İngilizcenin Kullanım Alanları

İngilizcenin Kullanım Alanları

İngilizcenin dünya dili olması özelliğinden dolayı ayrı bir öneme sahiptir. Globalleşen Dünyada artık herkesin en az BİR yabancı dil bilmesi zorunlu hale gelmiştir. Yabancı diller arasında İngilizcenin yeri ise eşsizdir. Bu yazıda, İngilizcenin bazı kullanım alanlarını görebilirsiniz.

Eğitim Alanında İngilizce

Eğitim hayatında ve çalışma hayatında herkesin karşısına çıkan ilk sorulan soru “yabancı dil biliyor musunuz?” olunca konunun önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Ülkemiz yurt dışına en çok öğrenci gönderen ülkeler arasındadır. Türkiye’de yükseköğretim düzeyinde her yıl binlerce öğrenci Erasmus, lisans, yüksek lisans ve doktora gibi programlarla yurtdışına çıkmaktadır. Durum böyle olunca akademik alanda yabancı dil bilme ihtiyacı zorunlu hale gelmektedir. Üniversiteden mezun olduktan sonra akademik alanda gelişmeniz için İngilizce şarttır. İngilizcenin hem dünya dili, hem bilim dili olmasından dolayı herkesin çok iyi derecede İngilizce bilmesi gerekmektedir. Ayrıca, bunun yanına başka bir dil daha eklemek bir adım öne çıkmanızı sağlayacaktır.

Günümüzde üniversitelerin belirli bir kısmı İngilizce olarak eğitim vermektedir. İngilizce sadece yurt dışı programları için gerekli olan bir dil değildir. İleride büyük bir ihtimalle, Türkiye’de eğitim alan her kişinin İngilizceyi anadili gibi kullanması gerekliliği şartı aranacaktır. Akademik kariyer yapan kişilerin ileri derecede İngilizce bilmesi gerekmektedir. YDS gibi sınavlara giren kişilerde İngilizce alanındaki yeterliliğini kanıtlaması istenen bir sonuçtur. Tez yazabilmek ya da öğretim görevlisi olabilmek için girilen sınavlar arasında dil yeterlilik sınavları da yer almaktadır.

Turizm Alanında İngilizce

Turizm sektöründe çalışacak olan kişilerin, başka kültürlerle iç içe olmayı sevmesi ve sabırlı olması gerekir. Eğer herhangi bir yabancı diliniz varsa turizm sektöründe iş bulabilirsiniz. Bu iş yerli ve yabancı bir otelde olabileceği gibi turlarda rehberlik yapmak veya yabancı mutfak restoranlarında çalışmak da olabilir. Başka kültürlere sahip insanlara hizmet verebilmeniz için ortak noktanız her iki tarafın da İngilizce biliyor olmasıdır. Siz de başka kültürlerden olan kişileri tanıyarak ve onlara yardım ederek keyif alabilirsiniz. Turizm alanında İngilizce ihtiyaç duyulan önemli bir dildir. İngilizcenin her yerde gerekli ve geçerli olduğunu hemen hemen herkes bilmektedir. Global bir dil olması özelliğinden dolayı İngilizce aynı şekilde ülkemizde de en çok üzerinde durulan ve çok önem verilen yabancı bir dildir. Ülkemizin gelişen ve büyüyen turizm sektöründe yabancı dilin önemi artık herkes tarafından bilinmektedir. Küreselleşen bir dünyada yaşarken gerek ticarette gerek iletişimde gerekse turizmde İngilizcenin önemi yadsınamaz.

İş Hayatında İngilizce

Günümüzde iş hayatında iletişimin neredeyse büyük bir kısmı İngilizce olarak yapılmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilmek kişiye uluslararası alamda çok büyük imkânlar sağlamaktadır. İş seyahatlerinde İngilizce bilmek zorunluluğu doğal olarak olacağından İngilizce sizin her türlü mesleki ve kişisel hedefleriniz için önemli bir dildir. Modern dünyada istihdam pazarı globalleşince İngilizcenin önemi de artmıştır. Birçok şirket dünyanın her yerindeki ortakları ve müşterileri ile iletişim kurabilen kalifiye çalışanlara ihtiyaç duyar. Bu da İngilizce bilen çalışanların önemini artırır. İngilizce bilmek herkes için değerli bir beceridir. Örneğin, insan kaynakları şirketlere işe alım süreçlerini yapan üstlenen bölümdür. İşe alınacak kişilerle mülakat yaparak hangisini işe uygun olup olmadığını değerlendirerek karar verirler. Çoğu şirkette insan kaynaklarının, şirketin hangi yabancı dile muhatap oluyorsa onu bilme zorunluğu vardır. Daha iyi  bir çalışan olmanız yanında daha eğitimli ve gözde bir kişi olmanıza da yardımcı olur.

Havacılık Alanında İngilizce

Havalimanları farklı milletlerden birçok kişinin bulunduğu bir yerdir. Doğal olarak her uçuş sırasında ve havaalanlarında mutlaka yabancı dil bilen birilerinin olması şarttır. Bu pilot, hostes, bilet kesen görevli, danışma ve havaalanı mağaza çalışanları olabilir. Konuştuğunuz anadiliniz dışında başka yabancı dillerin çokça kullanıldığı yer olan havaalanlarında çalışabilmeniz için iyi konuşabildiğiniz bir ya da birkaç yabancı dil olmalıdır. Böylece, havacılık alanında istihdam için ön plana çıkabilirsiniz.

Çevirmenlik

Son olarak, İngilizcenin kullanım alanları arasında elbette çevirmenlik bulunur. İngilizceyi iyi bilen ve konuşan kişiler İngilizce ile kendi dili arasında çeviriler yapabilir. Bu profesyonel bir düzeyde olmak zorunda değildir. Amatör ya da freelance olarak da çeviri işleri yapabilirsiniz.

  • 22 Ağustos 2020, Cumartesi
, ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Dünyada En Çok Kullanılan Diller

Dünyada En Çok Kullanılan Diller
SONRAKİ YAZI

YUKARI