IELTS Sınavında BAŞARI

IELTS Sınavında Başarı

IELTS (The International English Language Testing System – Uluslararası İngilizce Dili Test Sistemi) Sınavı İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki eğitim kurumlarına kabul için gereken birincil İngilizce dil giriş şartıdır. 2000'den fazla kurumun IELTS'yi kabul ettiği ABD ve Kanada'da da popülerliği artmaktadır. Almanya, Hollanda ve Belçika gibi Avrupa ülkelerinde de IELTS puanlarıyla kabul sayıları artmaktadır.

IELTS / UKVI Nedir?

Dünya çapında olduğu gibi Türkiye’de de IELTS sınavına hazırlık kursları, sınavın dört modülüne odaklanarak öğrencileri hazırlamak için tasarlanmıştır: dinleme, okuma, yazma ve konuşma. Bu kurslar sadece dil bilginizi ve kelime bilginizi artırmakla kalmaz, aynı zamanda sınav tekniğinizi de geliştirir.

ielts sınavı

IELTS Sınavına Hazırlık

Her sınavda olduğu gibi IELTS sınavı için de farkındalık çok önemlidir. IEELTS sınavının hangi bölümlerden oluştuğunu, içeriğinde neler bulunduğunu ve sınavın nasıl yapıldığını çok iyi anlamalısınız. Sınava giren bazı insanlar, yalnızca İngilizce seviyelerine güvenmekte ve sınav ve içeriği hakkında bilgi sahibi olmadan sınava girebilmektedirler. Ya da bilgi sahibi olmak isteseler de IELTS sınavına ilişkin bilgi bulmakta zorlanmaktadırlar ve bu yüzden de onları neyin beklediğini bilmeden sınava giriyorlar.

Bu yüzden ilk olarak yapmanız gereken sınav hakkında etraflıca bilgi etmek olacaktır. Bunun için IELTS’in web sitesini incelemeniz ya da IELTS sınavına ilişkin güncel kitaplar satın almanız faydalı olacaktır.

Pratik Yapmak

IELTS sınavında başarının bir numaralı kuralı mümkün olduğunca fazla pratik yapmaktır. Genel İngilizce seviyeniz üzerinde çalışın; çok sayıda akademik ve genel metin okuyun, İngilizce gazete ve dergi okuyun; film izleyin ve böylece dinlemenizi geliştirin.

Zaman Yönetimi

Sınavda başarı için zamanı iyi kullanmalısınız. Bu yüzden zaman yönetimine odaklanın. Kendiniz için bir ilerleme çizelgesi oluşturun. Böylece her şey kontrol altında olur.  Zamanla gerçek ilerlemenizi görebilir ve sorunlu alanlara konsantre olabilirsiniz.

Pozitif Olun

Hayatınızın tüm alanlarında başarıda olduğu gibi IELTS sınavında başarı için de poizitif ruh halinizi korumak önemlidir. Kendinize güvenin. Güvensizliğin tüm sıkı çalışmanızı engellemesine izin vermeyin. Eğer bir hata yaparsanız devam edin. Bir 'çalışma arkadaşı' bulup onunla birlikte birlikte pratik yapın. Bunun için aynı yerde olmanız bile gerekmez. Skype, anlık mesajlaşma veya Google Hangout'u kullanarak birlikte bir arkadaşınızla pratik yapabilirsiniz.

Kelime Haznenizi Geliştirin

Kelime bilginizi artırın. Kelime listeleri öğrenmenin iyi bir yoludur. Zihin haritaları, kelime ilişkilendirme, resim eşleme, eşanlamlılar ve zıt anlamlı sözcükler ve sözcükleri bağlam içine yerleştirmek kelime ezberlemesine yardımcı olacaktır. Örneğin, yiyecekleri öğreniyorsanız, nereden satın aldığınızı düşünün. Sonra yiyecek satın aldığınızı veya bir restoranda yemek siparişi verdiğinizi hayal edin ve yeni kelimeleri cümlelerde kullanın. Çalışma arkadaşınızla bunu oynayabilirsiniz bile. Örneğin siz garson olun, arkadaşınız ise müşteri. Kelime listelerini saklamak için post-it ve telefonunuzu kullanabilirsiniz ya da küçük bir kelime defterini yanınızda taşıyabilirsiniz.

Dinleme Bölümüne İlişkin İpucu

Sınavda dinlemeden önce konunun ne hakkında olacağını tahmin etmek için sorulara göz gezdirin. Böylece ne duyacağınız hakkında bir fikriniz olur. Cevaplardan konuyu çıkarmak için izin verilen süreyi kullanın.

Okuma Bölümüne İlişkin İpucu

Önce soruları okuyun. Anahtar kelimeleri belirleyin ve ardından cevaplar için metni tarayın.

Yazma Bölümüne İlişkin İpucu

Paragrafları eklediğinizden ve kelimeleri çeşitli biçimde kullandığınızdan emin olun. En önemlisi, deneme sorularını yanıtlayın ve konuya sadık kalın. İşiniz bittiğinde kelime sayısını kontrol edin.

Konuşma Bölümüne İlişkin İpucu

Sorulara tam cevap vermeye çalışın. Fikrinizi söyleyin ve ardından bunu desteklemek için nedenleri sıralayın ve örnekler verin. Bir soru veya kelimeyi anlamıyorsanız, denetçiye söyleyin ve açıklama isteyin.

Son olarak sınavda boşluk bırakmayın. Bilmiyorsanız cevabı tahmin etmeye çalışın.

  • 23 Şubat 2020, Pazar
, , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Ukrayna'da Yaşam Masrafları 2019

Ukrayna'da Yaşam Masrafları 2019
SONRAKİ YAZI

YUKARI