Ukraynada üniversite oku hayatını yaşa

Ukrayna’ da Eğitim ile ilgili genel bilgiler

Kimler Ukraynada Eğitim Alabilir?

Ukrayna’da eğitim almak için lise mezunu olmak yeterlidir. Ayrıca kabul için herhangi bir sınava girme şartı yoktur. Hazırlık eğitimi aldıktan sonra istediğiniz bölüme başvurma imkanınız vardır. Türkiye’de lise mezunu hangi bölüm olursanız olun (örn; eşit ağırlık öğrencisi Bilgisayar Mühendisliği) okuma fırsatınız vardır.

Ukrayna Üniversite Eğitim Sistemi

Rusça Hazırlık sınıfını başarıyla tamamladıktan sonra üniversiteye kayıt yapmaya hak kazanırsınız. Eğitim koşulları göz önüne alındığında Dünya’da en ekonomik fiyatlarla eğitim veren ülkedir. Özellikle son yıllarda eğitim alanında popüler haline gelen Ukrayna üniversiteleri her yıl Türk öğrenciler tarafından daha fazla rağbet görmektedir.

Ukrayna’da Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

Ukrayna eğitim alanında olduğu kadar yaşam bakımından da çok ucuz bir ülkedir. Eğitim masrafları lisans 1200-3000$ (bölüm ve üniversiteye göre değişmektedir). Ayrıca bunun yanında yurtlarda çok ucuzdur. Yıllık yurt fiyatı 300-600$ civarındadır. Ancak yurt şartları çok iyi değildir. Ev tutmak isteyen öğrenciler için ev kiraları oldukça makuldür. Aylık ev kiraları en az 300-400$ başlamaktadır.

Ukrayna’da İngilizce Eğitimi

Ukrayna'da İngilizce eğitim alabileceğiniz kısıtlı üniversite mevcuttur. Genelde, Ukrayna’da İngilizce üniversite eğitimi almak için öncelikle eğitim ilk iki ay Rusça olarak başlar daha sonra İngilizce olarak devam eder. Hazırlık sınıfından mezun olunduğunda iki türlü sertifika verilir Rusça ve İngilizce. Rusça sertifikası ile istediğiniz bölümde okuma imkânınız vardır. Ancak İngilizce sertifikası ile okuyacağınız üniversiteler  aşağıdadır;

1)    Odessa National Medical University

2)    Odessa Mechnikov National University

3)    Odessa National Economic University

YÖK DENKLİĞİ İLE OKUMAK İSTEYENLER;

Eğitim alınan üniversitenin YÖK tarafından tanınması ile YÖK Denkliği tamamen farklı bir olaydır. YÖK tarafından tanınan bir üniversiteden alınan bir diplomanın denkliği için YÖK'e başvuru yapılır. Diplomanı Harward Üniversitesi'nden dahi olsa prosedür böyledir. Her şeye rağmen gitmek istediğiniz üniversitenin YÖK tarafından tanınıp tanınmadığını öğrenebilirsiniz. Kaldı ki Ukrayna Lizbon ve Bologne Anlaşmalarına imza atmış bir ülkedir ve tüm üniversiteleri Avrupa Birliği ülkeleri tarafından kabul edilmektedir. Yasal olarak müracaat ederek YÖK denklik sınavına girme hakkınız bulunmaktadır. Sınav sonucunuza göre YÖK diplomanızın denkliğini onaylar.

YÖK Denklik şartları sık sık değişebilmektedir. Bundan dolayı en güncel YÖK denklik yönergesini incelemenizi ve buna göre planlama yapmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda sizlere yardımcı olmaya hazırız.

Ukraynada eğitim çok güzel

Ukrayna'da NEDEN eğitim almalısınız? Neden BİZİ seçmelisiniz?

*  TOEFL ya da IELTS yoktur. 

*  Başvuranlardan Ukrayna üniversitelerinde okumaları için TOEFL veya IELTS istenmez.

*  Tek bir davet mektubu yeterlidir. Başvuran herkes 7 ile 10 iş günü içerisinde %100 garantili bir mektubun kopyasını alırlar. Orijinali ise en fazla 2 hafta içinde belirlemiş olduğunuz adrese gönderilir.

*  Kesin kabul alınır. Seçtiğiniz herhangi bir Ukrayna üniversitesine %100 kabul garantisi veriyoruz. Öğrencilerimizi daima devlet tarafından tanınan üniversitelere yerleştiriyoruz.

*  Eğer Ukrayna’ da Üniversite eğitimi almak istiyorsanız Candelas ve Ukrayna ofisimiz InterStudy Consulting farkı ile kaliteli ve eğitim hayatınız boyunca sürecek bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

*  Candelas & InterStudy Cons tecrübesi; 10 yılın üzerindeki tecrübemizle, biz ve partnerlerimiz her bir başvuran adayın hedefi doğrultusunda kaliteli çözümler üretiyoruz. Uzmanlarımız size 250 farklı eğitim ve hazırlık programından uygun olanı seçmenizde sizlere yardımcı olmaktadır.

*  Candelas ve partneri InterStudy Consulting Ukrayna’da yüksek öğrenim görmeniz için size geniş yelpazede hizmetler sunar. Öğrencinin geleceği için enstitü seçimi konusundaki tavsiyelerinden ve öğrencinin gelişinden evvel ülkeye giriş ve yerleşmesi adına verilecek olan destekten, diploma alma ve hatta sonrasında dünyanın istenen ülkesinde iş bulma konusuna kadar yanınızda olmaya devam eder.

Candelas her zaman yanında

 

Ukrayna'da bir Üniversiteye kayıt yaptırmak istiyorsanız hemen aşağıdaki iletişim bilgileri ile hemen bizi arayabilirsiniz.

Telefon: +90 312 431 78 96

Mobil: + 90 505 287 30 20

E-mail: info@candelasegitim.com

en iyi eğitim danışmanlığı

Tüm eğitimlerimizi dilediğiniz yerden Online alabileceğinizi biliyor musunuz?

Tüm eğitimlerimizi dilediğiniz yerden Online alabileceğinizi biliyor musunuz?

 

İlgili Yazılar

8 Mayıs 2021, Cumartesi

Ukrayna'da Üniversite Eğitimi

Ukrayna'da güvenilir ve kaliteli bir danışmanlık destek hizmeti alarak dilediğin Üniversitede okuyabilirsin.

28 Temmuz 2020, Salı

Ukrayna'da RUSÇA Eğitimi

Ukrayna'da güvenilir ve kaliteli bir danışmanlık destek hizmeti alarak dilediğin Üniversitede okuyabilirsin.

28 Temmuz 2020, Salı

YÖK Denklik Şartları ve Ukrayna Üniversitelerinin Denkliği

Ukrayna'da güvenilir ve kaliteli bir danışmanlık destek hizmeti alarak dilediğin Üniversitede okuyabilirsin.

29 Temmuz 2020, Çarşamba

Odessa Mechnikov Ulusal Üniversitesi

Ukrayna'da güvenilir ve kaliteli bir danışmanlık destek hizmeti alarak dilediğin Üniversitede okuyabilirsin.

31 Temmuz 2020, Cuma

Odessa Ulusal Ekonomi Üniversitesi

Ukrayna'da güvenilir ve kaliteli bir danışmanlık destek hizmeti alarak dilediğin Üniversitede okuyabilirsin.