Yurt Dışında Yaz Okulları Hakkında

Çocuğunuzun özgüveninin artmasını, kendisine güvenen çevresi ile barışık bir kişilik kazanmasını, farklı kültürleri tanıyıp yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmesini, iletişim becerisi kazanmasını, unutamayacağı anılarının olmasını ve İngilizceyi, Almancayı ve Fransızcayı konuşulduğu ülkede eğlenerek öğrenmesini istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Minimum 2 haftadan başlayıp 12 haftaya kadar yaz süresince devam eden, genellikle 18 yaş altı grubunun katılabileceği yurtdışı yaz okulu programlarının amacı öğrencilerin yabancı dillerini geliştirmesi, pratik kazanması, diğer kültürlerden öğrenciler ile kaynaşıp uzun dönemli dostluklar kurup farklı kültürleri de öğrenmesi ve yaz tatilini değişik aktivitelere katılarak eğlenceli bir şekilde geçirmesini sağlamaktır.

Yaz okullarında farklı ülkelerden bir araya gelen öğrenciler sabahtan öğlene kadar haftada 15 - 20 ders saati pratik ağırlıklı İngilizce, Almanca ve Fransızca derslerine katılmakta, öğleden sonra ise okulda öğrendiklerini pekiştirmelerine ve eğlenmelerine yönelik sosyal aktivitelerde bulunmaktadırlar. Bu aktiviteler okullara, bulunduğu şehirlere ve konumlarına göre değişiklik göstermektedir. Yaz okullarında rehber öğretmen eşliğinde spor faaliyetleri (yüzme, binicilik, kürek çekme, tenis, golf, futbol, basketbol vs.), bilgi yarışmaları, sinema ve tiyatro günleri organize edilmekte, tarihi ve turistik yerlere geziler düzenlenmektedir.

DERS İÇERİĞİ 

Yaz okullarında haftada genelde 20 ders saati dil eğitimi verilmektedir. Her öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına alınır, kendi dil seviyesine ve yaş gurubuna uygun bir sınıfa yerleştirilir. Maksimum 10 - 15 kişilik sınıflarda, profesyonel, sertifikalı ve deneyimli öğretmenlerce eğitim verilmektedir Yapılan ara sınavlar ile öğrencinin gelişimi izlenerek kurs bitiminde sertifika verilmektedir.

Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini arttıracak, dil bilgilerini geliştirecek ve Öğrendikleri dili kullanmaya yönelik kendilerine güvenlerini sağlayacak niteliktedir.

 SPORTİF AKTİVİTELER 

Yaz okullarında öğrencilerin derslerinden arta kalan zamanları zengin sosyal ve sportif aktivitelerle değerlendirilir. Günlük programlar, sosyal aktivite ve gezi koordinatörleri tarafından öğrencilerin her anını eğlenceli ve verimli geçirebilmeleri için titizlikle hazırlanır.
Gerek doğada gerekse okulun spor tesislerinde konularında uzman öğretmenler gözetiminde öğrencilere badminton, yüzme, okçuluk, at biniciliği, tenis, kano, bowling, dağ bisikleti, futbol, basketbol, voleybol tenis, jimnastik, hentbol gibi birçok sportif aktiviteler sunulmaktadır.

ÇEVRE GEZİLERİ   

Yaz okullarında gezi programları dâhilinde tarihi ve turistik yerleri, müzeleri eğlence parklarını, alış-veriş merkezlerini ziyaret eden öğrenciler ülkelerine unutulmaz anılarla döner. Bu gezilerin amacı öğrencilerin bulundukları ülkenin coğrafi, mimari, kültürel yapısını görerek öğrenmeleri; tarihi yapılarını, doğal güzelliklerini ve eğlence merkezlerini keşfetmeleridir. Tüm geziler öğretmenlerin ve aktivite/gezi sorumlularının gözetiminde gerçekleştirilir. 

AKŞAM EĞLENCELERİ 

Tüm günün yorgunluğunu atmanın ve farklı kültürler ile kaynaşmanın en güzel yoludur. Müzikli, eğlenceli ve neşeli bir ortamda öğrenciler yeni arkadaşlıklar kurarken, Öğrendikleri dili pratik yapma şansı bulurlar. Öğrenciler için her akşam farklı bir program hazırlanır.

Akşam eğlenceleri; Sinema Gecesi, Kıyafet Balosu, Uluslararası Geceler, Canlı Müzik-Konser, Karaoke, Dans vb.dir.

YETENEK AKTİVİTELERİ 

Kendi yaş grubundaki birçok öğrenci ile eğlenceli bir ortam paylaşan öğrenciler yeteneklerini gösterebilecekleri aktivitelere katılırlar. Bazen bireysel bazen de ekip olarak çeşitli gösteriler hazırlar ve arkadaşlarına bu gösterileri sergilerler. Böylece, kendine güven duyguları gelişir ve toplum önündeki heyecan duygusunu yenmeyi öğrenirler. Tiyatro-Drama, Şarkı Yarışmaları, Taklit Şovları, yetenek aktivitelerinden bazılarıdır.

Yaz okullarına bireysel olarak gidilebileceği gibi Türkiye'de okulların bünyesinde oluşturulan gruplar ile de katılmak mümkündür.
 

 Yurt Dışı Yaz Okulları

GRUP ORGANİZASYONLARI 

Öğrenciler yaz okullarına grup organizasyonlarıyla ya da bireysel olarak gidebilir. Grup organizasyonları dâhilinde giden öğrenciler başlarında yetişkin ve güvenilir bir grup rehberiyle seyahat ederler. Grup rehberi yaz programı süresince öğrencilerin ihtiyaçlarını gözetmek, güvenli bir şekilde tatil ve eğitimlerini sağlamak amacıyla çalışır. Grup organizasyonları bireysel gidişlere oranla %5 - 15 oranında daha ucuzdur. Çünkü okullar belirli sayılardaki gruplar için indirimler verebilmektedir.
Grup organizasyonları dâhilinde giden öğrenciler okulda İngilizce, Almanca ya da Fransızca seviyelerine ve yaş guruplarına göre uluslararası sınıflara katılır.

ÇOCUĞUNUZU BİREYSEL OLARAK GÖNDERMEK 

Kendine güvenli, dışa dönük ve yaş grubu biraz daha büyük öğrencilerin bireysel olarak gitmesi bir Türk öğrenci gurubuyla seyahat etmesine kıyasla daha avantajlıdır. Unutmamak gerekir ki grup halinde gidildiğinde öğrenciler kendi dillerini konuşmaya devam edeceklerdir. Ama yalnız başına giden öğrenci hem farklı ülkelerden arkadaşlıklar kuracak hem de dilini geliştirme fırsatı bulacaktır. 

MALİYETİ 

Yaz okulu programları maliyetleri açısından diğer İngilizce kurslarına oranla daha pahalıdır. Çünkü yaz okulu programlarında İngilizce dil eğitimi yanında bir çok aktivite ve gezi de programa dahil edilmiştir. Diğer programlarda da okulların düzenledikleri çeşitli aktivite ve geziler her zaman vardır, ancak düzenlenen bu tür aktivite ve geziler karşılığında ücret ödenir. 

KONAKLAMA 

Okullar tarafından özenle seçilen, aynı zamanda devlet tarafından da kontrolleri yapılan ailelerin yanında veya okulun yurdunda konaklanma sağlanmaktadır. Öğrenciler hangi konaklama türünde olursa olsun okul görevlileri tarafından 24 saat gözetim altında tutulurlar.

AİLE YANI KONAKLAMA

Bu konaklama alternatifini seçen öğrenciler eğitimleri süresince okulun sürekli çalıştığı seçkin ve güvenilir ailelerin yanında misafir edilir.
Aile yanı konaklama öğrencilere bulundukları ülkenin yaşam tarzını yakından tanıma ve sınıfın dışında da pratik yapma imkânını tanır. Tüm aileler deneyimli konaklama sorumluları tarafından özenle seçilmekte ve düzenli ziyaretler ile kontrol edilmektedir. Aileler ziyaretinizi verimli ve eğlenceli bir hale getirebilmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.
Tek kişilik veya paylaşımlı oda tercih edebilirsiniz. Paylaşımlı odayı tercih ederek farklı bir milletten arkadaş edinebilir ve birlikte pratik yapabilirsiniz.

Yurt Dışında Eğitim

KAMPÜSTE- ÖĞRENCİ YURDUNDA KONAKLAMA

Yaz okullarında yurtlarda 2-3-4 kişilik bazılarında da tek kişilik odalar mevcuttur. Yurtta konaklamanın en büyük avantajı farklı ülkelerden gelen öğrenciler ile arkadaşlık kurulabilmesidir. Titizce hazırlanmış yemekler 3 öğün olarak kafeterya veya yemekhanelerde verilir. Tüm odalar düzenli olarak temizlenir. Bazı yurtlarda TV izleme salonları, spor merkezleri, yüzme havuzu, oyun sahaları gibi imkânlar bulunur.

Öğrenciler 24 saat boyunca uzman ve yetkililerin gözetimindedir. Herhangi bir sorunla karşılaştıklarında öğretmenler ya da yetkililer anında müdahale ederek sorunu çözerler.
 

Cep Harçlığı: 

Normal koşullarda haftada İngiltere için 40 - 50 Sterlin, Amerika, Kanada için 60 USD, Avrupa ülkeleri için 60 Euro haftalık cep harçlığı yeterlidir. Öğrencinin ekstra harcamaları sadece günlük yapacağı kişisel harcamalardır. 

Aile Programları:

Öğrenmenin yaşı olmadığını düşünen birçok anne baba çocukları ile birlikte yabancı dil programlarına katılmaya büyük ilgi göstermektedirler. Çocukları kendi yaşıtları ile birlikte yabancı dil programı izlerken; aileler de isterlerse yetişkinler programına katılmaktadırlar. Konaklamalar istenirse ebeveyn ve çocuk aynı odada kalabilecek şekilde aile yanında konaklama ayarlanabilir. Ayrıca öğrenci yurtta kalıp, ebeveyn için ise yakında bir otel konaklaması da sağlanabilir. Bu hem öğrencinin ana dilini daha az kullanarak ama aynı zamanda ailesi ile daha rahat kalmasına olanak sağlar.   

Harrow House International Yaz Okulu

Harrow House International Yaz Okulu

DETAYLI İNCELE

YÜZ YÜZE EĞİTİMLER & HİZMETLER

Ankara Ofisimizden Yüz Yüze Alabileceğiniz Hizmetlerimiz ve Ürünlerimiz

Yüz Yüze Eğitimler

Yüz Yüze Eğitimler

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Dısney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

ONLINE EĞİTİMLER & HİZMETLER

Dünyanın Heryerinden Alabileceğiniz Hizmetlerimiz ve Ürünlerimiz

My English Classes Online bir Candelas Eğitim markasıdır.

Online Canlı Dersler

Online Canlı Dersler

Dinamik öğretmenler ve kendi yayınlarımız ile Online Canlı İngilizce Dersleri

İngilizce Konuşma Kulübü

İngilizce Konuşma Kulübü

İngilizce konuşma becerinizi ve akıcılığınızı geliştirebileceğiniz ekonomik konuşma kulüpleri

Kiddy English

Kiddy English

Çocuklar için Bire-Bir İngilizce Özel Dersler

Online Video Kurslar

Online Video Kurslar

Baştan sona tüm seviyelerde online video kurslar

Online Beceri Kursları

Online Beceri Kursları

Tüm seviyelerde İngilizce okuma, dinleme, yazma, kelme ve gramer beceri desleri

Udemy İngilizce Eğitimleri

Udemy İngilizce Eğitimleri

UDEMY platformunda bulunan en kaliteli ve en zengin içerikli İngilizce Kursları

Yayınlarımız

İngilizce Kitaplar

En temel seviyeden en ileri seviyeye kadar baştan sona İngilizce Kitapları

İngilizce E-Kitaplar

İngilizce E-Kitaplar

Tüm seviyelerde baştan sona İngilizce E-Kitaplar

İngilizce Interaktif E-Kitaplar

İngilizce Interaktif E-Kitaplar

Tüm seviyelerde baştan sona İngilizce İnteraktif E-Kitaplar

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO'ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

CANDELAS ONLINE EĞİTİM HİZMETLERİ

Şu ana kadar bizden 5540 adet Online İngilizce hizmeti ve ürünü alan 11462 öğrencimize çok teşekkür ederiz.

CANDELAS YAYINLAR

İngilizce gramer, okuma, kelime, dinleme ve test kitapları

GALERİ & YORUMLAR

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hakkımızdaki değerlendirmeleri.

Hemen İngilizce seviyenizi öğrenin.

Candelas ONLINE İNGİLİZCE SEVİYE TESPİT Sınavı ile güncel Gramer, Dinleme, Yazma ve Kelime bilgisi seviyenizi ölçebilirsiniz. Yandaki TEST YOURSELF linkini tıklayarak hemen sınavınıza başlayın ve İngilizce seviyenizi öğrenin.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

GEREKLİ BİLGİLER

DUYURU VE KAMPANYALAR

TÜMÜNÜ GÖR -

Candelas Ailesi

Tüm Fotoğraflar

Yabancı Dil Eğitimleri

Tüm Fotoğraflar

Walt Dısney World International College Programs

Tüm Fotoğraflar

Candelas Kiddy English

Tüm Fotoğraflar

Online Dersler ve Sınıflar

Tüm Fotoğraflar

İngilizce Konuşma Kurslari

Tüm Fotoğraflar

Candelas Kurs ve Çalışma Ortamı

Tüm Fotoğraflar

My English Classes Online bir Candelas Eğitim Markasıdır.

  • Neden MyECO?

    MyECO, My English Classes Online, online yabancı dil eğitimine tamamen farklı bir vizyon getirmektedir.

  • MyECO Bir Dil Okuludur

    MyECO sizlere Yüksek Standartta Online İngilizce Eğitimi sunar.

  • İngilizcenizi Geliştirin

    Alanında profesyonel İngilizce öğretmenlerinden canlı ders alın.

DETAYLI İNCELE
Dinamik öğretmenler ve kendi yayınlarımız ile Online Canlı İngilizce Dersleri
İngilizce konuşma becerinizi ve akıcılığınızı geliştirebileceğiniz ekonomik konuşma kulüpleri
Online İngilizce

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Eğer siz de takımımızın ve çalışma ortamımızın bir parçası olmak isterseniz, hemen öz geçmişinizi gönderiniz.

Candelas Eğitim 15 yaşında

Candelas Youtube

130+

Candelas Instagram

150+

MyECO Youtube

50.000+
YUKARI