Merhaba, sayfamıza hoş geldiniz.

Disney ICP 2024 Yaz programı kayıtlarımız kota dolduğu için kapanmıştır. Eğer 2025 Yaz programı için kayıt yapmak isterseniz, lütfen aşağıdaki bilgileri okuyunuz, sonrasında formu doldurunuz. Açıklama kısmına "2025 Yaz dönemine katılmak ve bunun için mülakata davet edilmek istiyorum." yazınız. Haziran 2024 tarihinden itibaren kayıt sırasına göre sizlere geri dönüş sağlayacağız ve sizleri mülakata davet edeceğiz. Başarılar dileriz. 

Değerli Üniversite Öğrencileri; 

100 öğrencimizi Amerika Orlando’da bulunan Walt Disney World ICP programına (Summer Work and Travel) kapsamında gönderiyoruz. Bu program için bir (work and travel) program ücreti ödemezsiniz!

Dünyanın en büyük firmalarından Walt Disney World firmasında bu yazınızı çalışarak geçirmek istiyorsanız, aşağıdaki detaylı bilgilendirmeyi okuyun ve hemen başvuru formunu doldurun.

Programla ilgili detaylar ve şartlar aşağıda verilmiştir. Lütfen dikkatli inceleyiniz.

1-)  Türkiye’de yasal olarak tanınan bir üniversite öğrencisi olmak,

2-)  4 (dört) yıllık bir fakültede LİSANS öğrencisi olmak, (Açık öğretim, ön lisans, master ve doktora bölümleri kabul edilmez.)

3-)  Hazırlık - 1. 2. 3. Sınıf öğrencisi olmanız gerekmektedir, HAZIRLIK öğrencileri ancak sınavlarında yüksek not ortalaması var ise kabul edilir.

Mezun durumunda olan son sınıf öğrencileri programa kabul edilmez. 4. sınıfsanız ve mezuniyetiniz en az bir dönem gecikecekse ve bunu belgelendirebiliyorsanız başvuru yapabilirsiniz.

Lütfen son sınıf üniversite öğrencisi iseniz ve haziran ayında mezun olacaksanız başvuruda bulunmayınız.

4-)  Not ortalamasının en az 2.00 olması, yıl ve dönem ortalaması dâhildir. Programa başvurulan yıl içerisinde veya en son dönem not ortalaması düşük olan öğrenciler programa kabul edilmez.

5-)  İyi derecede İngilizce biliyor ve konuşabiliyor olmak, (2 kez Mülakat yapılır.) İlk mülakatı biz yaparız. Kasım ayında Walt Disney tarafından yapılacak mülakatı da geçmeniz gerekir.

6-)  Adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir. Adli sicil kaydı öğrencilerden istenmektedir.

7-) Vücudun görünen kısımlarında aşırı Piercing, dikkat çekici dövme ve bunun gibi dış görünümü değiştirici unsurlar taşımamak,

8-)  24 Haziran 2025 tarihinde ABD de bulunmak,

Program başlama ve bitiş tarihleri

24 Haziran 2025 – 12 Eylül 2025

Bu tarihler aralığında ABD’de bulunmanız gerekmektedir. Bu tarihlerden önce ya da sonra programa katılmak mümkün değildir. Program bitmeden Disney’den ayrılan öğrenci “terminated” kabul edilir. 

Deprem, okulların akademik takvimlerinin kayması vb. mücbir durumlarda program başlama ve bitiş tarihleri Disney tarafından ufak değiştirilebilir! Bu durum Disney’in alacağı bir karardır. Tarih değişikliği bu sayfada sizlerle paylaşılır.

WALT DISNEY INTERNATIONAL COLLEGE PROGRAM HAKKINDA GENEL BİLGİ

Pozisyonlar:

Giriş seviyesi işler! Hızlı Yemek & İçecek Servisi, Mal Alım Satımı, Faaliyetler, Emanet, Karakter Oyuncusu, Tam Yemek & İçecek Servisi (Yer Gösterme) ve Cankurtaran.

Ücret Oranı: Saatlik $ 16.00 (minimum haftalık 30 saat çalışma, ek mesai fırsatları sunulur.)

Vize: J-1 Yaz/İş Seyahati

$ 160 - Birleşik Devletler Büyükelçiliğine Vize Başvuru Ücreti ödenecektir.

$ 35 - Birleşik Devletler Büyükelçiliğine SEVIS Ücreti ödenecektir.

$ 400 Sağlık Sigortası – yaklaşık (290-400 USD arası değişebilir.)

Sağlık Sigortası:

Program süresince kendi sağlık sigorta masrafınızı karşılamalısınız. Seyahat sağlık sigortası zorunludur! Öğrenciler Sağlık sigortalarını Disney'den satın alır. 290-400 USD arası değişebilir.

Yerleşim:

Disney Yurt Kompleksi- Kira haftalık (konaklama tipine göre) $ 202  - $ 246 (24 saat güvenlik vardır. Burada kalmak zorunludur.)

Disney Program Ücreti: $ 442 (Disney'e Kredi Kartı ile ödenir.)

İşten ve işe sağlanan ulaşım vardır. (Walt Disney içerisinde)

Öğrenciler kendi çarşafları, havluları, yastık ve battaniyelerini temin etmek zorundadır.

Yerleştirme & Ulaşım: Öğrenci, Türkiye’den ABD’ye gidiş geliş ve uçak bileti maliyetinden ve iadesinden kendisi sorumludur.

Öğrenci Walt Disney World Company tarafından belirlenen tarihte ABD’ ye varmalıdır.

Eğitim:

Disney Öğrenme Merkezleri ve NET yoluyla Online Öğrenme, Disney Kariyer Servislerim, ---ile Konuşmalar,  ---üzerine ilgi çekme eğitimleri ve Bilgisayar Güç Merkezi’nden kendi zamanında faydalanma hakkı öğrenciye verilir.

NOT:

Aşağıdakiler tüm katılımcılara uygulanacaktır:

• Haftalık minimum 30 saat çalışma garantisi, (Ek mesai mümkündür ancak garanti edilmez.)

• Ödeme çeklerinden kesilecek kira,

• Kendi çalışma ayakkabılarını sağlamak,

• Dairede ve işte kendi yiyeceğini sağlamak,

ÖNEMLİ DETAYLAR:

1-)  Disney tarafından yapılacak mülakat neticesinde en az 100 öğrenci kesin olarak Walt Disney’e kabul edilecektir.

2-)  Vize reddi kayıpları göz önüne alarak 5 - 10 kişi ekstra programa kabul edilebilir. Başvuran herkesin kabul edilmesi durumunda, job offer yapılan her bir kişi programa kabul edilmiş sayılacak ve ABD’ ye gidecektir. (Önemli not: Başvurularda bir üst sınır olacaktır, maksimum 150 – 160 kişi)

3-)  İngilizce seviyesi Walt Disney için önemlidir. Bundan dolayı Walt Disney bizzat kendisi sizleri mülakata alacaktır. Mülakat tarihi programa kabul edilen öğrencilere bildirilir.

4-)  Walt Disney’in sunduğu program normal bir Work and Travel programı değildir. Vize kategorisi Summer Work and Travel J-1 kapsamındadır.

5-)  ICP Programına katılmak için SON KAYIT TARİHİ : 30 Ekim 2024 

(Ancak Yogun talep nedeniyle kayıtlar daha erken dolabilir. Kayıtlar dolduğunda kayıt işlemi kapatılır.)

ÖDEMELER ve MASRAFLARINIZ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Walt Disney ICP Summer Work and Travel Programı SWT hizmet ücreti alınmadan uygulanan bir programdır.

Ancak, gayri ciddi başvuruların önlenmesi ve de bu sebeple programa katılmak isteyen gerçek niyetli kişilerin önünün kapatılmaması için Walt Disney College Programına katılacak öğrencilerden 175 USD depozito alınır.

Programla ilgili Candelas’a ödenecek tek ücret bu depozitodur ve aşağıda belirtilen şartlara göre iade edilir.

ÖĞRENCİNİN PROGRAM İÇİN YAPACAĞI MASRAFLAR

Öğrenci aşağıdaki masrafları için yeterli mali fona sahip olmalıdır.

· ABD konsolosluğuna ödeyeceğiniz 160 USD vize harcı. (Öğrenci kendisi öder.)

· Amerikan resmi makamlarına yatıracağınız 35 USD SEVIS güvenlik ücreti. (Öğrenci kendisi öder.)

· Candelas'a ödenecek olan Visa Application and Process Management Hizmet ücreti 175 USD. (Bu ödeme depozitinizden düşülür. Bir hizmet bedelidir.)

· Amerika’ya gidiş dönüş uçak bileti ücreti (Yaklaşık 1000  - 1500 USD gidiş-dönüş). (Öğrenci kendisi öder.)

· Amerika’da ilk maaş çekini alana kadar geçecek olan tahmini 2 haftalık süre zarfında meydana gelecek, yeme, içme masraflarınız, konaklamanıza yerleşirken bir seferlik Disney'e ödeyeceğiniz 1 haftalık konaklama ücreti minimum 202 USD, kitap vb. eğitim materyalleri satın alma gibi temel masraflar için minimum 500 USD cep harçlığı. 

· Havaalanında ödenecek yurtdışı çıkış harcı. (Öğrenci kendisi öder.)

Sağlık Sigortası:

Program süresince kendi sağlık sigorta masrafınızı karşılamalısınız. Seyahat sağlık sigortası zorunludur! Yaklaşık 400 USD. (Bu ücret yıldan yıla değişebilir 290 – 400 USD arası olabilir.) Sağlık sigortası Disney'den satın alınmaktadır. Zamanı geldiğinde bu konuda bilgilendirileceksiniz.

Yerleşim:

Disney Bina Kompleksi- Kira haftalık $202 - $246 arası (24 saat güvenlik vardır. Burada kalmak zorunludur.) 202 USD 1 haftalık konaklama ücreti ABD'ye gitmeden online olarak ödenir.

Disney Program Ücreti: $ 442 (ABD’ye gitmeden online olarak Disney'e ödenir ve program assessment giderleri için alınır.)

İşten ve işe sağlanan ulaşım vardır. (Walt Disney içerisinde otobüsler vardır.)

Öğrenciler kendi çarşafları, havluları, yastık ve battaniyelerini temin etmek zorundadır.

Yerleştirme & Ulaşım: Öğrenci, Türkiye’den ABD’ye gidiş geliş ve uçak bileti maliyetinden ve iadesinden kendisi sorumludur.

TOPLAM MASRAFLAR ÖZET

ABD vize ücreti: $ 160

SEVIS güvenlik ücreti: $ 35 

Uçak bileti yaklaşık: $ 1100 (yaklaşık)

Disney Program ücreti: $ 442

1 haftalık konaklama ücreti: $ 202

Sağlık Sigortası: $ 400 (yaklaşık)

Cep harçlığı: $ 500 (yaklaşık)

Visa Application and Process Management Hizmet ücreti: $ 175 (Candelas'a ödenir.)

Toplam: $ 3014 (yaklaşık!)

Önemli Not:

· Yukarıdaki masraflar (Normal bir Work & Travel Programı hariç) ABD’ye giden herkesin yapmak zorunda olduğu minimum ortalama masraflardır. 

Candelas tarafından sizlerden herhangi bir Work and Travel program ücreti alınmadığı için madde madde masraflarınız size bildirilmiştir. 

Normal bir work and travel programına ödeyeceğiniz program ücreti yukarıdaki bazı masrafları kapsayabilir. Bundan dolayı yapacağınız ödemeleri ve alacağınız hizmetleri normal bir work and travel programı ile kıyaslamayınız!

· Yukarıdaki ücretlerden uçak bileti ve Cep harçlığı hariç hiç birisi geri iadeli ücret değildir.

· Yukarıdaki ücretler ilgili kurumlarca değiştirilebilir / güncellenebilir.

· Bu ödemelerin çoğunu kredi kartı ile yapmak zorunda kalacaksınız. Bu yüzden önceden yeterli bir kredi kartı limitinizi hazır etmelisiniz.

· Bu ödemeleri yaklaşık 7-8 ay içinde parça parça yaparsınız. Hepsini birden ödemezsiniz.

· Candelas uçak bileti satmaz, ancak öğrencilerine ucuz bilet konusunda yardımcı olacaktır.

İPTAL ve İADE POLİTİKASI

Birinci mülakatı geçen Öğrenci ön kayıt depoziti olarak $ 175 CANDELAS’ a öder. Alınan bu depozit SADECE aşağıda belirtilen hallerde iade edilir.

· Depozito ilk mülakatı geçen ve Disney’in yapacağı mülakata girmeye hak kazanan kişilerden alınır.

Depozitinizi bize ödedikten sonra, aşağıda belirtilen durumlar dışında hiçbir şekilde alınan bu depozito iade edilmeyecektir.

Walt Disney tarafından yapılan mülakatı geçemeyen öğrenciye depozito iade edilir!

· Depozitonun iadesi banka havalesi ile yapılır. 175 USD’nin iadesi yapılırken bankanın keseceği SWIFT, EFT, havale ücretleri ve masrafları depozito ücretinden düşülür. Kesilecek bu masraf süreç içinde size bildirilir. Öğrenci bu durumu şimdiden kabul ve beyan eder. Elden para iadesi yapılmaz! Hesabınıza yaklaşık 153-157 USD yatabilir.

Alınan depozito aşağıdaki hallerde kesinlikle öğrenciye iade edilmez!

· Disney'in yapacağı Mülakata katılmaya hak kazanan ancak katılmayan öğrenciye depozito iade edilmez.

· Disney'in yapacağı Mülakata herhangi bir nedenle KATILAMAYAN öğrenciye depozito iade edilmez. (Savaş, terör eylemleri vb. Mücbir durumlar hariç tutulur ve ayrıca değerlendirilir.)

· Programa kaydolan ancak Disney ile yapılacak mülakattan önce programdan çıkan öğrenciye depozito iade edilmez.

· Mülakata katılan ve mülakatı geçen ancak mülakat sonrasında programdan herhangi bir nedenle vazgeçen öğrenciye depozito iade edilmez

· Mülakatı geçtiğiniz ve Disney’e kabul edildiğiniz andan itibaren 175 USD depozitiniz Candelas’a ödeyeceğiniz (Visa Application and Process Management Hizmet ücreti) olarak kaydedilir. Böylece Candelas’a ayrıca bir ücret ödemezsiniz. Bu ücret bu andan itibaren geri iadesiz bir ücrettir. İade edilmez

· Mülakatı geçen ancak vize başvurusunu yapmayan ve yapamayan ya da vize başvurusunu eksik yapan ve eksik evrak nedeniyle vize sonucu geciken, vize randevusunu kaçıran ve bundan dolayı vizesini alamayan öğrenciye depozito iade edilmez

· ABD elçiliğinden vizesini alan ancak herhangi bir nedenle programdan vazgeçen öğrenciye depozito iadesi yapılmaz

· ABD elçiliğinden vizesini alan ancak herhangi bir nedenle programa katılamayan, programa katılması iptal edilen öğrenciye depozito iadesi yapılmaz.

· ABD elçiliğinden vizesi reddedilen öğrenciye depozito iade edilmez

· Her ne sebeple olursa olsun eksik evrak, yalan beyan, yanlış evrak, gecikmiş evrak, kayıt ve vize işlemleri sürecinde öğrenciden kaynaklanan gecikmelerden dolayı programa katılamayan, katılması iptal edilen öğrenciye depozito iadesi yapılmaz.

· ABD elçiliği tarafından güvenlik soruşturmasına alınan ve bundan dolayı programa katılamayan öğrenciye depozito iade edilmez

· Herhangi bir nedenle Walt Disney tarafından programdan çıkartılan öğrenciye depozito iade edilmez.

Öğrencinin CANDELAS’a verdiği ve vereceği tüm belgelerdeki yalan beyan, yanlış bilgi ya da sahte belge düzenlenmesi ile ilgili tüm yasal sorumluluklar direk öğrenciye aittir ve öğrenci bu yasal sorumlulukları aldığını ve de kabul ettiğini beyan eder. Böyle bir durumun gerçekleşmesinde ortaya çıkabilecek tüm olumsuzluklardan öğrenci direk kendisi sorumlu olacaktır. 

 

 

Disney ICP

Fotoğraf Albümü

Disney ICP

Video Galerisi

Disney ICP

Programa Katılan Öğrencilerimizin Duygu ve Düşünceleri

Disney ICP

Disney Yurtları

Disney_Yurtları

Eğer tüm detayları dikkatlice okuduysanız, lütfen aşağıdaki linki tıklayınız ve başvuru formunu DİKKATLİ ve DOĞRU BİLGİ ile doldurunuz.

Formu doldururken BUYUK HARF ve INGILIZCE ALFABE KULLANINIZ!

FORMU GÖNDERDİKTEN SONRA LÜTFEN BİZDEN HABER BEKLEYİNİZ!

Program için Son Kayıt tarihi 

30 EKİM 2024

Yoğun talep nedeniyle kayıtlar erken dolabilir. Son kayıt tarihinden önce kotamız dolarsa kayıt işlemi son kayıt tarihinden daha önce sonlandırılır. Kaydınızı yapmış olsanız dahi sırayla mülakata çağrıldığınızdan dolayı kota dışında kalan isimler aranmayabilir. Süreç içerisinde maillerimizi takip ediniz.

 disney başvuru

 

İletişim:

Walt Disney World ICP

Candelas International Education and Consultancy

Telephone: + 90 312 431 78 96

Mobil: +90 505 287 30 20

Email: info@candelasegitim.com

Tüm eğitimlerimizi dilediğiniz yerden Online alabileceğinizi biliyor musunuz?

Tüm eğitimlerimizi dilediğiniz yerden Online alabileceğinizi biliyor musunuz?

 

İlgili Yazılar

21 Ekim 2023, Cumartesi

WALT DISNEY ICP-Summer Work and Travel

Walt Disney World International College Programs ile çalışarak rüya bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

23 Ocak 2019, Çarşamba

Candelas Uluslararası Kültürel Değişim

Walt Disney World International College Programs ile çalışarak rüya bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

11 Ağustos 2020, Salı

MSM Akademi Prag Çek Cumhuriyeti Programları

Walt Disney World International College Programs ile çalışarak rüya bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

7 Ağustos 2019, Çarşamba

MSM Akademi Prag Kısa Süreli İngilizce Kursları

Walt Disney World International College Programs ile çalışarak rüya bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

11 Ağustos 2020, Salı

Riviera French Fransızca ve İngilizce Kış Kampı

Walt Disney World International College Programs ile çalışarak rüya bir yaz tatili geçirebilirsiniz.