İngilterede Eğitim Hakkında 2

Üniversite sayısı:  163
Öğrenim ücretleri:  9.000-25.000 Pound
Toplam öğrenci sayısı:  2.500.000
Yabancı öğrenci sayısı;  500.000
Türk öğrenci sayısı:  4.000
Türkiye'ye uzaklığı:   3.357 km

Motivasyon mektubu ve lise notları  İngiliz üniversitelerini etkiliyor

Yükseköğretimde ve dil kurslarında İngiltere, ABD'den sonra öğrencilerin en çok tercih ettiği ülke konumunda bulunmaktadır. Lisans eğitiminin 3 yıl, yüksek lisanın da bir yıl sürmesi ve Türkiye'ye yakınlığı tercih nedenleri arasında söyleyebiliriz.  İngiltere'nin de içinde yer aldığı Birleşik Krallığı oluşturan Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda'daki üniversitelere başvurunun koşulları birbirinden farklı olabildiği gibi aynı üniversitedeki bölümler arasında da farklılıklar gösterebilmektedir. İskoçya'da lisans eğitimi 4 yıl, İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda'da 3 yıldır.

LİSE DERSLERİ ÖNEMLİDİR
Üniversiteler öğrencinin lise notlarını dikkate almaktadır. Bu yüzden notlarınızın yüksek olmasını tavsiye ediyoruz. Öğrenci kabul esnasında özellikle dil becerisini arttırmak ve üniversite eğitiminde ihtiyacı olan araştırma tekniklerini geliştirmek amacıyla akademik hazırlık programı alması istenir. Ancak yabancı dilde eğitim, veren bir liseden, iyi dereceli bir diplomayla mezun olanlar bu programa katılamaz.

ONLINE BAŞVURU İMKANI BULUNMAKTADIR
Öğrenciler başvurularını merkezi başvuru sistemi UCAS 'ın (Universities and Colleges Admission Service) internet sitesinden on-line olarak 5 program için yaparlar. Başvuru için gereken dökümanlar arasında, İngilizce yeterliliğini gösteren IELTS derecesi, lise diploması, mezun olmayanlar için not ortalamasını gösteren belge, öğretmenlerinden referanslar ve neden o alanda eğitim almak istediklerini anlatan bir motivasyon mektubu yer almalıdır. IELTS için, Birleşik Krallık'taki üniversiteler 5 ile 6.5 skoru ister. Her üniversitenin aradığı özel koşullar Education UK websitesinden (www.educationuk.org/turkey) veya İngiltere'de lisans programlarına başvurular için kullanılan UCAS web sitesinden (www.ucas.com) öğrenilebilir.

Üniversitede lisans ücretleri verilen eğitime göre değişmektedir. Bir yıllık akademik hazırlık programlı 6 bin ile 12 bin Pound arasında değişirken, sanat programları 9 bin ile 11 bin, fen bilimleri 9 bin – 22.000, laboratuvar çalışması içeren programlar 10 bin ila 25 bin Pound arasında olmaktadır. Konaklama masrafı haftalık ortalama 90 ile 150 Pound arasında değişmektedir.

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA EĞİTİMLERİNDE BURS İMKANI
Burslar genelde yıllık eğitim ücretlerinin yüzde 10 ile yüzde 40'ını ve daha çok master ve doktorayı kapsamaktadır. Vakıf, bilimsel araştırma kurumları ve üniversitelerden burs imkanı bulunmaktadır. Burs alımında en büyük kriter öğrencinin akademik başarısıdır.

İNGİLİZCE SEVİYESİ YETERLİ OLMAYANLAR NE YAPABİLİRLER?
İngilizce bilmeyen veya İngilizce seviyesi yeterli olmayanlar başvurabilir ama şartlı kabulde bir sene içinde üniversitenin istediği seviyeye getirmek için kursa gitmelidirler. Bu durumda öğrenciye 11 ay kalma hakkı tanıyan Öğrenci Ziyaretçi Vizesi (Student visitor) alır. Kursu bitiren yükseköğretime devam için TIER 4 öğrenci vizesi almalıdır.

20 SAATE KADAR İZİN HAKKI
TIER 4 Öğrenci vizesi haftada 20 saat çalışma izni vermektedir. Tatilde tam zamanlı çalışılır. Öğrenci eğitimi sırasında sponsor bir şirket bulduğu takdirde mezuniyet sonrasında çalışma vizesi alarak İngiltere'de çalışma hakkına sahip olabilir. 

  • 7 Aralık 2018, Cuma

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Norveç'te Eğitim

Norveç'te Eğitim
SONRAKİ YAZI

YUKARI