IELTS Sınavında BAŞARI

1- Dinleme bölümünde ses, durum ve hoparlörlere aşinalık kazanmak için ilk bölümün başındaki örneği kullanın. Böylece sonraki gerçek sınav bölümünde rahat edersiniz.

2- Sadece dinlemede çalınan bölümle ilgili sorulara bakarak, dinleme kaydı durana kadar dinlemeye devam edin. Böylece doğru alana odaklanabilirsiniz.

3- Farklı bölümler arasındaki dinleme kaydında duraklamalar sıklıkla görülür. Bir sonraki soru kısmına hazırlanmak için bu duraklama alanlarını iyi kullanın.

4- Dinleme sorularını Soru Kağıdında göründükleri sıraya göre cevaplayın. Normalde soruların kağıttaki bilgilerin sırasını takip ettiklerini unutmayın.

5- Kaydın sonunda, cevaplarınızı Yanıtlama Sayfasına aktarmaya zaman ayırabilirsiniz. Bunu yaparken dilbilgisi ve yazım denetimi yapmayı unutmayın.

6- Akademik Okuma yaparken konu, stil, olası kaynak, yazarın amacı ve istenen okuyucu gibi özellikleri hızlıca edinerek okumaya başlayınız.

7- Okurken, her kelimenin veya cümlenin tam anlamını anlamaya çalışmayın. Zamanınız yok ve metnin tüm bölümleri size sorulmayabilir.

8- Okuma bölümlerinin bazen örnek bir cevabı vardır. Durum böyle ise, araştırın ve neden doğru olduğuna karar verin.

9- Bazı cevaplar metindeki kelimeleri kullanmanızı gerektirir; bazılarında kendi kelimelerinizi kullanmalısınız. Talimatları dikkatlice kontrol edin.

10- Talimatlar bir kelime sınırı da içerebilir, ör. “En fazla üç kelime kullanın.” Cevabınızda gereksiz sözcüklerden kaçınarak bunu yapın.

11- Akademik Yazı Yazımında daima konuya uymanız gerekir. Sınavdan önce asla metin bölümleri hazırlamaya çalışmayın.

12- Önerilen zamanlamaya uyun: Görev 2 için Görev 1'den daha fazla puanlama olabilir.

13- Fikirlerinizi ve cümlelerinizi geniş bir dil yelpazesi kullanarak uygun şekilde organize edin ve bağlantı kurun ve fikirleri tartışmak ve fikirlerini ifade etmek için yeteneğinizi gösterin (Görev 2'de).

14- Görev 1'de 150'den az kelime veya Görev 2'de 250'den az yazarsanız puan kaybedeceksiniz, ancak her görevde de maksimum sayıda kelime kullanmanız istenmez.

15- Yazınızı planlarken, yazdıklarınızı kontrol etmek için sonunda bolca zaman ayırın.

16- Konuşmada, hazırlanmış bir konuşma yapmaya ya da tartışmanız istenen konudan farklı bir konudan söz etmeye çalışmayın.

17- Kayıt cihazına değil daima doğrudan TEST Uzmanına konuşun.

18- Test Uzmanının sorularına "Evet" veya "Hayır" yazan her cevap verdiğinizde, cevabınıza daha fazla ayrıntı ekleyin. Her durumda da en az bir noktayı detaylı açıklamayı hedefleyin.

19- Genel bilgileriniz üzerinde değil, etkili bir şekilde iletişim kurma beceriniz konusunda test edilmediğinizi unutmayın. Bundan dolayı, iletişiminiz çok iyi olmalı!

20- Fikir ve cümlelerinizi düzgün bir şekilde organize edin ve birbirine bağlayın, normal hızda açıkça konuşun ve çok çeşitli yapılar ve kelime dağarcığı kullanın.

Tüm bu ipuçlarına rağmen yine de iyi ve profesyonel bir destek almanızı size tavsiye ederiz. Şayet bir desteğe ihtiyaç duyarsanız, Ankara'nın en iyi IELTS Kurslarından biri olan Candelas Academy'ye danışmanızı tavsiye ederiz. Candelas Academy ile IELTS derslerini Bire-Bir ÖZEL ders şeklinde alırsınız. Eğitimler Ankara'da yüz yüze ve Türkiye çağında ONLINE olarak verilir.

  • 7 Ağustos 2019, Çarşamba
, , , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 12 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Ukrayna'da Yaşam Masrafları 2019

Ukrayna'da Yaşam Masrafları 2019
SONRAKİ YAZI

YUKARI