Kanada Eğitim

Kanada; Kuzey Amerika kıtasında 10 eyaletten oluşan bir ülkedir. Başkenti Ottawa’dır bu şehrin yanı sıra Toronto, Vancouver ve Montreal gibi şehirleri de ön plandadır. Yüzölçümü olarak Dünyanın 2.büyük ülkesidir. Nüfusu 34 milyon civarındadır. Kanada; İngilizceyi ve Fransızcayı resmi dil olarak kullanan tek ülkedir. Bu avantaj Türk öğrencilerinin Kanada’yı seçmesindeki en önemli unsurdur. Ülkede para birimi olarak Kanada Doları kullanılmaktadır.

NEDEN KANADA?

Kanada; yapılan araştırmalara göre dünya üzerinde yaşanacak en iyi ülkeler sıralamasında bulunmaktadır. Kanada üniversitelerinin vermiş olduğu kaliteli eğitim Türk öğrencilerinin neden Kanada’yı seçtikleri için güzel bir örnek olabilir. Diğer nedenler olarak sağlık hizmetlerinin düzenli işleyişi, şehirlerin temizliği ve güvenliği, kültürel ve sosyal aktiviteler gibi konuları sayabiliriz. Kültürel değişime oldukça önem veren Kanada Türk öğrencilerinde kendilerini evinde hissedebileceği bir ortam hazırlamaktadır.

KANADA DİL OKULLARI

İngilizcenin resmi dil olması, eğitim kalitesinin çok yüksek olması, uzun dönem dil eğitimi programlarının maliyetlerinin çok fazla olmaması öğrencilerin Kanada’yı neden seçtiklerini gösteren etkenlerdir. Özellikle Vancouver, Montreal, Ottawa ve Victoria gibi şehirler tercihlerin başında gelen şehirlerdir. Özellikle Fransızca eğitimi almak isteyen kişiler Quebec bölgesinde Montreal şehrini seçmektedirler. Kanada dil okulları hem Fransızcasını hem de İngilizcesini geliştirmek isteyen, TOEFL ve benzeri sınavlara hazırlanmak isteyen öğrencilere uygun maliyetli kurslar sunmaktadır. Bu kursların yanında Akademik İngilizce veya Fransızca, İş İngilizcesi ya da Fransızcası, Konuşma programları, IELTS ya da CELTA sınavlarına hazırlık gibi programlar sunmaktadır. Bu kurslar hem özel okullar hem de üniversite ya da kolejler bünyesinde verilmektedir.

Genel İngilizce Programları

Genellikle eğitim süresi 4-52 hafta arasında değişmektedir. Kurs başlangıç tarihleri her Pazartesi başlamaktadır. Fakat akademik dönem programlarının başlangıç tarihleri önceden belirlenmiş sabit tarihlerdir. Genel İngilizce programı konuşma, yazma, dinleme, gramer ve okuma kısımlarından oluşmaktadır. Haftalık ders saatleri genellikle 20 saat olmaktadır. Dersten arda kalan zamanlarda öğrenciler dilerse okulların organize ettiği sosyal ve kültürel programlara katılabilirler.

Yoğun İngilizce Programları

Bu programda haftada alınan ders sayısı fazladır. Genellikle haftalık ders saati 30 dur. Öğleden önce yapılan derslerde genel İngilizce konuları işlenirken öğleden sonra ki derslerde öğrencilerin seviyesine göre seçmeli dersler verilmektedir.  Seçmeli dersler arasında; sınav hazırlık, iş İngilizcesi, ekstra konuşma, ekstra yazma gibi konular verilmektedir. Bu programlarda haftalık saat fazla olduğu için öğrenciler daha hızlı ilerleyebilirler. Dersler her Pazartesi başlamaktadır ve eğitimler tüm seviyelerde verilmektedir.  

İş İngilizcesi Programları

Bu programa İngilizce seviyesi iyi olanlar katılabilirler. Programda iş hayatında karşılarına çıkabilecek İngilizce kelimelere çalışılmaktadır. Bu programlarda eğitim genellikle 4-12 hafta arasında değişmektedir. İş hayatında tüm sektörleri kapsayacak şekilde, telefon konuşma teknikleri, sunum yapma teknikleri, toplantıda hitap ve konuşma şekilleri gibi konular üzerinde çalışılmaktadır.

TOEFL Hazırlık Programları

Bu programa girebilmeniz için İngilizce seviyenizin Advanced düzeyinde olması gerekmektedir. Bütün yıl boyunca bu programa katılabilmeniz mümkündür. Programlar genellikle sabah genel İngilizce öğleden sonra da TOEFL hazırlık eğitimi olarak uygulanmaktadır. Haftalık ders saati 30 dur. Ve tavsiye edilen eğitim süresi 4-12 hafta arasında değişmektedir.

Kanada da Yaz Okulu

Kanada da yaz okulları genellikle 10-16 yaş arasındaki öğrencileri kapsamaktadır. Bu programda öğrenciler hem İngilizcelerini geliştirme fırsatı hem de gezi ve aktiviteler ile farklı bir deneyim şansı yakalarlar. Yaz okulları eğitim süresi genellikle 2-6 hafta arasında değişmektedir. Dönem olarak genellikle Haziran-Eylül ayları arası uygundur. Bu programlara ister bireysel ister de liselerden gruplar şeklinde katılabilirsiniz. Kanada yaz okullarına giden öğrenciler konaklamalarını Kanadalı ailelerin yanında ve ya okul yurtlarında yapabilirler. Kanada yaz okulları için en çok tercih edilen şehirler Toronto ve Vancouver dir. 

Kanada da Lise Eğitimi

Kanada da lise eğitimi almak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Lise eğitimini Kanada da tamamlayan birisi üniversite eğitimini Kanada da kolay bir şekilde başlayabilmektedir. Liseler genellikle yabancı öğrencilere destek amacıyla hazırlık eğitimi vermektedir. Böylelikle İngilizce seviyesi yeterli olamayan öğrenciler kendilerini geliştirme fırsatı yakalıyorlar. Kanada da lise eğitimi maliyeti ortalama C$ 8000 – C$13.000 arası değişmektedir. Öğrenciler konaklamalarını aile yanı ya da yurt konaklama olarak yapabilirler.

Kanada da Üniversite Eğitimi

Kanada da 100 ün üzerinde üniversite bulunmaktadır. Kanada üniversiteleri yabancı öğrenci kabullerinde oldukça yüksek şartlar aramaktadır. Kanada da üniversite kabul şartları bölgelere göre farklılık göstermektedir.  Üniversiteler öğrenci kabul şartlarını kendilerine göre belirlemektedir. Eğitim süresi 4 yıldır. Fakat bazı uzmanlık gerektiren bölümler de bu süre 5-6 yıl olarak uzamaktadır. Dil seviyesi bölüm için yeterli olmayan öğrenciler hazırlık eğitimi almalılardır. Birçok Kanada üniversitesi İngilizcesi yeterli olmayan öğrencileri şartlı olarak kabul etmektedirler. Üniversitelerde akademik dönem eylül ayında başlamaktadır. Üniversitelerin eğitim maliyetleri genellikle C$ 12.000 – C$ 17.000 arasında değişmektedir. Kanada tüm öğrencilere mezun olduktan sonra ücretli çalışma imkânı sunmaktadır.  Bu süre Montreal, Toronto ve Vancouver gibi büyük şehirlerde 1 yıl diğer şehirlerde 2 yıldır.

Kanada da Master Eğitimi

Kanada da sunulan yüksek lisans programlarının eğitim kalitesi çok iyi olduğu için tüm dünya da tanınmaktadır. Eğitim süresi 2 yıldır ve full-time olarak verilmektedir. Türk öğrenciler part-time programlara öğrenci vizesi ile katılması mümkün değildir. Yüksek lisans başvurularında her üniversite kendisine göre standartlar koymuştur. Yüksek lisans başvurularında ilk öncelik mezuniyet ortalamasının iyi olması gerekmektedir.  Bunun yanı sıra lisans eğitiminde alınmış olan derslerin de önemli bir yeri vardır. Öğrenciler ilk olarak İngilizce ve ya Fransızca dil becerilerini TOEFL, IELTS gibi sınavlar ile göstermesi gerekmektedir. Nadirde olsa bazı üniversiteler dil yeterliliği olmayan öğrencilere şartlı kabul sağlayabilmektedirler. Bazı üniversiteler dil yeterliliğini ispatlamak için girilen sınavların yanı sıra GRE ya da GMAT gibi sınavlarına da girilmesini isteyebilirler. Geçmiş dönemler de yapılmış olan staj ya da iş tecrübeleri başvurularda bir avantaj kazandırabilir. Kanada da yüksek lisans programlarının maliyeti genellikle C$ 10.000 ile C$ 30.000 arası değişmektedir. Kanada tüm öğrencilere mezuniyet sonrası çalışma izni sağlamaktadır. Motreal, Vancouver ve Toronto gibi şehirlerde 1 yıl diğer şehirlerde 2 yıl full-time çalışma izni vermektedir.

Kanada da Doktora Eğitimi

Kanada da birçok üniversite değişik bölümlerde doktora imkânı sağlamaktadır. Doktora programlarına kabul almak oldukça zordur. Bunun için doktora yapmak isteyen öğrenciler çok iyi araştırma yapmaları ve başvuru hazırlamaları gerekmektedir. Doktora eğitimleri genellikle 3-7 yıl arası değişmektedir. Dil becerisini göstermek için IELTS, TOEFL gibi sınavlara kesinlikle girilmesi gerekmektedir. Yüksek lisans not ortalaması ve okunmak istenen bölüm ile ilgili iş tecrübesi çok önemli bir yer tutar. Ama en önemlisi okunmak istenen üniversite ve bölümde birlikte çalışılacak bir profesörün bulunmasıdır. Kabul alan öğrenciler uygun maliyetler ve ya burs ile okuyabilmektedirler.

Kanada Vizesi

Kanada da eğitim almak için iki türlü vizeye başvurmanız gerekir. Birincisi turist öğrenci vizesidir. Bu vize 6 aylık eğitim almak isteyen öğrencilerin başvuracağı vizedir. İkincisi ise 6 aydan daha uzun sürede eğitim almak için başvurulan öğrenci vizesidir. Turist öğrenci vizesinin en büyük dezavantajı Kanada sınırları içerisinde vizeyi uzatamıyorsunuz. Öğrenci vizesinde ise rahatlıkla Kanada sınırları içerisinde vize sürenizi uzatabiliyorsunuz. Kanada konsolosluğu Ankara da bulunmaktadır. Kanada konsolosluğu genellikle başvuru sırasında savcılıktan temiz kağıdı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği istemektedir. Kanada’nın Quebec bölgesinde 6 aydan uzun bir dönem eğitim amaçlı giden kişiler Quebec eyaletinden ayrıca bir onay alması gerekmektedir. Kanada vizesi alma süresi yoğunluğa göre 2 ile 8 hafta arasında değişmektedir. Vize görevlileri başvurularda herhangi bir yüz yüze görüşme yapmamakla birlikte, gerek görüldüğünde mülakat için öğrencileri konsolosluğa davet edebilir ve detaylı soru sorabilirler.    

  • 23 Aralık 2018, Pazar
, , , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 13 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Avustralya Eğitim ve Yaşam Hakkında

Avustralya Eğitim ve Yaşam Hakkında
SONRAKİ YAZI

YUKARI