Waldorf Eğitimi

Waldorf Eğitimi

Waldorf Eğitimi, yaklaşık 100 yıl önce Avusturyalı filozof, sosyal reformcu ve vizyoner Rudolf Steiner tarafından Avrupa'da geliştirilen, dünya çapında bağımsız bir okul hareketidir. Bugün Waldorf Eğitimi, 60'tan fazla ülkede yaklaşık 1000 okul ve yaklaşık 2000 erken yaş çocukluk programı ile dünya çapında temsil edilmektedir. Waldorf Eğitiminde, öğrenme süreci esasen üç yönlüdür, beyin, kalp ve eller ile ilgilenilir. Ya da başka bir deyişle düşünme, hissetme ve yapma. Bu, Waldorf öğretmenlerinin akademik bilgiyi, sanatı ve pratik becerileri birleştiren bir müfredat ve metodoloji yoluyla her bir çocuğu yetiştirmek ve onunla ilgilenmek için çalıştığı temeldir.

Waldorf Eğitimi

Waldorf Eğitimi, her ne kadar New York'ta Rudolf Steiner Okulu'nun kurulmasıyla birlikte 1928'den beri ABD'de mevcut olsa da bu ülkede pek meşhur olmamıştır. Ancak şu anda yaygın eğitime yönelik artan memnuniyetsizlik ve çocuğun sanat, hareket ve doğa ile etkileşimiyle deneyimler yoluyla elde ettiği birçok yararın giderek tanınması sayesinde Waldorf Eğitimi daha iyi bilinir hale gelmiştir.

Waldorf Eğitiminin Temelleri

Waldorf Eğitimi, çocukluğun her biri kabaca yedi yıllık üç ayrı aşamadan oluştuğu varsayımıyla başlamakta. Doğumdan yedi yaşına kadar (erken dönem çocukluk), yedi ila 14 yaş arası (orta dönem çocukluk) ve 14 ila 21 yaş arası (ergenlik). Her aşama çocukların dünyayı nasıl hissettikleri ve dünyaya nasıl bir yaklaşım sergiledikleri (entelektüel, duygusal, fiziksel ve ruhsal olarak) üzerinde etkilidir. Bu da öğrenme şekillerini etkiler. Waldorf eğitimcileri, her bir çocukluk dönemi için geliştirilen müfredat ve öğretim yöntemlerinin bu gelişim aşamalarına uygun şekilde hazırlanması gerektiğine inanmaktadır.

Waldorf Eğitiminin Faydaları

Çocuklar telaşsız bir çocukluğun tadını çıkarır.

Bir Waldorf okulunu ziyaret edip ve öğrencileri oyun sırasında izlediğinizde, yaşamaktan zevk alan, doğayı keşfetmekte özgür bırakılan ve geniş merak ve hayal güçlerinin onları götürdüğü yerlere özgürce giden çocukları göreceksiniz. Waldorf eğitimli çocuklar, kendi doğal ritimlerine göre gelişmekte özgürdürler ve çocukluklarının tadını tam olarak çıkararak sağlıklı, kendini gerçekleştiren bireyler olmak için gerekli deneyimleri kazanırlar.

Öğrenme uygulamalı ve yaşa uygundur.

Waldorf sınıflarında bir bilgisayarın etrafında dolaşan veya standart bir test için oturmak zorunda olan küçük çocuklar bulamazsınız. Waldorf Eğitim'de öğrenme deneyimsel bir faaliyettir. Teknolojinin yararlarını, kullanımlarını ve nasıl yapıldığını öğretmenin zamanı geldiğinde, Waldorf okul öğretmenleri tabii ki bunu yaparlar. Ancak çocukların yıllarca süren uygulamalı araştırmalar sonucunda geliştirdikleri bilgi, öz-farkındalık ve problem çözme becerileri, bir ekran üzerinde oturarak öğrenebileceklerinden daha fazla şey öğrenmelerini sağlar.

Derinlemesine çalışma, öğrenme deneyimlerini zenginleştirir.

Waldorf Eğitiminde blok olarak öğrenmenin avantajları uzun zamandır bilinmektedir. Günlük sabah (veya “ana”) derslerinde, Waldorf öğrencileri ilköğretimden onikinci sınıfa kadar, akademik disiplinler arasında her 3-4 haftada bir dönen bir konu üzerinde yoğunlaşarak iki saate kadar zaman harcarlar. Öğrenciler, her bir konuyu kapsamlı bir şekilde ve konudan zevk almalarına ve anlamalarına katkıda bulunan bir dizi bakış açısından inceleme şansına sahip olurlar.

Waldorf okulları çok yönlü bireyler üretir.

Waldorf eğitiminde tüm öğrenciler matematik, fen bilimleri ve yabancı dil öğrenirler. Hepsi bir enstrüman çalar ve koroda şarkı söyler. Hepsi el sanatlarını öğrenir, beden eğitimi dersleri alır ve sınıf oyunlarında rol alırlar. Waldorf Eğitim'in amacı, çocukları çok çeşitli deneyimlere maruz bırakmak ve onların içinde birçok ilgi ve yeteneği geliştirmektir.

Waldorf eğitimli bireylerin yaşam boyu öğrenme tutkusu vardır.

Bir Waldorf okulunda eğitim, rekabet ve test puanlarıyla ölçülmez ve ömür boyu sürecek bir yolculuk olarak görülür.

 

  • 19 Ocak 2020, Pazar
, ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
En İlginç İngilizce Deyimler

En İlginç İngilizce Deyimler
SONRAKİ YAZI

YUKARI