Online İngilizce Öğrenmenin Avantajları

Online İngilizce Öğrenmenin Avantajları

İngilizce öğrenmek demek okuma, yazma, dinleme ve konuşma konularında bu dili kullanabilmek demektir. Günümüzde teknolojinin hızlı biçimde gelişmesi ve insan hayatını kolaylaştırması yaşamın her alanında kendini göstermektedir. Teknoloji ve özellikle internet eğitim öğretim faaliyetlerinin kalitesini artıran önemli bir araçtır.

İngilizce, dünyada bugün en fazla öğrenilen dil olarak ön plana çıkmaktadır. İngilizceyi internet üzerinden öğrenmek ise İngilizce bilginizi genişletmenin, becerilerinizi geliştirmenin ve İngilizce becerilerinize güven duymanın harika bir yolu olabilir.

online ingilizce

Online İngilizce öğrenme nedir?

Online İngilizce öğrenme, İngilizceyi internet üzerinden öğrenme sürecine verilen isimdir. Yazılı, işitsel ve video derslerini kullanarak, öğrenciler internet üzerinden değişik düzeylerde İngilizce öğrenebilme şansına kavuşmaktadırlar. Bunu hem mekândan hem de zamandan bağımsız olarak gerçekleştirebilmek kuşkusuz önemli bir esneklik sağlamaktadır.

Online İngilizce öğrenmek, geleneksel sınıf ortamında öğrenmeye kıyasla birçok avantaj sunar. Öğrenciler kendi hızlarında öğrenebilir ve becerilerini sürekli bir olarak geliştirmek için zor egzersizleri ve dersleri tekrarlayabilirler.

Online İngilizce dersleri, gözden geçirme ve okuma pratiğinden, etkileşimli testler, video dersleri ve öğrenciler için diğer yararlı araçların kullanımına kadar çeşitli öğretim yöntemlerini kullanır. Ayrıca dünyanın diğer ucunda ana dili İngilizce olan bir öğretmenle konuşabilmek gibi eşsiz bir fırsatı da sunabilmektedir.

Online İngilizce öğrenmeyi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Öğrenciler internet üzerinden İngilizce öğrenme konusunda karar verirken bir dizi faktörü göz önünde bulundurmalıdır. İlk olarak, İngilizceyi hangi amaçla öğrendikleri sorusunu kendilerine sormalıdırlar. Zira iş için İngilizce öğrenmek ile akademik bir ortamda kullanım için İngilizce öğrenmek arasında farklılıklar mevcuttur.

İkincisi, İngilizce ile ilgili mevcut zayıf noktalar belirlenmelidir. Yazma, konuşma ya da dinlediğini anlama gibi zayıf noktalar belirlendikten sonra, özellikle bu zayıf noktalara odaklanan bir eğitimi seçebilirler.

Bununla birlikte online İngilizce öğrenmek için piyasadaki en iyi programlar, öğrencilere tam bir İngilizce anlayış kazandırmak için İngilizcenin tüm yönlerine odaklanırlar. Bu yönler yazılı İngilizce, kelime bilgisi, imla, noktalama işaretleri, dinleme ve daha fazlasını içerir.

Online İngilizce öğrenmenin avantajları nelerdir?

Online İngilizce öğrenmenin çeşitli avantajları vardır. En büyük avantaj, öğrencilerin öğrenme hızları üzerinde çok daha fazla kontrole sahip olmalarıdır. Bu İngilizce'nin zorlu yönleri için daha fazla zaman harcamalarına yardımcı olan büyük bir fırsattır.

Öğrenciler, geleneksel bir sınıfta İngilizce öğrendiklerinde, sınıfın ortalama hızına bağlı kalmak zorundadırlar. Ya da yeteneklerinin ötesinde bir hızda ilerlemek zorunda da kalabilirler. Online İngilizce öğrenimi ise öğrencilerin kendileri için en doğru olan bir hızda öğrenmelerini, karışıklık ya da zorluk çekmeden İngilizceye hâkim olmalarını sağlar.

Online İngilizce öğrenmenin bir diğer avantajı da öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duydukları İngilizce yönlerine odaklanabilmeleridir. Kelime dağarcığından yazmaya kadar, online İngilizce öğrenen öğrenciler, İngilizce’deki zayıf noktalarını düzeltmek için daha fazla zaman ayırabilirler.

Online İngilizce öğrenmenin zorlukları nelerdir?

Online İngilizce öğrenmenin yukarıda sayılan avantajlarının yanı sıra bazı büyük zorlukları da vardır. Öğrenciler kendi hızlarında çalışabildikleri için, istikrarlı, ölçülebilir ilerleme sağlamak için ihtiyaç duydukları motivasyondan mahrum kalabilirler. Bunun için motivasyon sağlayıcı birtakım araçlara ihtiyaç duyarlar. Eğer yeterli motivasyona sahip olmadığınızı düşünüyorsanız motivasyon sağlayıcı araçlara sahip online programları tercih etmelisiniz.

Ayrıca, öğrencilerin İngilizce öğrenimlerinde dengeye ulaşmaları da önemlidir. Bu, yazılı ve sözlü İngilizce'yi dengelemek veya kelime dağarcığı, yazım, dilbilgisi, dinleme becerileri ve daha fazlası gibi konulara eşit odaklanmak anlamına gelmektedir. Online İngilizce öğrenenler bu dengeyi kurmakta zorlanabilirler. Bunun için bu dengeyi iyi sağladığını düşündüğünüz programlara yönelmeniz gerekir.

  • 17 Mart 2020, Salı
, , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
İsveç Jönköping Üniversitesinde Okumak için 7 sebep

İsveç Jönköping Üniversitesinde Okumak için 7 sebep
SONRAKİ YAZI

YUKARI