Online Yabancı Dil Eğitimi

Dil insan yaşamında çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu sosyal bir olgudur. Dilin temel amaçlarından biri insanlarla iletişim kurmak ve onları anlamaktır. Kişi dilini birçok farklı amaç için kullanır, örneğin duygularını ifade etmek, yardım istemek ve özür dilemek için.

Diller bir anlamı, fikri veya düşünceyi ifade etmek için sesler, semboller ve kelimeler kullanır. Dil eğitimi, bir dili öğretmek ve öğrenmek anlamına gelir. Ayrıca bir öğrencinin ana dilini geliştirmek için gösterdiği çabaları da içerir. Dil eğitimi uygulamalı dilbilimin bir dalıdır.

Dünyada binlerce dil konuşuluyor olsa da öne çıkan diller mevcuttur. Örneğin günümüzde İngilizce bütün dünyada yaygın olarak kullanılan bir dildir. İşinde, eğitimde veya sosyal yaşamında başarılı olmak isteyen birçok insan kendi ana dili dışında bir yabancı dili öğrenmek için özel çaba sarf etmektedir.

Ortaya çıkan bu ihtiyaç çok uzun yıllar boyunca bu dillere yönelik kurslar ve örgün eğitim kurumlarındaki derslerle karşılanmıştır. Bunun için önceleri sadece yazılı ve görsel materyaller kullanılırken teknolojinin de gelişimiyle birlikte önce plaklar, daha sonra sırasıyla kasetler, CD’ler, bilgisayarlar ve internet dil eğitimi sektöründe kullanılmaya başlamıştır.

Önceden bir dili öğrenmek için o dili ana dili olarak konuşan bir öğretmenin fiziksel olarak sınıfta bulunmasına ihtiyaç duyulurken günümüzde bu bir zorunluluk olmaktan çıkmıştır. Zira internet üzerinden veri hızının artmasıyla birlikte dünyanın diğer ucundaki bir öğretmenle herhangi bir dili anadili konuşan birinden öğrenmek mümkün hale gelmiştir.

Bu durum istenen herhangi bir dilin uygun fiyatlarda ve üstün bir hizmet kalitesiyle öğrenilmesine de fırsat tanımıştır. Online yabancı dil eğitiminin sağladığı bir diğer rahatlık da arzu edilen saatte ve arzu edilen mekânda bunun gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. Örneğin akşam yemeğinizi yedikten sonra evinizin konforunda dil eğitimi alabilmeniz mümkün hale gelmiştir.

Online Yabancı Dil Eğitimi Seçenekleri

İnternette çok fazla sayıda online yabancı dil eğitimi seçeneği mevcut olduğundan karar vermek gerçekten çok zorlu bir süreç olabilir. Aşağıda önde gelen online yabancı dil eğitimi seçeneklerini sizin için sıraladık:

1. Duolingo

Duolingo, en popüler dil öğrenme uygulamalarından biri. Çoktan seçmeli sorular ve oyunlarla okuma, dinleme ve konuşma konularında gelişiminize katkı sağlayan uygulama ile çevirilerinizi kaydedebiliyor ve zaman içinde ne kadar ilerlediğinizi takip edebiliyorsunuz. Eğlenceli bir ara yüze sahip uygulamada testler ve oyunlar dil öğrenmeyi daha keyifli hale getiriyor.

2. Babbel

Babbel dil öğrenmek için yeterli zamanı olmayanlar için hayata geçirilmiş bir uygulama. Android veya iOS mobil cihazınızı kullanarak hareket halindeyken dil öğrenebildiğiniz 10 ila 15 dakikadan oluşan derslere sahip. Babbel ayrıca anadili İngilizce olan kişilerle gerçek zamanlı sohbet ederek konuşma becerilerinizin gelişimine de katkı sağlamakta.

3. Udemy

Udemy, yabancı dil öğrenmek de dahil olmak üzere çok çeşitli konularda 100.000'den fazla kurs sunan çok seçenekli çok geniş bir portal. İspanyolca, Rusça ve Japonca gibi popüler kursların yanı sıra Mandarin Çincesi gibi dilleri de bu portali kullanarak öğrenebiliyorsunuz.

4. Memrise

Memrise iki milyon kadar kelime ve deyimi öğretmeyi amaçlayan bir dil öğrenme uygulaması. Memrise, diğer uygulamalardan farklı olarak, dil öğrenme deneyimini oyun haline getiriyor ve neredeyse bağımlılık yapıyor.

5. Rosetta Stone

Rosetta Stone, yeni bir dil öğrenmek söz konusu olduğunda en önde gelen uygulamalardan biri ve özellikle bir dili mümkün olan en kolay şekilde öğrenme konusunda ciddi olanlar için tasarlanmış bir program.

6. MyECO

Online İngilizce derslerini özel ders formatında, belirli bir müfredat ile verir. Tüm dersleri bire-bir ÖZEL ders şeklindedir. Bu sebeple verimliliği yüksektir. Online İngilizce eğitimi konusunda farklı bir yaklaşım sergileyen MyECO web sayfasını incelemenizi ve gerekirse burayla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Online Dil Eğitimi Ücretleri

Online dil eğitiminde ücret konusu oldukça karmaşık bir konu. Ancak şu bir gerçek ki hiçbir uygulama tam anlamıyla bedava değil. Dil öğrenme konusunu ciddiye alıyorsanız belli bir bütçeyi ayırmak zorunda olduğunuzu aklınızdan çıkarmamalı ve bedava uygulamaların cazibesinden kendinizi kurtarmalısınız. İyi bir araştırma yapmanız halinde bütçenize en uygun uygulamayı bulmanız mümkün.

Tüm eğitimlerimizi dilediğiniz yerden Online alabileceğinizi biliyor musunuz?

Tüm eğitimlerimizi dilediğiniz yerden Online alabileceğinizi biliyor musunuz?

 

İlgili Yazılar

29 Kasım 2018, Perşembe

English Idioms for ESL / EFL Learners

online eğitim ile kendinize göre en uygun dersi seçerek İngilizce eğitimini tamamlamanız mümkündür.

29 Kasım 2018, Perşembe

English Idioms for ESL / EFL Learners (Part 2)

online eğitim ile kendinize göre en uygun dersi seçerek İngilizce eğitimini tamamlamanız mümkündür.

20 Eylül 2021, Pazartesi

YDS Soru Analizi

online eğitim ile kendinize göre en uygun dersi seçerek İngilizce eğitimini tamamlamanız mümkündür.

26 Aralık 2019, Perşembe

IELTS UKVI nedir?

online eğitim ile kendinize göre en uygun dersi seçerek İngilizce eğitimini tamamlamanız mümkündür.

21 Mart 2020, Cumartesi

Amerika'da Eğitim Hakkında

online eğitim ile kendinize göre en uygun dersi seçerek İngilizce eğitimini tamamlamanız mümkündür.