Nasıl İyi Bir Şekilde İngilizce Konuşulanları Anlar ve Konuşurum?

Nasıl İyi Bir Şekilde İngilizce Konuşulanları Anlar ve Konuşurum?

Yabancı bir dil öğrenmek oldukça komplike bir iştir. Bir dilde sadece bir beceri olmadığı için o dile iyi bir şekilde hâkim olabilmek için dilin her şeyini iyi kavramanız gerekir. Ülkemizde dil öğrenirken yapılan en büyük yanlış motivasyon eksikliğidir. Motivasyon eksikliği bir işi yaparken sizlere büyük zorluklar çıkaracaktır. Bu zorlukları aşabilecek gücünüz olsa dahi motivasyon eksikliği size bu zorlukları aşılamayacak dağlar olarak görmenizi sağlar. Motivasyon eksikliği dışında bazı hususları abartmamızdan da kaynaklanmaktadır. Bu abartma genel olarak biz gramer görüyoruz ama konuşurken gramere ihtiyacımız yok. Bir dili öğrenmenizde bu ve bunlardan bir sürü sebebi çevrenizde de dil öğrenen insanlardan duyacaksınız. Bu sohbetler sadece size o dili öğrenmenizde engel olmaktan başka hiçbir işe yaramamaktadır ve oldukça yersizdir. Sizler küçükken, ana dilinizi konuşurken herhangi bir gramer bilginiz olmadığı halde rahatlıkla cümleler kurabiliyorsunuz. Buradan şu sonucu ortaya atarsanız yanlışa düşersiniz. Demek ki gramer bilgisi olmadan da konuşabilirim. Sizler doğdunuz andan itibaren Türkçe duyuyor Türkçe konuşmaya çalışıyorsunuz. Sayısız defa bazı kelimeleri duyuyor ve ilk defa duyduğunuz kelimeleri de öğreniyorsunuz. Dünya’da hangi dil en zor olsa dahi o dili konuşan bir ailenin küçük çocuğu o dili konuşuyor. Burada en önemli nokta yaşadığınız yerde dili ne kadar hayatınıza entegre ettiğinizdir. Türkiye’de yaşıyorsanız çevreniz Türkçe konuşacağı için yabancı dili Türkçe kadar öğrenmeniz de oldukça güç. Tabi sizin yabancı dile verdiğiniz önem ve hayatınıza ne kadar entegre ettiğiniz dili öğrenme süresini ve dile iyi bir şekilde hâkim olmanızı oldukça büyük etkileyecektir.

Gramer bilgisi dili doğru kullanmanın temel yapı taşıdır. Türkçe konuşurken bile gramer hatalarınız oldukça fazladır. Cümleleri doğru bir şekilde oluşturmak için yabancı bir dil öğrenirken grameri iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekir. Dilin temel taşlarından birisi olan grameri iyi bir şekilde kavradıktan sonra kelime dağarcığınıza da geliştirmeniz gerekir. Öğrendiğiniz her bir kelime sizlere farklı cümleler kurma imkânı sağlayacaktır. Çoğu insan öğrenmek istediği yabancı dildeki grameri öğrenip kelime sayısını oldukça arttırdığı halde akıcı bir şekilde İngilizce konuşamıyor ve karşısında İngilizce konuşan birisini iyi bir şekilde anlayamıyor. Bu, yabancı dil öğrenmek isteyen ama dil öğrenirken nelere dikkat etmesi gerektiğini bilmeyen kişilerin en büyük sorunudur. İngilizce öğrenirken dinleme ve konuşmaya önem vermezseniz akıcı bir şekilde İngilizce konuşamazsınız. Ne kadar kelime ne kadar gramer bilginiz olursa olsun dinleme ve konuşma çalışmalarını uygulamazsanız İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak sizde hep ulaşılmaz bir hedef olarak kalacaktır. Dil öğrenmek için gittiğiniz kursta ya da evinizde bol bol dinleme çalışmaları yapmanızı öneririz. Seviyenize uygun olan dinlemeleri günlük olarak aksatmadan yapar ve anlamak için çaba sarf ederseniz ilerleyen süreçlerde karşınızdaki kişinin ne dediğini hızlıca anlayabilirsiniz. Başlangıç için sizlere çizgi filmleri izlemenizi öneririz. Çizgi filmlerde, çocukların anlaması için ağır bir dil kullanılmadığı için ve kullanılan kelimeler günlük hayatta işinize oldukça yarayan kelimeler olmasından dolayı çizgi filmleri dinlemede sıkıntı yaşıyorsanız izleyebilirsiniz. Ayrıca internetten kolaylıkla seviyenize uygun filmler, sesli metinler ve haberler bulabilirsiniz. Bu ses kayıtlarında bilmediğiniz kelimeleri öğrenerek hem kelime dağarcığınızı hem de dinleme becerinizi ilerletebilirsiniz. Dinlemeyi iyi bir şekilde yapabilmeniz için kelime bilginizin de iyi olması gerekir. İzlediğiniz filmde ya da haberde kullanılan sözcükleri biliyorsanız hızlı bir şekilde anlayabilirsiniz. Dinleme çalışmaları kadar konuşma çalışmaları da İngilizce için oldukça önemlidir. Konuşma becerinizi dil kurslarında öğretmeninizle çalışmalar yaparak ileri seviyelere çıkarabilirsiniz. Dil kursunda beraber ders gördüğünüz arkadaşlarınızla gün içerisinde de konuşma egzersizleri yapabilirsiniz. İngilizceyi hayatınızın içine ne kadar katarsanız o kadar akıcı konuşup hızlıca konuşulanları anlayabilirsiniz.

Biz Candelas dil kursu olarak öğrencilerimizin dile olan becerilerini geliştirmek adına dil için gerekli olan tüm çalışma metodlarını kurslarımızda uygulamaktayız. Haftalık konuşma ve dinleme egzersizleri yaparak öğrencilerimizin akıcı bir İngilizce konuşmasını ve anlamasına yardımcı olmaktayız. Ana dili İngilizce olan öğretmenlerimizle konuşma egzersizlerini öğrencilerimize sunarak akıcı bir şekilde konuşmalarında yardımcı olmaktayız. Dil adeta bir ağaca benzemektedir. Ağacı düzenli olarak sulamazsanız bakımlarını yapmazsanız kuruyacağı gibi dil öğrenirken de düzenli olarak egzersizler yapmalı ve dil bilginizi her geçen gün geliştirmelisiniz.

  • 7 Kasım 2020, Cumartesi
, , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
 Rusça Öğrenmek Kolay Mıdır?

Rusça Öğrenmek Kolay Mıdır?
SONRAKİ YAZI

YUKARI