Norveç'te Eğitim

Bir İskandinavya ülkesi olan Norveç, güçlü ekonomisi, dikkat çeken refah düzeyi ve yüksek sosyo-ekonomik imkanları ile yalnızca vatandaşları için değil göçmenler ve yabancılar için de büyük fırsatlar sunuyor. Norveç’te okumak isteyen yabancı öğrenciler ücretsiz üniversite eğitimi alabiliyor. Bu sebeple Norveç, diğer İskandinav ülkeleri gibi her yıl binlerce yabancı öğrencinin yükseköğrenim ve dil eğitiminde tercihi oluyor.

Norveç’te Eğitim Sistemi

Norveç'te, eğitim sistemi ilkokuldan (Barneskole), ortaokuldan (Ungdomsskole) ve orta üstü okuldan (Videregående skole) oluşur.

6 - 16 yaş arasındaki herkes Norveç'teki okula gitmelidir. Tüm halk eğitimi Norveç'te ücretsizdir ve dersler Norveççe (tabii ki yabancı dil dersleri hariç) olarak verilmektedir.

Norveç ilk ve alt orta eğitim sistemi 1997 yılında yeniden düzenlenmiş ve yeni bir müfredat uygulanmıştır. Norveç'teki farklı belediyeler, devlet okullarının işletilmesinden ve yönetiminden sorumludur.

Okul yılı ağustos ayından haziran ortasına kadar sürer ve ortada Noel tatili (Aralık ayının ortasından Ocak ayının başlarında) olan iki dönemden oluşur.

Norveç’te Uluslararası Öğrenci Olmak

Norveç’te yüksek öğrenim hem yerli hem de yabancı öğrenciler için ücretsizdir. Sadece dönem başına 50 ika 100 Euro arası bir harç ödemesi yaparsınız.

Türk vatandaşı olarak Norveç’te bir okula kabul almanız için Türkiye’de bir lisans programında okumanız ve başarılı olmanız gerekmektedir. Dil becerisi zayıf olan veya bilmeyenler için 1 yıllık dil eğitimi veren üniversiteler de bulunmaktadır.

Norveç’te üniversite eğitimi için İngilizce düzeyinizin yeterli olması gerekir. Yani IELTS’den en az 5.5 almanız gerekmektedir. Norveç; Diğer Avrupa ülkelerine göre pahalı bir konumda ve aylık ortalama bin Euro yaşam maliyeti bulunmaktadır. Üniversite yurtları aylık ortalama 400 Eurodur.

Norveç’te eğitim görürken Norveçce öğrenmeniz büyük avantaj sağlar. İngilizce programların sayısı yalnızca 5’ tir. Bu sebeple, ülkede eğitim için bulunan Türk öğrencilerin sayısı azdır. Bu öğrencilerin çoğu da işletme, mühendislik ve çeşitli sosyal programlarda okumaktadır.

Norveç’te Burs ve Çalışma Olanakları

Norveç hükümeti İngilizce lisans, master ve doktora programlarında okuyacak gelişmekte olan ve Orta Asya’dan gelen yaklaşık 1100 öğrenciye üniversitelerdeki kültürel etkileşimi desteklemek amacıyla burs vermektedir.

Norveç’te haftalık 20 saat çalışma izni bulunmaktadır. İlk yılın sonunda bu süre tatillerde ful time olur. Ancak okul bittiği zaman çalışma hakkınız bulunmamaktadır. Öğrencilerin çoğu, okuldan kalan zamanlarında çalışarak geçimlerini kazanabilir. Herhangi bir burs kazanmadıysanız ya da bursunuz yeterli gelmiyorsa, çeşitli işlerde çalışarak para kazanabilirsiniz.

  • 21 Aralık 2019, Cumartesi
, , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Danimarka Eğitim

Danimarka Eğitim
SONRAKİ YAZI

YUKARI