İngilizce'yi öğretmek ve öğrenmek - TOEFL sınav rehberi

İngilizce’yi öğretmek ve öğrenmek: TOEFL sınav rehberi

Popüler inanışın tersine, TOEFL testinden iyi bir skor almak çok kolay olabilir. TOEFL gözünüzü korkutuyor olabilir, ancak ana hatlarını ve stratejisini öğrenince, ne kadar üstesinden gelinebilir olduğunu keşfedeceksiniz.

TOEFL düşündüğünüz kadar kolay olabilir ancak siz yine de boşvermemelisiniz. Gözden geçirirken bu testin aslında ne kadar ciddiye alınması gerektiğinin farkına varacaksınız. Geçmenin sırrı, sınavın ne ile ilgili olduğunun bilinmesi ve buna ne kadar hazır olduğunuz ile ilgilidir.

TOEFL sınavı:

TOEFL 130 ülke tarafından tanınan internet tabanlı bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. Üniversiteler ve farklı bir çok enstitü uygunluğu ve İngilizce becerisini ölçmedeki isabeti nedeniyle bu testi tercih etmektedir. Test tüm bölümlerinde akademik İngilizce kullanır.

TOEFL testinin 4 kısmı,

1. Okuma

Bu kısımda adaylara okumaları için akademik pasajlar verilir. Yaygın olan konular, sanat, tarih, sosyal bilimler, bilim ve teknolojidir. Bu alanlarda uzman olmak gerekmez çünkü soruların cevapları pasajda yer almaktadır ve iyi bir kelime bilgisi burada epey işe yarayacaktır.

2. Dinleme

Bu kısımda birkaç dinleme  parçası bulunur, yaygın olarak diyaloglar ve sınıf tartışmaları biçiminde gelir. Sorular dinleme parçasının ardından sorulur. Adayların iyi bir dinleme ve not tutma becerisine sahip olmaları gerekir.

3. Konuşma

Adaylara altı adet görev verilir. Bu görevler iki alt kısma ayrılır, bağımsız ve bütünleşik konuşma. Görevler önceden kayıtlı halde gelir ve yanıtlar test esnasında kaydedilir. İyi özet çıkarmak ve temiz bir telaffuz konuşma testinde çok önemlidir.

4. Yazma

İki adet yazma görevinin tamamlanması gerekir; bağımsız ve bütünleşik. Adayların bütün bir makaleyi yazması için onlardan kullanmalarını istediklerin kesin bir kelime sayısı bulunmaktadır. Dilbilgisi, farklı sözcüklerle açıklama yetisi ve kelime bilgisi iyi bir skor almada yardımcı olacaktır.

TOEFL için ipuçları:

*  Mümkün olduğunca erken sınav için kayıt olun. Sınav olmak istenen tarihten 3 ay önce test için yerinizi ayırtmanız önerilir, böylelikle hazırlanmak için yeterli vaktiniz olacaktır.

*  Çok sayıda İngilizce materyal okuyun. Okumak bazen sıkıcı olabilir ancak kavrama ve kelime bilgisinin gelişmesinde faydası vardır.

*  Dilbilgisine bir göz atın. Test için gerekli ve hatırlanması elzem olan kesin dilbilgisi kuralları vardır. Fiil zamanları, bağlaçlar, cümle yapısı ve hatta noktalama kurallarına dikkat edilmesi gerekir.

*  İngilizce konuşmayı bolca pratik etmeniz gerekir. Bunu yapabileceğiniz fırsatlar yaratın. Bu telaffunuz ve dille ilgili olan özgüveninizi artırmakta işe yarayacaktır.

*  TOEFL çalışma sınıflarına katılın. Bunlar bu teste hazırlanmada yardımcı olmak üzere tasarlanmış sınıflardır. Hergün bir alıştırma günüdür ve haftalık küçük sınavlar dersteki ilerleyişi ölçmede yardım eder.

*  İyi bir hazırlık adaylar için şarttır. İyi hazırlandıysanız ve sınava dair özgüveniniz yerindeyse bu test sizin için kolay olacaktır.

  • 2 Ocak 2019, Çarşamba
, ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
İngilizce Konuşma Becerimi Nasıl Geliştirebilirim?

İngilizce Konuşma Becerimi Nasıl Geliştirebilirim?
SONRAKİ YAZI

YUKARI