İsviçre'de Eğitim

Sahip olduğu yüksek ekonomik düzey sayesinde vatandaşlarına benzersiz refah olanakları sunan İsviçre, eğitim anlamında da birçok ülkede model gösterilen bir sisteme sahip. İsviçre federal hükümeti ulusal eğitimi denetlerken, 26 kanton kendi devlet eğitim sistemlerini etkin biçimde yönetiyor. Her birinin kendi eğitim departmanı, eğitim yapısı, okul takvimi, ders programı var ve farklı dillerde ders veriyorlar. Bu, bir çocuğu bir kantondaki okuldan diğerine taşımayı zorlaştırabilir. Ancak, tüm kantonların kabul etmemesine rağmen, İsviçre eğitiminin bazı yönlerini, örneğin zorunlu eğitimin yaşlarını ve uzunluğunu uyumlaştırmayı amaçlayan ülke çapında bir girişim var.

İsviçre'de ikamet eden tüm çocukların (yabancılar dahil) kantona bağlı olarak, genellikle yaklaşık altı yaşından 15 yaşına kadar okula gitmeleri zorunludur; Ülke çapında uyumlaştırmayı kabul eden kantonlarda, eğitim ayrıca dört yaşında başlayan iki yıllık kreşleri de içerecektir.

İsviçre’de Eğitim Sistemi

Uzun süre İsviçre'de kalacaksanız veya daha küçük bir çocuğunuz varsa (birincil yaş veya küçük), çocuğunuzu yerel devlet okuluna göndermek en iyi fikir olabilir. İlk olarak, İsviçre’deki eyalet eğitimi mükemmel ve ücretsizdir ve çocuğunuz okula yürüyemiyorsa, genellikle ücretsiz toplu taşıma hizmetini içerir. İkincisi, çocuğunuz dili hızlıca öğrenecektir. Çocuk ne kadar küçükse bu süreç o kadar kolay olacaktır. Ayrıca, yeni evlerinde izolasyon sağlanabileceği ölçüde İsviçre kültürüne sorunsuz bir şekilde entegre olacaktır.

İsviçre’de eğitim çok dillidir ve kültürel farklılıkların ilk şokundan sonra çocuklarınıza büyük kariyer faydaları sunabilir. Çocuğunuzun geçişini kolaylaştırmak için en azından ilk yıl için yabancı öğrencilere sunulan dil yardımı da vardır.

Bazı devlet okullarında, çarşamba günleri yarım gün veya hiç okul olmayabilir, ayrıca çocukların eve gitmeyi veya bir öğle yemeği programına kaydolmayı seçebilecekleri uzun öğle yemeği molaları (iki saat) olabilir.Okul raporları ve iletişim, bölgesel dilde de olabilir, bu nedenle ebeveynlerin ikinci bir dil ile ilgili temel bilgilere ihtiyacı olacaktır.

Eğitimine daha önce başlayan daha büyük çocuklar, İsviçre okullarında destek almakla birlikte, yeni bir dilde zor dersleri almaları gereken yeni bir ortama uyum sağlamayı zor bulabilir. Bazı çocuklar dil becerilerini akademik yetenekleriyle aynı seviyede değilken bir yılı tekrar etmek zorunda kalabilirler. İngilizce, çoğu okulda erken veya ikinci bir dil olarak öğretilir, bu nedenle akranlarla iletişim kurmak daha az endişe vericidir. İsviçre'de orta öğretim farklı yollara ayrılırken, çocukların erken zamanda gelecekleri hakkında bir fikre sahip olmaları gerekir.

İsviçre’de Üniversite Eğitimi

İsviçre’de eğitimin birinci koşulu dil yeterliliğidir. İsviçre’de 12 tane devlet, 10 kanton üniversitesi, 2 tane Federal Teknoloji Enstitüsü’nün bulunduğu ülkedeki okullara başvuruda YGS-LYS puanları etkili değildir. Her üniversitenin ve programın tanıdığı diploma ve kriterler farklıdır.

Diş ve veterinerlik fakülteleri yabancı öğrenci almamaktadır. Almanca eğitimi veren St. Gallen Üniversitesi yabancı öğrencileri kendi sınavıyla almaktadır. Ama öğrenci bunun yerine GMAT, GRE veya LSAT sınavı sonucunu da verebilir. Türk öğrenciler teknik veya hukuk eğitimi alabilirler. Yıllık yaşam giderleri ortalama 21 bin ile 31 bin İsviçre Frankı arasında değişmektedir.

İsviçre’de Burs ve Çalışma Olanakları

Her yıl İsviçre hükümeti Türk öğrencilere araştırma ve doktora sonrası araştırma bursu vermektedir. Burs hakkında duyurular eylül ve ekim aylarında Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden yapılmaktadır.

Öğrenciler için İsviçre’de haftalık 15 saat çalışma izni vardır. Ayrıca mezunların iş aramaları için 6 ay izin verilmektedir.

  • 22 Aralık 2019, Pazar
, , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Japonya'da Eğitim

Japonya'da Eğitim
SONRAKİ YAZI

YUKARI