ÜCRETSİZ ONLİNE İNGİLİZCE SÖZLÜKLER

ÜCRETSİZ ONLİNE İNGİLİZCE SÖZLÜKLER

Bir dile hâkim olmak için o dilin kelimelerini ve bu kelimelerin karşıladığı anlamları bilmek oldukça önem arz etmektedir. Zaten dil öğrenimindeki en önemli araçlardan biri de sözlüklerdir. Her şeyin sosyal medya ortamına taşındığı günümüzde de birçok ücretsiz online İngilizce sözlük dil öğrenmemizde bize katkı sağlıyor. Sözlükler, kelimelerin anlamlarına bakmanın yanı sıra kelime dağarcığına yenilerini eklememizi sağlayan harika bir yöntemdir. İşte en faydalı ve telefonunuza indirebileceğiniz ücretsiz İngilizce sözlükler:

1. Dictionary

Dictionary çevrim dışı çalışabilme özelliğiyle dikkat çekiyor. Fakat ücretsiz online İngilizce öğrenmek için kolay bir kullanım sunuyor ve eğer bir kelime listesi oluşturuyorsanız kelimeleri kaydediyor. Günün kelimesi diye bir özelliğe de sahip. Anlaşılması kolay ve kelimelerin nereden geldiği hakkında ilginç yazılar da mevcut.

2. Merriam Webster

İngilizce öğreniminde en zorlanılan konulardan biri de yazım bilgisidir. Hatta çoğu zaman nasıl yazıldığını bilemediğimiz için kelimeye ulaşmakta zorluk yaşarız. İşte bu uygulama kelimeleri söyleyerek aramana yardımcı oluyor. Bu özellikle nasıl yazıldığından emin olmasan da kelimelerin sözlükte rahatlıkla aramasını yapabilirsin.  Sık kullanılanları kaydetme özelliği de bir diğer özelliği. Yaptığın son aramaları da takip edip geçmiş bilgilerini de taze tutmana yardımcı olan Merriam Webster ücretsiz online İngilizce öğrenmene büyük bir katkı sağlayacak.

3. Urban Dictionary

Bazen insanlar arkadaşlarıyla konuşurken kelimelere farklı anlamlar yükler ve duyulan her kelimeyi sözlükte bulamayabiliriz. İşte bu ücretsiz İngilizce sözlük, böyle kelimeleri açıklayan bir sözlüktür. Normal sözlüğünün yanında ikinci sözlük görevi üstlenecek Urban Dictionary, kelimelerin bütün tanımlarına sahip. Kullanıcılar tarafından oluşturulması dikkat çeken en önemli özelliği. Bazı tanımları komik bir şekilde dile getiriyor. İleri seviyede ücretsiz online İngilizce eğitimi almak isteyenlerin işine fazlasıyla yarayacak bir sözlük.

4. Konuşarak Öğren

Ücretsiz İngilizce öğrenmek isteyenler için hem doğru sonuçlar vermesi açısından hem de kelime ve cümle çevirisi anlamında en gelişmiş yerli girişim olması bakımından eşsiz bir kaynaktır. Konuşarak Öğren çeviri, gelişmiş sözcük veri tabanıyla size, hem webde hem de mobilde anında çeviri hizmeti sunuyor. Bilinmeyen kelimelerin Türkçe karşılıklarını anında öğrenmek ve kelime hazinesini geliştirmek adına sizin için en iyi sözlük tercihi olabilir. Tamamen ücretsiz bir servis olmasının yanında birçok artısı var. Anlamadığınız kelimelerin her türlü karşılıklarını bulabileceğiniz, takıldığınız her yerde hiç zaman kaybetmeden çeviri yapabileceğiniz Konuşarak Öğren çeviri, sözlük ihtiyacınızı fazlasıyla karşılamaya hazır.

5. English Dictionary

Android kullanıcıları için çok kullanışlı bir araç. Oldukça fazla kelime tanımlarına sahip ve bunlar çevrim dışı kullanım özelliğine de sahip. Ücretsiz İngilizce öğrenmek isteyenler için bu uygulamayı harika kılan birden fazla seçenek var. Kendine özel kartlar oluşturabilir ve bunları istediğin zaman açıp çalışabilirsin. Örnek cümleleri dinleyebilir ve dil bilgisi ders içeriklerine göz atabilirsin. “Hang On Man” diğer adı “adam asmaca” olarak bilinen oyunla kelime bilgini ölçebilirsin.

6. Sesli Sözlük

İngilizce-Türkçe; Türkçe-İngilizce sözlük arayanların ilk aklına gelen sözlüklerden biri Sesli Sözlük’tür. Bu sözlük, İngilizce kelimelerin Türkçe anlamlarını bulmanın dışında, kelimeleri diğer dillerin İngilizcesine göre okunuşlarıyla da dinleme imkânı sunuyor. Örneğin; Amerikan, İngiliz ve Avusturalya İngilizcesine göre kelimeleri dinleyebilirsiniz. Kelimelerin cümle içerisinde kullanımlarını ve bu örnek cümlelerin İngilizce-Türkçe çevirilerini sunuyor. Kelime araştırmayı seviyorsan senin için oldukça iyi seçenekler sunuyor. Kelimelerin İngilizce tanımlarıyla geçtiği yerlerden örnekler veriyor. Yeni başlayanlar ve orta düzey kullanıcılar ücretsiz online İngilizce öğrenimi sunan Sesli Sözlük’ten rahatlıkla faydalanabilir.

  • 1 Temmuz 2020, Çarşamba
,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Ücretsiz İngilizce Öğrenme Siteleri

Ücretsiz İngilizce Öğrenme Siteleri
SONRAKİ YAZI

YUKARI