Ukrayna'da Üniversite Eğitimi

Ukraynada üniversite oku hayatını yaşa

Ukrayna’ da Eğitim ile ilgili genel bilgiler

Kimler Ukraynada Eğitim Alabilir?

Ukrayna’da eğitim almak için lise mezunu olmak yeterlidir. Ayrıca kabul için herhangi bir sınava girme şartı yoktur. Hazırlık eğitimi aldıktan sonra istediğiniz bölüme başvurma imkanınız vardır. Türkiye’de lise mezunu hangi bölüm olursanız olun (örn; eşit ağırlık öğrencisi Bilgisayar Mühendisliği) okuma fırsatınız vardır.

Ukrayna Üniversite Eğitim Sistemi

Rusça Hazırlık sınıfını başarıyla tamamladıktan sonra üniversiteye kayıt yapmaya hak kazanırsınız. Eğitim koşulları göz önüne alındığında Dünya’da en ekonomik fiyatlarla eğitim veren ülkedir. Özellikle son yıllarda eğitim alanında popüler haline gelen Ukrayna üniversiteleri her yıl Türk öğrenciler tarafından daha fazla rağbet görmektedir.

Ukrayna’da Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

Ukrayna eğitim alanında olduğu kadar yaşam bakımından da çok ucuz bir ülkedir. Eğitim masrafları lisans 1200-3000$ (bölüm ve üniversiteye göre değişmektedir). Ayrıca bunun yanında yurtlarda çok ucuzdur. Yıllık yurt fiyatı 300-600$ civarındadır. Ancak yurt şartları çok iyi değildir. Ev tutmak isteyen öğrenciler için ev kiraları oldukça makuldür. Aylık ev kiraları en az 300-400$ başlamaktadır.

Ukrayna’da İngilizce Eğitimi

Ukrayna'da İngilizce eğitim alabileceğiniz kısıtlı üniversite mevcuttur. Genelde, Ukrayna’da İngilizce üniversite eğitimi almak için öncelikle eğitim ilk iki ay Rusça olarak başlar daha sonra İngilizce olarak devam eder. Hazırlık sınıfından mezun olunduğunda iki türlü sertifika verilir Rusça ve İngilizce. Rusça sertifikası ile istediğiniz bölümde okuma imkânınız vardır. Ancak İngilizce sertifikası ile okuyacağınız üniversiteler  aşağıdadır;

1)    Odessa National Medical University

2)    Odessa Mechnikov National University

3)    Odessa National Economic University

YÖK DENKLİĞİ İLE OKUMAK İSTEYENLER;

Eğitim alınan üniversitenin YÖK tarafından tanınması ile YÖK Denkliği tamamen farklı bir olaydır. YÖK tarafından tanınan bir üniversiteden alınan bir diplomanın denkliği için YÖK'e başvuru yapılır. Diplomanı Harward Üniversitesi'nden dahi olsa prosedür böyledir. Her şeye rağmen gitmek istediğiniz üniversitenin YÖK tarafından tanınıp tanınmadığını öğrenebilirsiniz. Kaldı ki Ukrayna Lizbon ve Bologne Anlaşmalarına imza atmış bir ülkedir ve tüm üniversiteleri Avrupa Birliği ülkeleri tarafından kabul edilmektedir. Yasal olarak müracaat ederek YÖK denklik sınavına girme hakkınız bulunmaktadır. Sınav sonucunuza göre YÖK diplomanızın denkliğini onaylar.

YÖK Denklik şartları sık sık değişebilmektedir. Bundan dolayı en güncel YÖK denklik yönergesini incelemenizi ve buna göre planlama yapmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda sizlere yardımcı olmaya hazırız.

Ukraynada eğitim çok güzel

Ukrayna'da NEDEN eğitim almalısınız? Neden BİZİ seçmelisiniz?

*  TOEFL ya da IELTS yoktur. 

*  Başvuranlardan Ukrayna üniversitelerinde okumaları için TOEFL veya IELTS istenmez.

*  Tek bir davet mektubu yeterlidir. Başvuran herkes 7 ile 10 iş günü içerisinde %100 garantili bir mektubun kopyasını alırlar. Orijinali ise en fazla 2 hafta içinde belirlemiş olduğunuz adrese gönderilir.

*  Kesin kabul alınır. Seçtiğiniz herhangi bir Ukrayna üniversitesine %100 kabul garantisi veriyoruz. Öğrencilerimizi daima devlet tarafından tanınan üniversitelere yerleştiriyoruz.

*  Eğer Ukrayna’ da Üniversite eğitimi almak istiyorsanız Candelas ve Ukrayna ofisimiz InterStudy Consulting farkı ile kaliteli ve eğitim hayatınız boyunca sürecek bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

*  Candelas & InterStudy Cons tecrübesi; 10 yılın üzerindeki tecrübemizle, biz ve partnerlerimiz her bir başvuran adayın hedefi doğrultusunda kaliteli çözümler üretiyoruz. Uzmanlarımız size 250 farklı eğitim ve hazırlık programından uygun olanı seçmenizde sizlere yardımcı olmaktadır.

*  Candelas ve partneri InterStudy Consulting Ukrayna’da yüksek öğrenim görmeniz için size geniş yelpazede hizmetler sunar. Öğrencinin geleceği için enstitü seçimi konusundaki tavsiyelerinden ve öğrencinin gelişinden evvel ülkeye giriş ve yerleşmesi adına verilecek olan destekten, diploma alma ve hatta sonrasında dünyanın istenen ülkesinde iş bulma konusuna kadar yanınızda olmaya devam eder.

Candelas her zaman yanında

 

Ukrayna'da bir Üniversiteye kayıt yaptırmak istiyorsanız hemen aşağıdaki iletişim bilgileri ile hemen bizi arayabilirsiniz.

Telefon: +90 312 431 78 96

Mobil: + 90 505 287 30 20

E-mail: info@candelasegitim.com

en iyi eğitim danışmanlığı

  • 27 Temmuz 2020, Pazartesi
, ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Ukrayna'da RUSÇA Eğitimi

Ukrayna'da RUSÇA Eğitimi
SONRAKİ YAZI

YUKARI