Özel Okulda İngilizce Öğretmeni Olma Şartları

ÖZEL OKULDA İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ OLMA ŞARTLARI

KPSS’de yeterli puanı kazanamayan çoğu kişi, özel okullarda İngilizce öğretmeni olmanın şartlarını araştırıyor. Mezun sayısının her geçen gün artması sebebiyle KPSS puanları da her geçen gün daha yükseliyor ve KPSS’yi kazanmak giderek zorlaşıyor. Durum böyle olunca da devlet kurumlarında görev yapmak, her bölüm için daha da zorlaşıyor. Tüm bu sebepler de mezun öğretmen adaylarını, özel eğitim kurumlarına yönlendiriyor. Kadrolu öğretmenliğin, özel eğitim kurumlarında da olması, bu kurumları öğretmen adayları için daha cazip hâle getiriyor. Devlet kurumlarındaki kadro gibi olmasa da özel eğitim kurumlarında kadrolu olarak görev yapmak ve belirli avantajlardan yararlanmak, özellikle  İngilizce öğretmenliği okuyan kişiler için büyük bir fırsat olarak görülüyor. Son dönem İngilizce öğretmenliği puanlarının artması da özel okullara olan ilgiyi artırdı. Özel okullarda kadrolu öğretmenlik, devlet kurumlarında olduğu gibi: yaz tatilinde ücretli maaş, kurumlar arası tayin, aynı kurumdan emekli olabilme, müdürlüğe yükselme gibi avantajları barındırdığı için, şu an çoğu İngilizce öğretmenliği ve diğer bölümlerden mezun öğrencilerin önceliği arasında. Yine İngilizce öğretmenliği bölümünü bitirmiş öğrencilerin özel eğitim kurumlarını bir diğer seçme sebebi: ders materyallerine kolay ulaşım ve son teknoloji aletlerle ders anlatabilme, sınıftaki öğrenci sayısının daha az olması, konu anlatımı için çok daha fazla imkâna sahip olma.

Son dönemlerde öğretmenler için hem çalışma imkânlarının geniş ve rahat olması hem de KPSS’den daha kolay bir şekilde sadece mülakatla işe alınması özel eğitim kurumlarını daha cazip kıldı.

Peki, herkes özel eğitim kurumlarında öğretmenlik yapabilir mi?

Özel okullarda İngilizce öğretmeni olma şartları nelerdir?

İngilizce öğretmeni özel eğitim kurumlarında kadrolu olarak çalışabilir mi?

ÖZEL EĞİTİM KURUMLARINDA ÖĞRETMENLİK YAPMAK

Özel eğitim kurumlarında görev yapmak son zamanlarda KPSS’de başarılı olamayan, puanı yetmeyen çoğu öğretmenlerin önceliği durumunda. Fakat şu son dönemlerde özel eğitim kurumlarının şartlarını yenilemesi ve iyileştirmesiyle artık pek çok öğretmenin ilk tercihi arasında. Özellikle yaygınlaşan ve alanında isim yapan, öğretmenine ve öğrencisine sahip çıkan  özel eğitim kurumları, devlet kurumlarındaki öğretmenlerin bile görev yapmak istediği kurumlar arasında.  İngilizce öğretmeni sayısının her geçen gün artması, devlet kadrolarının dolması, çoğu mezunun, özel eğitim kurumlarını seçmesine yol açtı. Devlet okullarındaki olanaklardan daha fazlasına sahip olması ve öğretmenlerin ders ekipmanlarına kolay ulaşması, özel eğitim kurumlarının olumlu özelliklerinden.  Yine ders ekipmanlarının fazla olması ve kolay erişimi sayesinde, öğretmenler de tıpkı öğrenciler gibi her gün bilgilerini tazeleyebiliyor. Olumsuz özellikleri ise: Devlet kurumlarından daha çok mesai olması. Bazı özel eğitim kurumlarının özellikle yeni açılan ve adını henüz duyuramamış olan özel eğitim kurumlarının daha  az maaş vermesi. Devlet kurumlarında çalışan öğretmenler haftada en az iki gün tatil yapabiliyorken maalesef özel eğitim kurumlarındaki öğretmenler haftada bir gün izin yapabiliyor.

ÖZEL OKULLARDA İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ OLMA ŞARTLARI

Özel okullarda İngilizce öğretmeni olma şartları:

●         İngiliz dili bölümü mezunu olmak

●         Pedagojik formasyona sahip olmak

●         Mülakatları başarı ile geçmek

●         Takım çalışmasına uyum sağlayabilmek

●         Öğrencilerle yakından ilgilenebilmek

Tüm bu şartları yerine getiren herkes özel eğitim kurumlarında İngilizce öğretmeni olarak görev yapabilir.

İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ ÖZEL EĞİTİM KURUMLARINDA KADROLU OLARAK GÖREV YAPABİLİR Mİ?

İngilizce öğretmeni ve diğer tüm branş öğretmenleri özel eğitim kurumlarında kadrolu öğretmenlik yapabilir. Kadrolu öğretmenliğin tüm avantajlarından faydalanabilir. Hatta özel eğitim kurumlarının doğu şubelerine tayini çıkan öğretmenlere lojman da veriliyor.

  • 19 Temmuz 2020, Pazar
, ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Çocuklar evde nasıl İngilizce öğrenebilir?

Çocuklar evde nasıl İngilizce öğrenebilir?
SONRAKİ YAZI

YUKARI