Montessori Eğitimi

FARKLI EĞİTİM YAKLAŞIMLARI

Montessori Eğitimi

Son zamanlarda Montessori eğitiminin adını sıkça duymaktayız. Ülkemizde de bu eğitim yöntemi il eğitim veren pek çok kurum bulunmaktadır. İsterseniz bu eğitim yöntemine kısaca bir göz atalım:

Montessori Eğitiminin geliştiricisi Maria Montessori İtalya’nın ilk kadın doktoru, antropoloji profesörü ve pedagogudur.  Maria Montessori geliştirdiği bu yaklaşımın merkezine çocukları koymuştur.  Çocuk neyi ne zaman nasıl öğreneceğine kendi karar verir.

Montessori eğitimi yaşayarak öğrenmeyi destekler. Her çocuk kendi öğrenme hızına göre değerlendirilir. Çocuklar kendi davranışlarından sorumludur ve iş birliği bu eğitim yönteminde yine merkezdedir. Çocuklar sınıf ortamında aktiftiler. Ezberci eğitim sistemine karşıdır.  Geleneksel eğitimin aksine ayakkabı bağcığı bağlamak, üstünü giyinmek, düğme iliklemek gibi günlük yaşam aktiviteleri derse dahil edilmektedir. Derste somut düşünme biçimi çocuğa aşılanır.

Montessori eğitimine göre çocuk tektir. Her çocuk aynı değildir. Her çocuğun öğrenme hızı birbirinden farklıdır. Bu nedenle kişiselleştirilmiş eğitim verilmektedir. Dolayısıyla çocukta özgüven artışı meydana gelmektedir.

Montessori eğitimi almış olan bir çocuk özgür bir eğitim ortamından hoşlanır. Geleneksel eğitim yöntemine pek alışkın değildir. Eğitim süresince özgür ve sakin olduğu, hata yapmaktan korkmadığı için zihinsel ve fiziksel gelişimi de buna paralel olarak olumlu olarak gelişmektedir.

Montessori eğitimi almış bir çocuk; özgür, özgüveni yüksel, sosyal becerileri gelişmiş, problem çözerken başkasına ihtiyaç duymayan, sosyal, krizleri iyi yönetebilen, dikkatli, yüksek motivasyona sahip ve pozitif bir birey olur.

  • 7 Eylül 2019, Cumartesi
, , ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 13 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
YDS SINAVI

YDS SINAVI
SONRAKİ YAZI

YUKARI