Norveç'te Eğitim

Norveç’te okumak isteyen yabancı öğrenciler için  üniversite eğitimi ücretsizdir. Fakat okula Kabul almanız için 1 yıl Türkiye’de bir lisans programında okumanız ve başarılı olmanız gerekmektedir. Dil becerisi zayıf olan veya bilmeyenler için 1 yıllık dil eğitimi veren üniversiteler de bulunmaktadır. Bölüme kabul almanız için orta derecede İngilizce bilmeniz gerekmektedir.

Finlandiya’daki gibi Norveç’te de eğitim yabancılara ücretsizdir. Sadece dönembaşı 50 ya da 100 Euro harç alınmaktadır. Ancak üniversitelere yerleşmek kolay değildir. Sadece dil yeterliliğini kanıtlamak yetmiyor. Aynı zamanda Türkiye’de bir lisans programının 1 yılını başarıyla tamamlamanız gerekmektedir. Norveç dilinde eğitim veren üniversitelerde hazırlık zorunludur. Ama orta seviyede İngilizce şartı bulunmaktadır. Yani IELTS’den 5.5 almanız gerekmektedir.  

Norveç; Diğer Avrupa ülkelerine göre pahalı bir konumda ve aylık ortalama bin Euro yaşam maliyeti bulunmaktadır. Üniversite yurtları aylık ortalama 400 Eurodur. Norveç dilini bilmek zorunlulu olduğu için, İngilizce programların yalnızca 5 tane olması nedeniyle Türk öğrenci sayısı sınırlı durumda bulunmaktadır. Onlar da genellikle işletme, mühendislik, sosyal programlar okumaktadır.  Norveç hükümeti İngilizce lisans,master ve doktora programlarında okuyacak gelişmekte olan ve Orta Asya’dan gelen yaklaşık bin 100 öğrenciye üniversitelerdeki kültürel karışımı desteklemek amacıyla burs vermektedir. Norveçte haftalık 20 saat çalışma izni bulunmaktadır.. İlk yılın sonunda bu süre tatillerde full time oluyor. Ancak okul bittiği zaman çalışma hakkınız bulunmamaktadır.
 

  • 30 Kasım 2019, Cumartesi
, , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 12 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Danimarka'da eğitim

Danimarka'da eğitim
SONRAKİ YAZI

YUKARI