettiğinizi de ifade edebilirsiniz.

Intermediate seviyesi; uzun konuşmaların anlaşılmaya başlandığı, konular karışık dahi olsa çözüle bilinen pozisyona gelebileceğiniz İngilizce seviyeleri arasındaki B2 olarak bilinen gruptur. Artık İngilizce filmlerin anlaşılması eskisinden çok daha basittir. Birçok konuda anlaşılabilir cümleler kurulabilir ve karşılıklı iletişimde de kişisel düşünceler artık hızlı olarak aktarılmaya başlanır. Bu seviye orta seviyedir ve bu seviyeye ulaştığınızda seyahat etmek, uluslararası bir şirkette çalışmak için iyi bir dil hâkimiyetiniz var demektir.

İşte günlük konuşmalardan gramer bilgisine değin alınan bu eğitimler, A1-A2 ve B1-B2 İngilizce seviyeleri sizin önemli bir yol kat ettiğinizi gösterir.

İngilizce eğitimindeki C1-C2 seviyesinde nasıl bir süreç izlenir?

İngilizce seviyeleri arasındaki C1; Upper İntermediate adıyla bilinir. Diğer dil seviyelerine göre artık çok daha iyi bir pozisyona gelinen durumdur. Özgüven olarak kendine daha çok güvenen bu seviye grubundakiler, anadili İngilizce olan insanlarla akıcı bir şekilde konuşabilirler. Yazacağı bir konuyu bile hangi kitleye göre yazacaklarını ayarlayabilirler. Eğer İngilizcenin bölgesel aksanlarını birbirinden ayırt edebiliyorsanız, kendi telaffuz ve dilbilgisi hatalarınızı fark edebiliyorsanız; hem basit hem de karmaşık söz dizimlerini anlayabiliyor ve kullanabiliyorsanız; düşüncelerinizi açık bir şekilde ifade edebiliyorsanız ve konuşurken az hata yapıyorsanız seviyeniz ortanın üstündedir. Bundan önceki seviyeleri atlamış olanlar artık bu seviyelerde daha rahat olacaklarını bilmelidirler. Çünkü en zor seviyeleri çoktan bitirmiş olacaklardır.

Advanced seviyesi olan C2 seviyesi ise kelime ve gramer bilgisi en üst düzeyde olan seviyedir. Karşılıklı olarak oldukça hızlı bir konuşma gerçekleştirilebilir. Ne kadar hızlı konuşulursa konuşulsun tüm kelimeler rahatlıkla anlaşılabilir ve cümleler arasındaki ilişkiler saptanabilir. Bu gruptakiler dili İngilizce olan tüm kitapları okuyabilir, yine dili İngilizce olan filmleri rahatlıkla izleyebilirler. Duyduğu her kelimeyi ve alanı ne olursa olsun okuduğu her metni kolaylıkla anlayabilirler.

Son seviyede artık yeterliliğiniz neredeyse ana dilinizdeki kadardır. Duruma göre iletişim tarzınızı değiştirebilir, İngilizce deyimleri, ifadeleri ve kelimeleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Olaylar, kitaplar, durumlar aklınıza gelebilecek her şeyle alakalı hikâyeler, özetler, denemeler, makaleler yazabilirsiniz. Bildiğiniz kelime sayısı da artık yaklaşık 6000 kadardır.

İngilizce seviyeleri bildiğiniz takdirde kendi seviyenizin hangi grupta olduğunu, bir sonraki seviyeye geçmek için nasıl bir çalışma planı oluşturmanız gerektiğini ayarlayabilirsiniz. Dil bilgisi, konuşma, okuma ve yazma bilginize göre grubunuzu belirleyeceğiniz İngilizce seviyeleri bu şekildedir. Artık dil üzerine gerçekleştirmek istediğiniz kariyer planınızı uygun bir şekilde oluşturma vakti!

  • 18 Ocak 2021, Pazartesi
, , , , , , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
İngilizce Konu Anlatımı Siteleri

İngilizce Konu Anlatımı Siteleri
SONRAKİ YAZI

YUKARI