İnternetten İngilizce Öğrenmek için İpuçları

İnternetten İngilizce Öğrenmenin İpuçları

İngilizce öğrenme serüvenine hemen hemen hepimiz ilkokul yıllarında başlayıp üniversiteye kadar devam etmekteyiz. Bu sürecin ne kadarının verimli olduğu tartışmaya açık bir konu olsa da kulak ve göz aşinalığımız yıllar geçen süre içerisinde bizlerde yer edindi. Çat pat gördüğünüz bu İngilizceyi tam anlamıyla öğrenmek istiyorsanız sizler için birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Günümüzde teknolojinin artmasının bizlere birçok olumlu etkisi olsa da olumsuz etkileri de vardır. Sizler teknolojinin bu olumlu etkilerini İngilizceye uyarladığınız takdirde İngilizceyi kolay bir şekilde öğrenmeniz mümkün. İnternetten İngilizce öğrenmenizde sizin bu dili öğrenme konusundaki hırsınız, azminiz ve istikrarınız çok önemlidir. Bir yabancı dili kısa sürede iyi bir şekilde öğrenmeniz mümkündür. Ama bir dili hiçbir zaman tam anlamıyla öğrendim demeniz mümkün değildir. Dil konusunda şu bir gerçek. Bir dile iyi bir şekilde hakim olmak için konuşmak gerekir. Konuşmak içinse geniş bir kelime hazneniz ve bol bol pratik yapmanız şarttır. Bir dili iyi bir şekilde öğrenmek için konuşmanın dışında tabiki yapmanız gereken şeyler vardır lakin konuşmanın bir dili öğrenmenizde en etkili yöntem olduğunu sizlere söylemek isteriz. İnternetten İngilizcenizi geliştirmeniz için film veya diziler izlemenizi öneririz. İngilizce film veya dizi izlerken ilk başlarda zorluklar çekeceğiniz için sıkılabilirsiniz. Onun için film veya dizi izlemeye, sevdiğiniz diziler ya da filmlerden başlamanızda büyük fayda sağlayacaktır. Sevdiğiniz dizileri ilk olarak İngilizce alt yazılı olacak şekilde izlemeye başlayabilirsiniz. Böylelikle dizide geçen diyalogları alt yazı ile takip edebilir ve telaffuzlarını anlamadığınız kelimeleri alt yazıda okuyabilir ve o kelimenin telaffuzuna aşina olabilirsiniz. Zaman geçtikçe İngilizce filmler ya da diziler izlerken daha kolay anladığınızı farkedeceksiniz. Bu aşamadan sonra İngilizce alt yazıyı kapatarak tüm dikkatinizi diyaloglara vererek İngilizce öğrenme serüveninizde farklı bir kademeye geçmiş olacaksınız.

Filmler ya da dizilerin harici de internetten İngilizce müzik dinlemenizde sizlere İngilizce öğrenirken büyük katkılar sağlayacaktır. Müzik tarzınıza uygun İngilizce müzik listesi yaparak günün her anında bu listeyi dinlemeye başlayabilirsiniz. Film izlerken olduğu gibi müzik dinlerken de müziğin sözlerini alt yazılı olarak ya da kağıttan takip etmeniz öğreniminiz için ilk adımdır. Müzik de ve filmde günlük dil yoğun olarak kullanıldığı için cümle yapılarını ve  telaffuzlarını altyazı sayesinde çok iyi öğrenebilirsiniz. Sürekli olarak dinlediğiniz müzikleri bir süre sonra telaffuz ediliş biçimleri ile öğrenmiş olacak ve sizler de şarkıya eşlik edebileceksiniz.

Oyunların İngilizce öğrenmenizde sizlere katkısının olacağını söylesek ? Evet bir dili öğrenmek için birçok alternatif bulunuyor. Bu alternatifler arasında oyunlarda dahil. Dili İngilizce olan ve hikaye modlu oyunları oynamanız sizlere İngilizce öğrenme serüveninizde katkı sağlayacaktır. Oyunda bilmediğiniz kelimeleri internetten kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz sözlükler sayesinde öğrenebilir ve kelime haznenize bir yeni kelime daha ekleyebilirsiniz.

İnternetin bize sağladığı en büyük imkan ise tüm Dünyanın gündemine bir tıklama ile kolay bir şekilde ulaşabilmenizdir. Dünyada neler oluyor diye merak ediyorsanız ve bu merakın İngilizce öğrenmenize  büyük katkısının olmasını da istiyorsanız yabancı haber sitelerini takip edebilirsiniz. Haberlerde kullanılan dil, dilin gerektirdiği tüm kurallara uygun bir şekilde kullanılmaktadır. İngilizce haber sitelerini takip ederek oradan hem Dünya gündemi hakkında bilgi sahibi olurken hem de bilmediğiniz kelimeleri sözlükler ile öğrenerek kelime haznenize bir kelime daha ekleyebilirsiniz. Ayrıca bazı haber sitelerinin haberleri yavaş bir dil ile sizlere sunmaktadır. Yavaş bir dil sayesinde haberde geçen tüm kelimeleri daha iyi anlayabilir ve telaffuzlarını daha iyi öğrenebilirsiniz.

  • 1 Kasım 2020, Pazar
, , , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Nasıl İyi Bir Şekilde İngilizce Konuşulanları Anlar ve Konuşurum?

Nasıl İyi Bir Şekilde İngilizce Konuşulanları Anlar ve Konuşurum?
SONRAKİ YAZI

YUKARI