Kaçırdığınız İngilizce Konuşma Becerileri

Kaçırdığınız İngilizce Konuşma Becerileri

Yabancı dilde arkadaş edinmek ilk bakışta kolay görünebilir. Ancak, konuşma gecikmelerinizin, eksik kelimelerinizin ve bazı şeyleri açıklamak için kullandığınız garip yolların, size uyum sağlamak istediğiniz bir kalabalığın içinde kendinizi yabancı gibi hissettirmeye devam ettiğini her zaman hissedebilirsiniz.

Konuşma yeteneklerimizde neyin eksik olduğunu tam olarak anlayabilmek kolay değildir. İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirmek için zamanla kendinize özel teknikler belirleyebilirsiniz. Bu yazıda, bu becerilere ilişkin bazı detaylar bulabilirsiniz.

İngilizce Öğrencisi Gibi Düşünmeyi Bırakın

Arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde çok eğlencelidir. Gecenin sonunda iyi zaman geçirdiğini biliyorsunuz ama… O saatler boyunca tam olarak ne hakkında konuştunuz?

Son zamanlarda gördüğünüz rastgele şeyler hakkında konuşun. İlginç olan herhangi bir şey ya da başınıza gelen bir şey. Gerçekten, hafif eğlenceli ve kayda değer bir şey. Deneyimlerinizi paylaşmak ve gerçekten ilginç bir hikaye anlatmak her zaman için daha iyidir. İngilizce konuşma becerilerinizi bu şekilde geliştirebilirsiniz. 

İngilizce konuşabilmek için yıllarca İngilizce eğitimi alıyoruz. Ancak en basit konularda konuşurken çoğu zaman zorlanıyoruz. Bunun sebebi, eğitim alırken konuşmaya yeterince zaman ayırmamaktır. Arkadaşlarınız ve ailenizle yaptığınız gibi eğlenceli bir ortamda İngilizce konuşmak fikri uzak bir rüya gibi geliyor.

'Anadili konuşan biri gibi gelmek' her zaman hedefiniz olsa bile, o zaman bu doğal iletişim yoluna doğru büyümeye başladığınız zamandır. Bir şakaya esprili bir yorumla doğal olarak tepki vermek veya bir oyun oynarken cümleleri karıştırmak gibi.

Tüm bunlar, İngilizceyi doğru bir şekilde öğrendiğiniz anlamına gelir. Basit konularda uzun uzun konuşabiliyorsanız bir dili tam anlamıyla kavramışsınız demektir.

Daha Fazla Hikaye Anlatın

Hikayeler açıklayıcı, ilginç ve hepsinden önemlisi eğlenceli olmalıdır. İyi hikaye anlatıcıları hikayeleri anlattıklarında çevrelerinin ilgisini çekmeyi başarır. İnsanların sizi dinlemesini istediğiniz gibi konuşmalısınız. Anadilinizdeki gibi tonları, tutkuyu, şüpheli duraklamaları ve coşkuyu doğru zamanlarda kullanmalısınız. Bu, tıpkı İngilizce'nin diğer yönleri gibi pratik gerektirir.

İngilizce öğrenmek için daha fazla pratik yapmanız gerektiğini artık biliyorsunuz. Candelas Online Eğitim ile konuşma temelli İngilizce için ilk adımı atabilirsiniz.

  • 17 Mayıs 2020, Pazar
, ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
ÜCRETSİZ ONLİNE İNGİLİZCE SÖZLÜKLER

ÜCRETSİZ ONLİNE İNGİLİZCE SÖZLÜKLER
SONRAKİ YAZI

YUKARI