Kanada Eğitim

Kanada’da Eğitim

Kanada'da eğitim görmek gibi bir hedefiniz varsa buna tam olarak karar vermeden önce, bazı önemli soruları cevaplamanız gerekir: Hangi kolejleri veya üniversiteleri göz önünde bulundurmalısınız? Kanada'da okumak için ne kadar paraya ihtiyacınız var? Programınız eğitim almayı umduğunuz şehirde sunuluyor mu?

Konu Kanada'da eğitim programı bulmak olduğunda sonsuz sayıda olasılık mevcut. Mimari ve tasarım, iş ve pazarlama, diş hekimliği, eğitim, mühendislik, finans, bilgi teknolojisi, hukuk, matematik, tıp, hemşirelik, bilim, sürdürülebilir teknolojiler dahil olmak üzere Çok fazla sayıda eğitimi Kanada’da almanız mümkün.

Vize

Kanada'da okumak için, kaldığınız süre boyunca Kanada öğrenci vizesi olarak da hizmet gören Kanada çalışma izni almanız gerekecek. Bununla birlikte, kursunuz ya da programınız altı ay veya daha az sürüyorsa, Kanada çalışma iznine ihtiyacınız yok.

Kanada Eğitim Sistemi

Kanada'daki eğitim sistemi, kamu yüksekokulları / teknik enstitüler, kariyer yüksekokulları, dil okulları, ortaokullar, yaz kampları, üniversiteler ve üniversite yüksekokulları dahil olmak üzere hem kamu tarafından finanse edilen hem de özel okulları kapsamakta. İlk ve ortaöğretim bulunduğu şehre bağlı olarak 11 ya da 12 yıl sürmekte.

Eğitim Ücretleri

Kanada'da okumak düşündüğünüzden daha ucuz. Ortaöğretim sonrası eğitim söz konusu olduğunda, eğitim ücretleri genellikle Avustralya, İngiltere ve ABD'deki kolej ve üniversitelerden daha düşük.

Kanada'daki üniversiteler ücretlerini kendilerini belirler ve bunlar çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir: hangi programda okuduğunuz, uluslararası/yerli öğrenci olmanız, lisans ya da lisansüstü düzeyinde eğitim almanız.

2019-2020 eğitim yılında uluslararası lisans öğrencileri için ortalama eğitim ücretleri yıllık yaklaşık 22.500 ABD Doları’dır. Sosyal bilimler bölümleri genellikle daha ucuzdur: Yaklaşık 5.542 ABD Doları. Mühendislik, tıp ve diş hekimliği ise daha pahalıdır: 10.000 ila 16.000 ABD Doları arasında.

Lisansüstü düzeyde eğitim almak istiyorsanız, eğitim ücretleri genellikle daha düşük ve yine programınıza bağlı olarak değişmekte. Kanada’da 2019-2020 eğitim öğretim yılında uluslararası öğrenciler için ortalama lisansüstü eğitim ücreti yaklaşık 15.000 ABD Dolarıdır.

Burslar ve Değişim Programları

Yurt dışında okumak isteyen her öğrenci kendisine “acaba burs nasıl alınır?” sorusunu sormaktadır. Açık konuşmak gerekirse üniversiteye de başvurmak isteyen milyonlarca yerli Kanadalı var ve uluslararası öğrenciler için sağlanan burs fonu oldukça sınırlı. Ancak yine de burs alabilmek için şansınız çok da az değil. İyi bir araştırma ve akıllıca seçimlerle Kanada’da eğitim bursu almanız mümkün.

Kanada’da Yaşam

Üniversite eğitimi için her yıl Kanada'ya yaklaşık 500.000 uluslararası öğrenci gelmekte. İlk ve orta öğretim, değişim programları ya da dil okuluna gitmek için binlerce kişi daha geliyor. Kanada, öğrenciler açısından bir cazibe merkezi diyebiliriz.

Uluslararası bir öğrenci için eğitim masrafları hariç Kanada’da yıllık olarak 10.000 ABD Doları yeterli olacaktır.

Konaklama, eğitim ücretlerinden sonra en büyük maliyetlerden biridir. Normalde, öğrenciler ilk etapta kampüs içi konaklama seçeneklerine yönelmektedirler. Ancak okula kabul almanız otomatik olarak kampüs içindeki yurtlarda bir oda bulabileceğiniz anlamına gelmez. Bunun için önceden başvuruda bulunmalısınız.

Diğer bir olasılık da kampüs dışındaki bir öğrenci evinde kalmak. Bu kategorideki en iyi bilinen seçeneklerden biri Montreal (Quebec)'deki Evo Rezidans’tır. Burada, lisans öğrencileri her şey dahil konaklama bulabilir ve ısıtmalı kapalı yüzme havuzu, oyun odası, 24 saat açık spor salonu, fitness ve yoga stüdyosu imkanlarına sahip olabilirler. Öğrenciler ayrıca Evo Rezidans'taki kütüphane ve iş merkezi, salonlar, mutfaklar, tiyatro odası, çamaşır yıkama olanakları ve restoranlardan da faydalanabilmektedirler.

Son olarak, bazı uluslararası öğrenciler kampüs dışında bir dairede kalmayı seçmektedir. Kiralar şehir, mahalle ve konaklama türüne göre değişiklik göstermekte. Kiralık bir ev tutmayı düşünen öğrenciler internet, kablo tv, elektrik ve ısınma gibi olası ek ücretleri de göz önünde bulundurmalıdırlar.

Candelas kalitesiyle yurt dışı eğitim danışmanlık hizmetimizden faydalanarak Kanada’da eğitimin kapılarını aralayabilirsiniz!

  • 22 Temmuz 2020, Çarşamba
, , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Avustralya Eğitim ve Yaşam Hakkında

Avustralya Eğitim ve Yaşam Hakkında
SONRAKİ YAZI

YUKARI