Walt Disney World ICP Öğrencilerinden

COVID19 nedeni ile 2 sene boyunca ertelenen Disney ICP programındaydım, CANDELAS süreç içerisinde gerçekten çok destek oldu. Yeri geldi virüsün durumu belli olmasına rağmen son ana kadar umudumuzu yitirmememiz için moral verdiler. Kendi adıma özellikle Akın Bey’e süreç içerisindeki ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz yapamadık belki ama, zamanı ve sağlığı el veren herkesin hayatının bir döneminde Candelas ile yolunun kesişmesini tavsiye ederim. Pişman olmayacaksınız.

Merhaba,Candelas sayesinde hayalim olan Amerika'ya Work and Travel programıyla gidiyorum.Bu programı tercih etmemde hem Disney'de çalışacak olmak hem de daha önce giden arkadaşımın Candelas'ı önermesi çok etkili oldu.Şu ana kadar yaşadığımız her soruna,sorduğumuz her soruya cevap verdikleri için Akın Bey ve Cankutay Beye çok teşekkür ederim.

Candelas ile Disney ICP sayesinde tanıştım. Kurum olarak tecrübeli ve profesyonel olmalarının yanında özellikle Akın Bey'e ve Cankutay Bey'e çok teşekkür ederim. Tüm süreç boyunca her konuda yanımızda oldular. Sabırları ve yardımları sayesinde süreci kolaylıkla tamamladım. Ben öneri üzerine Candelas'ı tercih etmiştim, artık ben herkese öneriyorum.

Merhaba, ben candelas ile Disney ICP programına aday oldum, mülakatlardan Amerika'ya gidişe kadar her konuda yol gösterdiler ve son derece guleryüzlü bir şekilde hiçbir yardımı esirgemediler. Akın ve Cankutay Bey'e çok teşekkürler. Candelas ile böyle bu programa gidebildigim için çok mutluyum. Kurum olarak mükemmeller...

Candelas'ın aracılığı sayesinde Disney World'de çalışma fırsatına erişecek olan öğrencilerden biriyim. Bu yoğun süreçte her sorumuza anında cevap veren ve sorunlarımızı çözmekte hemen yardımcı olan Akın Bey ve Cankutay Bey'e çok teşekkür ederim. Candelas'a Disney hayallerimi gerçekleştirmekte yardımcı oldukları için ne kadar teşekkür etsem az.

Walt Disney World’de en sevdiğiniz prenseslerle tanışma fırsatı sunan, hayatınızda edinebileceğiniz en değerli tecrübeleri edindiren bu muhteşem programla beni tanıştıran Candelas ailesine gönülden teşekkür ediyorum. Program öncesi ve program süreci bizi asla yalnız bırakmayan sorularımıza bir değil birkaç alternatifle dönüş yapan Akın Hocam ve Cankutay Hocama da teşekkürlerimi iletiyorum çünkü siz bu kadar profesyonel olmasaydınız bizim orada biriktirdiğimiz anılar bu kadar canlı ve unutulmaz olmazdı. Thank you for helping Make the magic!

Walt Disney World'de çalışmak unutamayacağım bir deneyimdi. Her şey için Akın abiye ve Cankutay abiye teşekkür ederim

Candelas'ı ilk olarak 2014 yılında arkadaşımın katıldığı Disney College Program ile duydum. Programın büyüsünden etkilenip 2016 yılında başvurumu yaptım. Sonrasında Akın Bey ve Cankutay Bey tüm sorularımı içtenlikle yanıtlayıp, geri kalan sürecin en kolay şekilde devam etmesine yardım ettiler. Şimdi yeniden bavul hazırlıyorum. Çünkü hem Candelas hem de Disney tarafından benim beklentilerim en güzel şekilde karşılandığı için tekrardan programa katılma kararı aldım. İkinci başvurumda aradan bir yıl geçmesine rağmen ismimi unutmamalarının başvuran kişilere birey olarak duydukları saygı ve gösterdikleri samimiyetin bir simgesi olduğuna inanıyorum. İşlerini çok profesyonel yaptıklarına bizzat şahit oluşumdan dolayı hem teşekkür ediyorum hem de tebrik ediyorum. :)

Candelas gerçekten de work and travel konusunda deneyimli ve ilgili insanların olduğu bir kurum. Her zaman destek almak adına telefonla ulaşabilirsiniz ve burası size asla yarı yolda bırakılmayacağınızı hissettirir. Disney programında emeği geçen herkese şimdiden teşekkürler!

Disney ICP programi icin kendileriyle iletisime gectim ve sunu gonul rahatligiyla soyleyebilirim ki her asamada cok fazla yardimci olup bilgilendirdiler. En ufak bir sorun cikmasina izin vermediler ve dedigim gibi cok yardimcilardi. Tesekkurler Akin ve Cankutay Bey, tesekkurler Candelas!

Programa başvurduğum günden itibaren bizimle büyük ilgiyle yardımcı oldular, bitmek bilmeyen sorularımız yoğunluk içerisinde de olsa titizlikle cevaplandı. Bütün güzel yönlendirmeleri için ve en çok da bize böyle güzel bir programa katılabilme imkanı sundukları için çok teşekkür ederim!

Gördüğüm en iyi dil okullarından biri, vize danışmanlığı gibi konularda da ilgi alaka muhteşem. Yardımcı olabilecekleri her konuda tereddütsüz ellerinden geleni yapıyorlar. Pişman olmazsınız :) Ofislerini ziyaret etiğinizde anlayacaksınız zaten. :)

Dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi olan WALT DİSNEY COMPANY nın Türkiye’ye açılan kapısı. Gerçek bir aile ortamı olan ama bir okadarda ciddi çalışan harika bir ingilizce kursu çok kısa zamanda çok büyük adımlar atabilirsiniz.

Walt Disney ICP için başvurduğumuz süre boyunca oldukça ilgililerdi ve bu süreci kolaylaştırmak adına hiçbir yardımı esirgemediler. Zaten kurumu ziyaret ettiğiniz zaman samimiyetlerini kendi gözlerinizle de görürsünüz :).

Amerika'ya sorunsuz bir şekilde gitme fırsatı sağladıkları için teşekkür ederim. International Cultural Program :)

Her turlu ilgi ve alakalariyla gonul rahatligiyla tercih edebileceginiz bir kurum, her sey icin tesekkurler.

İşlerini severek yapan, her zaman yardımcı olmaya çalışan, gerçekten samimi bir kurum

They were really helpful with the application process, documents and everything else. They take their job seriously and work professionally. Plus they charge consultancy fee like other companies. (I still couldnt figure out how they earn money though :D) Anyway, if you want to have great, problem-free summer I recommend you to go with Candelas

I had one of the most wonderful experince at Walt Disney World thanks to Candelas Academy and the people who work there. They were very kind and caring although the service that they try to give is a tough one. Congrats and many thanks

Dear DEMIR: Thank you so much for helping me change my life perfectly for my future and career, I appreciate the time you spent during the program process You’re clearly very knowledgeable about International Education and International Exchange Programs. I enjoyed working at Walt Disney World now I have a family at Disney I did not even say “good bye“ to my co-workers, coordinaters and leaders all I said was “see you later“ no matter when I go back to Disney World I know that I have a family out there, I have had great friendships with the cast members that I worked with at the place where dreams come true. I believe that I represented my country with the other cast members and the guests by talking about my country. I am so proud that I am a part of Walt Disney Family with the help of Candelas International Education and my effort, that must be awesome to help people built a bright future for their careers I appreciate the work. Thank you again for taking the time to help me be a part of Walt Disney World Family, Sincerely, UMUT FUAT GUVEN

Akın bey merhaba, Bugün buradaki son iş günümü tamamladım. Evet üzgünüm ama bir o kadar da mutluyum çünkü sizin sayenizde böyle harika bir deneyim elde ettim. Size ve Candelas'a karşı ne kadar minnet duyduğumu yazmaya kalksam kelimeler yetmezmiş gibi hissediyorum. Sizlerin sayesinde hem Walt Disney World de çalışma fırsatı elde ettim hem de hem Türk hem de yabancı harika arkadaşlıklar edindim. Kazandığım yeni hayat tecrübelerini ve bakış açılarını saymıyorum bile... Bu mükemmel fırsat için size çok ama çok teşekkür ederim. Umarım böyle bir fırsatı yine elde etme şansım olur. Hepinize çok teşekkür ederim yeniden. Kendinize çok iyi bakın, Ankara'da görüşmek üzere; Göksu Eser

Aslında geç kalmış bir yazı bu... Amerika'dan, Walt Disney World'den döneli yaklaşık 5 ay oluyor ve her geçen gün orada geçen zamanı ve arkadaşlıkları özlüyorum. Bu program daha önce giden bir arkadaşım tarafından tavsiye edildiğinde çok heyecanlanmıştım, bu benim ilk yurt dışı tecrübem olacaktı ve Candelas Eğitim hiç bilmediğim bir firmaydı. Arkadaşımın bana söylemiş olduğu tek şey gözünü kapat, Akın Bey ve ekibine güven, oldu. Güvendim, güvendik ve hayatımızın en güzel yazını geçirdik sayelerinde. İlk gün kalacağınız yer belirleniyor ve onlara yerleşiyorsunuz, sonra eğitimler ve sonrasında da iş başlıyor. Dünyanın neresinde çalışırsanız çalışın sıcaktan da, yoğun çalışma şartlarından da, havanın aniden değişip bir anda yağmur altında kalıp ıslanmaktan da, iş süresince geçirdiğiniz eğitimlerden de şikayet edebilirsiniz, ama bu Walt Disney World için geçerli değil. "Have a magical day" oradakilerin mottosu, ve gerçekten çalışırken bir çok büyülü ana şahit oluyorsunuz. Oradaki büyülü dünyaya kapılıp, güneşin altında sıcakta ya da sağanak yağmur altında kendinizi iş sırasında dans ederken ve şarkı söylerken bulabiliyorsunuz :) Walt Disney World'de çalışmanın bana katkılarını bilmek isterseniz; dünyanın dört bir yanından gelmiş(bu bir abartı değil gerçek) yaşıtınız ve üniversite öğrencileriyle 2 ay boyunca çalışma fırsatı elde ediyorsunuz, dilinizi geliştirmek için 2 ay boyunca herkesin İngilizce konuştuğu bir ortamda bulunmak gerçekten çok büyük bir avantajdı, her hafta düzenlenen ev dışı partiler, ya da farklı kültürden bir arkadaşınızın evinde yemek daveti, maçlar, havuz başı partileri, Asya marketi ziyaretleri, Walt Disney World'ün parçası olduğu sosyal sorumluluk projelerine katılımınız için gelen mailler ve etkinlikler ve daha fazlasını orada yaşayabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarının dışında en güzel avantajlarından biri de "manager" diye tanıtılan insanların aslında size yönetici gibi davranmayıp yeri geldiğinde sizin gibi "çalışan" üniforması giyip sizinle birlikte çalışıyor olmaları. (ve yöneticiler ek olarak çok da özen gösteriyorlar yeni gelenler için, ismimin söylenmesi zor onlara göre, çünkü alfabelerinde olmayan 2 harf var, Google'dan aratıp nasıl söylendiğine bakmışlar ve öğrenmişler :) ) Ayrıca Amerikalıların çalışma disiplinine ve kültürüne yakından şahit oluyorsunuz, kurallar ülkesi olduğunu kendiniz görüyorsunuz. Amerika'ya başka bir firmayla gidip, "work and travel" tecrübesi edinmek isteyebilirsiniz, fakat hem çalışırken hem de bu kadar eğlenebileceğiniz bir yeri bulamayabilirsiniz :) Üstüne size bu kadar sahip çıkan, her adımda size destek olan, oraya ulaştığınızı tek tek teyit eden, gerektiğinde ailenizle iletişim kurup her türlü manevi desteği sağlayan, herhangi bir sorun yaşadığınızda paylaşabileceğiniz ve ulaşmakta sorun yaşamayacağınız böyle bir ekip bulmanız da çok zor :) Teşekkürler Candelas Ekibi, sabrınız, emeğiniz ve her türlü desteğiniz için.

Akin bey ve Cankutay bey merhaba, Sorunsuz bir şekilde ABD'ye varışımızın ardından 10 gün geçti. Öncelikle her bir aşamayı detaylarıyla ve zamanında bildirme, soru ve taleplerimize karşılık verme ve en önemlisi hayat boyunca belki de bir defa elde edebileceğimiz şansı sunma konusunda gösterdiğiniz sabır,içtenlik, özveri ve önem için çok teşekkür ederim. Walt Disney World harika bir yer, öncelikle gelmeyi düşünen arkadaşlarıma bunu belirtmek isterim. Adı üstünde başka bir dünya her ne kadar hava sıcak, işler yoğun, parklar kalabalık olsa da; burada çalışıp bu duyguyu herkes yaşamalı diye düşünüyorum. Kesinlikle bulunulması gereken bir yer. Farklı kültürler, farklı insanlar, Disney'in kuralları,ev arkadaşlığı, aileden uzak olma vs, değinilecek bir çok husus var bize katkısı olduğuna inandığım.. Şu an içinde bulunduğumuz süreç fazlasıyla yoğun, eminim her şey bitip döndükten sonra keşke o günlere dönsem diyeceğimiz günler bekliyor olacak bizi. Bize bu şansı verdiğiniz için tekrar teşekkürler. Emeğinize sağlık.

Merhaba sevgili arkadaslar, 2013 yilinda sayin Akin Demir hocamizin rehberliginde WDW International College Program ogrencisi olarak Orlando, Florida'nin yolunu tuttum. Programa katilmayi dusunen arkadaslar, hayatinizin en guzel anilariyla geri doneceginizden emin olabilirsiniz! International College Program sayesinde dunyanin farkli yerlerinden insanlarla tanisma firsati yakaladim ve arkadaslar edindim. Ayrica dunyanin en buyuk 5 sirketi arasinda yer alan Disney size gereken her olanagi sagliyor, burada calismanin ayricaligina varmalisiniz derim. Kisacasi, Disney World'un bir parcasi olarak orada elde edeceginiz guzel deneyimler size ileriki kariyerinizde de katki saglayacak. Bu imkani bize sunan başta Akin hocamiz olmak uzere tum Candelas ekibine teşekkürler..

Hey! I am anonymous , a 19 year old Disney ICP Participant in 2010. I am writing this mail in order to explain how I've become aware about this program and how it proceed. First of all, Mr. Akın Demir, who is the chairman of Candelas International Education Consultancy, came to our school (Bilkent University) and made a presentation about the program. Probably, that day will always be one of the most important day in my life, because after that presentation I and a friend of mine were extemely impressed and decided to apply to that program. To apply, we sent an email to Mr. Akın Demir and he was more than kind to us. He added our names at the end of the list and we started waiting for the interview ... Actually the process was a bit complicated, because many formalities were included, like papers have to be taken from the school, criminal record that has to be taken from the police headquarters, passport oprations, visa applications etc. However, Mr. Akın Demir have made all this process easier and smoother. He has always informed us about the on-going process by using email network system perfectly. Plus, he always responded to all our questions via mobile phone or email. Moreover, he didn't request any extra fee for this effort. All in all, according to me, he was a great consultant. Now, after being accepted by Walt Disney World ( special thanks to Jill Jacobsen ) and being given a brand new USA Visa ( thanks to the officer in the embassy :) I am ready to start. I just finished packaging my stuff and everything is almost ready. I am extremely excited but pretty sure that it will be the best summer ever! Sincerely yours, anonymous

The Walt DisneyCompamy'de çalışmak kariyeriniz için büyük bir fırsattır. Çünkü oraya gittiğinizde ne işte çalışırsanız çalışın size tecrübe olacak ve Dünya'nın sayılı şirketlerinden olan Thek Walt Disney'in iş disiplini, çalışma temposu, ciddiyetini,iş planı ve bir çok management ile lgili özellikleri görece ve öğreneceksiniz. Eğlence sektörünce çalışmak gerçekten büyüleyici çünkü başkalarını mutlu ediyor sizde para alıyorsunuz ve ayrıca maaş alıyorsunuz. Oraya gitmeden Candelas Education size A'dan Z' ye yardımcı oluyor. Akın Demir Bey sayesinde hiç zorluk çekmeden doys ve başvuru işelrini halletmiştik. Ayrıca size ne anlatırlarsa size ne söylerlerse oun aynısıyla Orlanda/ FL'de karşılaşıyorsunuz. Güven ve kalite diyorsanız bu adrese gelen. Ayrıca çalışma saatinizide garanti var. Yani oraya gidince çok az saat gibi durum yok hatta isterseniz extra hours bölümünden ne isterseniz yaparsanız. Disney çok disiplinli ve çalışanı sonuna kadar destekleyen bir şirket. İş ve gidişin dışında prada istediğiniz zaman ücretsiz Disney'in parklarına girebiliyorsunuz ve bir kotanıza göre aile ya da arkadaşlarınızı sokabiliyorsunuz. Son olarak ise arkadaşlık muhteşem orası iş değil exchange student gibi bir yer Dünya'nın her yerinden millet var kültür ve gelenek için arkaaşlıkta bulumaz fırsat.

Merhaba Akın Bey , program hakkında katılacak arkadaaşları bilgilendirmek için bir kaç bir şey yazacağım. Siz uygun yere koyarsınız umarım. Yazıyı hangi siteye koydugunuzu haber ederseniz sevinirim akın abi.Böylelikle soru olursa cevap da verebilirm:) Merhaba arkadaşlar , 2011 yazında ICP programıyla Walt Disney World Resort deneyimini yaşadım. Merak edenler için programdan biraz bahsetmek istedim. Öncelikle , ilk kez yurt dışına çıkıyorsanız sanırım bu programdan daha güvenli , daha hesaplı , ve daha planlı ve düzenli ir program daha bulamazsınız. Bir kere programa başvuru aşamasında Candelas Eğitim ve Akın Bey den gayet yerinde , anlaşılır mailler alacak ve bu süreci kolaylıkla atlatacaksınız bundan emin olun. Orlando'ya uçağınız indiğinde ise artık Disney için hazır olacaksınız. Önce kalacağınız yerler ile ilgili işlemler olsun , iş eğitimleri olsun 2 hafta 'oryantasyon' dönemi diyebileceğimiz bir dönem geçireceksiniz. Hiç dert etmeyin Disney her şeyi planlamış olacak sıkıntı çekmeyeceksiniz. Sonrasında iş yerleriniz belli olacak , evlerinize taşınacaksınız vs. Program ' ne tatil ne çalışma' ayarında bir program. Ama müthiş eğleneceğinizden şüpheniz olmasın. Olabilecek Ufak talihsizlikleri saymazsak çalışırken bile mükemmel eğlenebilirsinz. Evler konusunda şikayet eden hiçbir katılımcı görmedim. Diğer ülkelerden arkadaşlarınızla evde de harika zaman geçirebilirsiniz. Tabi bu sizin elinizde. Yiyeceğinizi kendiniz hallediyorsunuz evlerde. Bunun için her türlü araç gereç vs evlerde mevcut. Güvenlik çok sıkı bir şekilde sağlanıyor. İşe gidiş gelişlerde Disney'in Cast Member lar için ayarladığı otobüsleri ücretsiz kullanacaksınız. Bunun dışında tüm Disney parklarına bedava girebileceksiniz. Kötü yanları yok mu programın? Elbette var. Çok mu kötü? Kesinlikle değil. Çok da bahsedilmeye değmez. Herhangi bir sorunda zaten Disney her konuda yardım ediyor. Ayrıca Orlando'da yapılacak bir çok etkinlik bulabilirsiniz. Ayrıca Miami otobüslerle 4 saat uzaklıkta. Kısacası en azından 1 kere kesinlikle gidilmesi gerekn bir program. Umarım yardımcı olabimişimdir bazı noktalarda. Gidecek olanlara iyi eğlenceler..

2011 Yılında Walt Disney Programına birkaç arkadaşım ile birlikte katıldım.Kesinlikle Amerikaya gittiğinizde hiç bir sıkıntı çekmiyorsunuz.Şirket size gereken herşeyi temin ediyor.Bir çalışma programından çok tatil programı walt disney.Dünya çapında katılım var ve ingilizcenizi geliştirmeniz açısındanda harika bir fırsat. Bu fırsatı bizlere sunan başta candelas olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler

Ben 2006 yazında normal bir WAT programına katıldım daha sonra 2007 de daha önceden giden bir arkadaşımdan Disney Programını duydum ve başvuruda bulundum. 2007 yazında ICP programına katıldım. Sonraki senelerde ilk gittiğim WAT şirketinde öğrenci temsilciliği yaptım ve aşağı yukarı bir çok wat işini ve giden gelenleri tanıyorum. Kendi gittiğim wat programı Amerika gördüğüm diğer watcılar, çevremde wat a giden arkadaşlarımdan yaptığım gözlemler sonucunda şunu kesin olarak belirtebilirimki Amerikada gidilebilecek en iyi en güzel en risksiz en eğlenceli en yararlı program Disney college program. Wat programını çok para kazanmak gibi görenler için uygun olduğunu söyleyemem ama zaten oraya gittiğinizde size sağladıkları olanakları gördükten sonra para ikinci planda kalıyor. Açıkçası ben extra kazanabilecekken o vakti çalışarak harcamak yerine orda bana verilen çalışma saatleri dışında kalan zamanda tatilimide yapmış oldum, gezdim dolaştım alışveriş yaptım havuza girdim ki daha program boyunca yapmak istediklerimi bitiremediğim için bu sene tekrar başvurdum. Çıkıp turist olarak Walt Disney World de bir günlük parklara girmek isterseniz multi bilet fiyatı 85 dolar. Her parkı tam anlamıyla gezmek isterseniz 2 gün harcamanız gerekiyor bir park için. 4 park+ 2 su parkı var ve 10 günde tüm WDW ancak gezilir ve otel masraflar vs. Bu olanağı size bedavaya sunuyorlar. Artı Havuz, Fitness, Movie Partyleri, Pool Partyler, Parklarda indirimler, Outletlerde indirimler vs. birçok olanak var. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fırsat. Dünyanın her tarafından arkadaşlıklar dostluklar ingilizce pratiği kazanılan tecrübeler ve program sonrası kesinlikle yapılması gereken amerika gezisi fırsatı cabası...

Sevgili arkadaşlar, bir üniversite öğrencisinin üniversite hayatı boyunca elde edebileceği çok büyük şanslardan birisi bu proğram, hiç bi türlü elde edemeyeğiniz tecrübeyi bu proğram bizlere elde etme şansı veriyor, orada bulunduğum sürede çok güzel zaman geçirdim çok büyük keyif aldım, cok güzel arkadaşlıklar edindim dünyanın her tarafından. Unutulmaz anılarım oldu. Bu uzun süreç içinde her zaman kesintisiz olarak bizlere yardım etmekten çekinmeyen AKIN hocaya burdan çok ama çok teşekkür ediyorum, bu programı Türkiye de bizlere sunduğu için....

Sevgili arkadaşlarım öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Yaklaşık 2 senedir work and travel şirketlerini araştırmaktayım. Araştırmalarım sonucu Akın Beyin şirketine ulaştım. Kişisel gelişimim için bu programın daha hayırlı olacağı kanısına vardım. Geçen yaz programa katıldım ve kişisel gelişimime çok faydası oldu. Konaklama ulaşım işim gibi ana konularda hiçbir sıkıntı çekmedim. Ben oraya varmadan herşey organize edilmişti. Türkiyeye geldiğimde diğer şirketler ile giden arkadaşları dinledim. Onlar konuştukça programın değerinin daha iyi anladım. Hepsi olumsuz yorumlarda bulundu. Programın kalitesi konusunda kellemi ortaya koyarım bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu sene de tekrar gitmek için başvurdum ve 10 civarında arkadaşımı da kendimle beraber sürükledim. Uzun lafın kısası deneyimli bir insan olarak aklı başında olan her kardeşime bu programı rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Merhaba araştırmayı seven arkadaşlar! WDW Programı,sizin araştırdığınız diğer programlara oranla daha güvenli ve baş ağırtmayan bir kampanyadır. Eminim ki Akın Beyi en çok uğraştıran ve yoran da ben oldum :) Sizde olduğu gibi onlarca soru vardı kafamda.'Acaba' ile başlayıp 'olur mu ki' ile biten endişeli sorular.. Şuan gidip oraları görüp gelmiş biri olarak diyebileceğim önemli husus şudur : Amacınızı bilin yeter. Orada ne iş yapacağınıza iyice karar vermelisiniz ki eleştirileriniz tutarlı olabilsin.Kendimi 2009-2010 WDW ICP'ye katılan öğrencilerin en şanslısını ilan ediyorum.Teşekkürler Akın Bey. [haklı olarak soracaksınız :Madem şanslısın neden İngilizce yazmadın? katılmak isteyen arkadaşları Türkçede daha tatmin etmek için] Saygılarımla...

Bu programı geçen yıl duymuştum açıkçası pek uğraşmamıştım Disney beni neden seçsin diye düşünmüştüm bu yıl bir arkadaşım aracılığıyla katıldım. -Aslında ilk olarak katılmaya karar vermek gerekiyor ve bu büyük cesaret istiyor WAT programı yapan neredeyse tüm firmalar öğrencilere hayal satıyor ve kandırıyorlar Burada biz...e Akın abinin bu bir WAT programı değildir sözüne bu ICP'ye katılıp dönen birisi olarak kesinlikle katılıyorum. -Katılma kararınızı aldıktan sonra biraz heyecan başlıyor, Sırada telefon ve yüzyüze yapılacak görüşmeler var. -Bu iki görüşmeyi aştıktan sonra belge hazırlama ve vize maratonu başlıyor. -Döküman işleri bitince Uçak bileti ve çantayı hazırlayıp uçma vakti geliyorrr. Gerisi mi??? Gerisi birazda size kalmış yeni dostluklar, keşfedilmeyi bekleyen inanılmaz yerler, gece hayatı... - Belki gitttiğiniz ilk 10 gün sıkılacaksınız ama sonrasında program bitsin istemeyeceksiniz.

AKIN BEY PROGRAMLA İLGİLİ YORUMLARIMI SİZE AKTARMAK İSTİYORUM GEÇ KALDIYSAM KUSURA BAKMAYIN... GERÇEKTEN KENDİ ADIMA ÇOK KEYİF ALDIM ÇOK ÇALIŞTIM ZAMAN ZAMAN AÄžLADIM BİLE AMA O İŞ YERİMDEKİ PAYLAŞIMLAR İNSANLAR MÜDÜRLERİM ONLARIN SEVGİ VE SAYGISI DAHASI EDİNMİŞ OLDUÄžUM ARKADAŞLIKLAR HERŞEY HARİKAYDI... ZORLUK ÇEKMEDİM Mİ EVET ÇEKTİM AMA BUNLAR BANA HAYAT TECRÜBESİ VE KEŞKE HER İNSAN BUNLARI YAŞASA GERÇEKTEN ALIN TERİYLE KURALIYLA İŞ YAPMAYI ÖÄžRENİYORSUN. TUHAF İNSANLAR VAR MI ? EVET VAR AMA HER YERDE VAR VE HERKES TUHAF DEÄžİL ARADA İLLAKİ TUHAFLAR ÇIKAR VE DÜNYANIN HER YERİNDE ÇIKAR AMA GENELE BAKARSAK ÇOK GÜZEL SAYGILI VE SEVİYELİ İNSANLAR BULDUM... KALICI DOSTLUKLAR ARKADAŞLIKLAR HAYAT TECRÜBESİ DÜNYAYI BAŞKA GÖZLERLE ALGILAMA , ÖN YARGILARINI YIKMA HER YÖNDEN ÇOK GÜZEL. ZORLUKLARI OLMASINA RAÄžMEN KENDİ ADIMA ÇOK SEVDİM VE MÜMKÜNSE UZUN SÜRELİ GİTMEK İSTERİM ÇÜNKÜ ÇOK HUZURLU ANLARIM OLDU , ÇALIŞTIKÇA İNSANLAR TARAFINDAN TAKDİR TOPLADIM. BOZUK OLAN BİR TÜRK İMAJI VAR İSE YADA YALNIŞ BİLİNEN ŞEYLER ONLARI DÜZELTMEYE ÇABALADIM. HEM SEVDİM HEM SEVİLDİM İNSANLAR TARAFINDAN. BEN KENDİ ADIMA EÄžLENDİM ZORLANDIM GÜLDÜM AÄžLADIM AMA BENİM İÇİN MÜKEMMELDİ. VE BEN YİNE VARIM YİNE ORDA BULUNMAK İSTİYORUM:) HERŞEY İÇİN İLGİ VE ALAKANIZA ÇOK TEŞEKKÜRLER SAYGILARIMI SEVGİLERİMİ SUNARIM.

Merhaba Akın Hocam, Her sey ıcın cok cok tesekkur edıyorum.Ilgınıze, alakanıza, sıcak kanlı olup yardımcı olusunuza cok cok tesekkurler.Acıkcası zorluklar yasanmadı degıl orda ama her seye ragmen guzel gectı ve unutulmayack bır yaz oldu benım ıcın. Benım sızden son bır ıstegım olacak.Orda rahatsılandım ve doktora gıttım.Sıgorta karsılayacaktı fakt pazarmıs yetkılı yokmus ıstenen evrakları yollayamadı sıgorta sırktı ben de ucretle muayene oldum fakat orda belgelerı verdıler ve paranı gerı alırsın dedıler.Su an yapmam gereken sey ne bana yardımcı olur musunuz acaba.Paramı gerı almak ıstıyorum.Sıgortamı sız aldınız sızın ınerdıgnız sırketten.Yardımınızı bklıyorum.Sımdıden tesekkurler.. Iyı aksamlar.

7/28/2010 I am Muge Randa. I have come to the USA for summer working experience. I am working in Walt Disney World. Mr. Demir who is stated down, has helped me since the beginning of my journey. He and his company â€"Candelas International Education- work as a Work and Travel company but they have a difference. They help student to go to the USA and work in WDW. And they don’t get money for that. I have known Mr. Demir since Oktober 2009. He was very interested about my questions and problems. I could contact him whenever I want. And finally he helped me about the flying tickets, too. His company is very effective in communication skills and conducting positive human relations. I’m satisfied to come to the WDW by Candelas International Education. MUGE RANDA MUSTAFA KEMAL UNIVERSITY TOURISIM AND HOTEL MANAGAMENT

18.06.2010 To Whom It May Concern, Mr. Akın Demir , the manager of Candelas International Educational Consultancy, requested me to write a letter of recommendation to evaluate his role in the participation process to Walt Disney World International College Program .It is a pleasure for me to give favorable consideration to his request because of his big support and concern to make this complicated process easier. In all stages, from the beginning to the end, Mr. Akın Demir is interested with me and other students in a best way and gave all detailed information that we were used to make everything in a right, complete and rapid way. In addition, he did not take any fee or charge in order to provide all of these consultant services. In view of the above consideration I strongly have the idea that there isn’t any other Consultant Agency that will provide speedy and detailed information like Candelas and that will be interested with all students in an one-to-one basis .Thanks to Mr. Akın Demir , I could complete all necessary stages without any difficulty. I am thanking to him for his concern and his help.

To whom it may concern, I am writing this letter upon the request of Akın demir. He has been my work and travel consultant for some months. To begin with, he had helped me and my friends all the time. He had done whatever he could do and was everytime so nice to us all. Next, he is a member of the Candelas International Education and Walt Disney College Program. As far as I know he is a well known work and travel consultant and gets no money from the students for his company. In conclusion, I believe Akın Demir will also be a wonderful consultant for others in the following years. Sincerely Fatma KIRLI

CANDELAS'LA WALT DISNEY WORLD RUZGARI... Herkese merhabalar öncelikle... Ben Candelas sayesinde dünyanın en büyük şirketlerinden olan Walt Disney World ile çalışma imkanı bulanlardanım. Başlarda bu programın herkese şans veremeyeceğini,verse de maddi anlamda bizi çok zorlayacağını düşünmüştüm.Ancak programa başvurup Candelas'a adımımı attığım ilk anda ne kadar farklı bir işe giriştiğimi anladım.Zaman geçtikçe koskoca bir ailenin bireyi olduğunuzu hissediyorsunuz.Türkiye'nin pek çok yerinden onlarca arkadaş,sizi şaşırtan dayanışma ve ekip çalışması,ekip çalışmasını kuvvetlendiren haberleşme grupları ve sürekli mailleriyle sizi yönlendiren sevgili Akın hocamız... Tabiki bununla birlikte yaptığım harcamalar da beni mutlu etti.Çünkü bu programa katılmak için sadece biletiniz ve vize işlemleriniz için yaptığınız ödemeler gibi,her yurtdışına çıkan insanın yapması gereken zorunlu harcamaları yapıyorsunuz.Benim için de bu böyleydi.Korktuğumun aksine sadece kendi ihtiyaçlarımı karşıladım.Temsilcimiz olan Candelas'ın da bizden hiç bir maddi talebi olmadı. International College Programme'nın kariyeriniz,iş hayatında deneyim ve tabiki sosyal hayat konusunda çok fazla avantajı var.Kaldığınız yerler, çalışmanız karşılığında ücret alıyor olmanız,bu programa dünyanın dört bir yanından farklı kültür ve dildeki farklı insanların katılıyor olması ve hepinizi aynı heyecanda buluşturan Walt Disney World aktiviteleri ve hayatı,bulunduğunuz ortamın diğerlerinden ne kadar farklı olduğunu hissettirmeye yetiyor.Bu yüzden,herşey çok kaliteli olmalı diyen bütün arkadaşlar buraya bence. Son olarak fırsatları kovalarken ,en büyük şansın bana bu kadar yakın olduğunu hissettiren ve beni bu farklı,aynı zamanda bir okadar sıcak ailenin içine alan Candelas ekibine ve tabiki öncelikle Akın hocamıza teşekkürlerimle... 2010 WALT DISNEY WORLD INTERNATIONAL COLLEGE PROGRAMME BURCU KOC GAZI UNIVERSITESI

Dear teacher Akın; We've come to the end of the road..:) First ı m so glad to meet you.You carry all the responsibility and you helped us in ewery way ewery time. I ask you all my problems and you did not receive any fees or many for this service.We always have a telephone and mail contact with each other.. You are really professional. After going ı m sure ı'll miss your e-mail from the program information.I'm lucky to work with you in this program .. Please come to visit us Yours Sincerely; Melis Göbekçioglu

10 June 2010 When I heard that there is a company which sends students to USA without reciving money , I hesistated a little bit about the success of it. However, from the first day till this day especially Mr. Akın Demir helped us about every problem we encountered in this process without any complaint. He answered our questions through internet, phone and face to face. Even though; sometimes he fed up with our questions, he was always patient with us. He really cared for us. I am grateful to him for every thing he has done for 6 months. Neslihan Yaman

Dear Sirs/Madams, I am writing this letter in order you to realize the strenghts and weaknesses about hiring process in Turkey. First of all I would like to say that I am really excited about participating in Walt Disney World International College Program and can’t wait to start. It has been really long, tiring and complicated process to fulfill all the requirements before we join as a cast member in WDW. And I am very thankful for Mr. Akin DEMIR who assisted us for all the paperwork and everything about the program without asking any money. (Of course we paid our personal expenses such as visa application fee, airline fee, health insurance fee etc.) I would like to tell from the begining of all the process in our hometown. First step was eliminating people by telephone interview before WDW Recruitment Team’s. Then Mr. DEMIR informed us how to fill out the necessary forms for WDW like Role Checklist etc. After that Mr. DEMIR booked a conference hall in a hotel where the interviews was held by WDW Recruitment Team. A week after that all the results came out then the visa process started for the people who accepted the job offer from WDW. In visa process, Mr. DEMIR helped us about how to fill out the forms,which documents we need, where to deposit fees, what should we do, what should not we do etc. For the people whoose visa applied, there was two things to be done; airline ticket and health insurance. For airline ticket Mr. DEMIR suggested some travel agencies where we may find cheap tickets. And for the health insurance Mr. DEMIR made a research about which insurance company’s certificate meets the requirements of J-1 SWT programs, then told us It would be beneficial for us to purchase that he found. And Mr. DEMIR did all the complicated paperwork about health insurance. There are so many Work & Travel Agencies in Turkey and they ask 1400-1500 $ for the same services from each applicants to work in the US. But Mr. DEMIR spent so much time to accomplish all the applicants â€"approximately 70 people- to be ready for the program and he made all these for free. In conclusion, that would be really hard to make all the things done in my hometown without Mr. DEMIR’s assistance. Yours Sincerely, Dincer ATASOY 08 June 2010

8 July 2010 To WDW ICP, I am a student in the Faculty of Literature, Department of American Culture and Literature at Hacettepe University. This year, a friend of mine told me about working in WDW through Candelas Company. Fortunately, i listened to his advice and applied for it. And i went to Candelas Company and met with Akin Demir, who is our consultant. He accepted my application and later, i was chosen by WDW crew to work there this summer. Up to now, we have passed many phases. And without Akin Demir’s help, we would not be able to overcome all these difficulties. He has always contacted to us. He has sent us many e-mails about our progress of going abroad. I mean, from getting visa to health insurance, he has always helped to us. When we have some trouble, we can share with him easily and he always finds a solution. As far as i remember, almost everyday, he has contacted to us via e-mail or telephone. He is really trustworthy and benevolent. He cares about his work responsibly. I am happy that i have such a great consultant. And it is good to have such a successful mediator company. Though they have done much, they even did not get any payment from us. And i know no matter how much i thank to him, i cannot remunerate. Best regards, Aslihan Akkan

June 6,2010 I am writing this letter in support of Akın Demir’s performance for International College Program, he is always ready to help us for preparation progress. After the oral interview, Akın Demir regularly sends an informative email to the participants and demonstrates an overall good attitude towards his studies. I am sure that the International College Program would be a positive learning experience for me, and contribute to me in social life. The program is a great opportunity for me to experience American culture and life. I only want to say Akın Demir "thank very much" for helping us during this prosess Yours Sincerely,

"Hi dear Disney World Cast Members! My name is Baris Dayioglu and I attended ICP in 2009 from Turkey. Mr. Akin Demir, who is the owner and the general manager of Candelas International Educational Consultancy, helped me so much, more than I and my friends expected. Though I had been to USA before this program, as an attendant of Work and Travel Program, Disney experience seemed so much different to me and before Disney experience, I needed lots of information and help about Disney, ICP, Florida, airfare, documents etc. Mr. Demir was always kind and respectful towards me, my friends and other attendants as I have experienced so far. He did not think even one second to answer our even most silly questions :) He is a great friend, he is a great helper, he is a great manager, he is a great consultant and he is a great Disney Cast Member (not literally) because he was the one who made us happiest and one of the best cast members of our Disney family! Baris Dayioglu Houskeeper of Coronado Springs, ICP attendent, 2009"

"Mr Akin Demir was a great help to us during all the formal processes. He was very punctual in every process and made sure that every one of us did the required tasks correctly. He kept us updated with the news by sending e-mails and calling our cellphones. He insisted us to ask him about anything that bothered us. His assistance was with us throughout the program. He is a great organizer not only because of his professional coordination, but also because of his sympathy towards his applicants." -Fatih Tezcan / Wilderness Lodge: Housekeeping Core

To Candelas International Education Consultancy, I participated last year on Disney ICP Summer Work Experience in via Candelas International Education Consultacy. It was a great chance for me to be a part of the Disney family for though a short time. I kept contact with Akın Demir all through my experience and he was always redily willing to help and consult me on any possible situation which was a big boon to me. To exemplify; he gave me a great motivation before job offer interview, my visa appointment as well. Most importantly, he enlightened me about what was awaiting me in the experience to come in Disney. Hence, I felt to need to write a few words on his assistance and guidance to me. I once again thank and give my regards to Akın Demir for all he has done for me. Regards, Sarper E. Altay (2009, Cast Member - Pecos Bill's QSR)

I am so glad I was accepted for the Walt Disney College Program last summer. I believe, I couldn’t have got through all the stuff but for Akın Demir’s assistance (Candelas International Educational Consultancy). When me and my friends were preparing all the necessary documents to be submitted, he always succored to us. I think, Candelas Consultancy made everything better as they should be. Akın Demir organized us very well and the process progressed very systematically and clearly. thanks for everything Aysun AKKASOGLU

Hi, I am Aslihan.I worked at the Epcot last summer. I believe, I earned a real-world experience with a leader company in the industry. It was great to be part of the Walt Disney as a Cast Member. It was really wonderful way to feel self confidence, take responsibility and see different culture combination. Walt Disney is really empire of entertainment. They just try to make people’s dream become true. You can find lots of things which is made you happy at there. Firstly, everything has been organized perfectly before we arrived. They are learned to us everything become true as you just dream it.I couldn’t forget Disney Basic as a cast member and I still have feel Disney’s energy in my heart. Also Walt Disney’s leaders have been really friendly and helpful to us. They trust you with endless. Disney tries to found a different world where is the people can forget about their real life trouble. Walt Disney is like a world of Wonderness and you can feel yourself like a hero. I couldn’t finish my words over here without saying nothing about Candelas. I think Candelas is really perfect company as a part of Walt Disney in Turkey. I am pleasure to recommended to Candelas which is give a change to us for being part of the Walt Disney. Candelas is the most convenient company which can work with Walt Disney. Especially Mr. Demir has unbelievable sense of responsibility and I believe that Mr. Demir has the ability to fulfill the requirement of Disney. He has already have Disney basic. Mr. Demir is really perfect person to take this position. When we got preparation, Mr. Demir always helped us without any condition. Whenever we need help ,he was just on the phone and he did everything for us with his pleasure. It just like Walt Disney,everything has been organized by Mr.Demir before we have to do it. I feel myself really lucky to meet a person who is like Mr.Demir. Before being the interviewed I wasn’t sure about I have ability to pass interviewed or not. Mrs Demir said ``there was nothing you would lost.Just try it.. ’’.Now I am really appreciate to Mr.Demir for encrouged me.I still belive that Mr. Demir is trying to do everything with his do the best. Finally , I sincerely say that I have never forget whatever I lived in Walt Disney and its basic. Nothing is impossible. DREAM it and get it. I never forget that everything just start with a MOUSE… Have a magical day :)

Dear Walt Disney World Company, In 2009 summer, i was an ICP student in Walt Disney World. This experience was magical, amusing and unbelievable for me. I candidly thanks to WDW and Candelas International Educational Consultancy. This consulting firm helped me about joining ICP. Candelas introduced me to WDW ICP. I worried about going to abroad but Akin Demir helped me. Mr.Demir explained and clarified everything about ICP very clearly and these encouraged me. Until we came there, Mr.Demir facilitated for every step which were congregating documents, visa processing, buying air ticket .. Now i know that Mr.Demir help 2010 Icp students. There is a difference between last year and this year. There is a payment for guaranty. Last year, some friends declared off coming WDW. Mr.Demir decide to take some money for that students do not change their ideas without case. This money is small scale. In conclusion, joinig WDW ICP is easy with Candelas International Educational Consultancy. I could not dare joining this programme without Mr.Demir. Semiha Alioglu

Dear Mr. Demir, I would like to express my gratitude to you with this letter. Because we had the chance of living the "Walt Disney World" dream with your favour. I just want to thank you for all your helps, supports in every steps of the process. All that paper works and conditions were easier with your supports. I hope that more students will live this amazing experiences with "Candelas" in following years. On the other hand as a friendly suggest, next time everybody who really wants to participate this program should put down a deposit. Because as you know unfortunately last year many students veered away. In case less student could live this amazing experiences. I think a small deposit would make a positive effect to respect all students rights. Thank you very much Mr. Demir. I'm sure that everybody who will participate this program will be appreciate to your supports. With my best regards, Göktürk AKIN

Merhaba, Candelas ve Disney aracılığıyla yaşamış olduğumuz bu deneyimin tartışılması özellikle programa yeni katılacak arkadaşlar için yararlı olmuş. ben iki ayrı yerde yazmak istemiyorum. olumsuz düşüncelerim daha fazla olduğu için burayı seçtim. kısaca anlatmak gerekirse iş hayatı ve kişisel gelişim adına yararlı bir program. en azından ben şanslıydım. çalıştığım yerden, üstlerimden, iş arkadaşlarımdan ve çalışma koşullarımdan memnun kaldım. akademik stajımı tamamladım. bu sürecte yöneticiler çok hassas ve ilgili davrandılar. Yabancı dil için iyi bir pratik yapma fırsatı. gezmek görmek için (işten vakit buldukça) iyi fırsattı. yaşam adına da farklı deneyimler kazandırdı. farklı dilden ve kültürden insanlarla yaşamak, eğlenmek, görüş paylaşmak ve tartışmak gibi. ben turizmciyim özellikle kendi alanımla ilgili bildiklerimin az da olsa paratiği oldu benim için. ama disney gibi büyük bir kuruluşun Türkiye otellerindeki kaliteyi tutturamamış olması şaşırtıcıydı. ama tabi çalışan haklarına ve çalışan memnuniyetine verdikleri önem de göz ardı edilemez. işle ilgili tek problemim otobüslerle ilgiliydi. işe yarım saat - bir saat önce gidiyor ve işten çıktıktan ancak 2 saat sonra evde olabiliyordum. otobüsün geç kalmasının bedeli benim paycheck lerimden kesiliyordu. çalışma saatleri çok dengesizdi. çoğunlukla geceleri çalıştım birçok icp gibi. gece çalıştığınız bir günün ardına sabah shifti koyabiliyorlardı. 1-2 saatlik uykuyla çalışmak zorunda bırakıldık. oda arkadaşım haksız yere işi bırakıp yurda dönmek zorunda kaldı. konudan herkes haberdar. normalde j1 vizesiyle stajer olarak alınan çalışanların 40 saatten fazla çalıştırılmaması gerekir. kendi isteğiyle extra saatler alan oldu. ama oda arkadaşıma zorla dayatıldı. çalışmak istemeyince de hiçbir çözüm sunmadılar. geri dönmesine resmen göz yumuldu. evlerde ihtiyaç duyulabilecek her türlü eşya, araç-gereç mevcuttu. ama uyumla, düzenle ilgili hiçbir denetim yapılmadı(ceza kesme amaçlı temizlik kontrolü dışında). herkesin kendi keyfine göre yaşadığı altı kişilik bir ev için haftada 85 dolar ödedim(tax hariç). Türkiye'nin tanıtımı için iyi bir fırsattı. birçok insan ülkemiz hakkında doğru dürüst birşey bilmiyordu. kendi adıma elimden geldiğince tanıttığıma inanıyorum. en azından merak uyandırdık insanlarda. (her ne kadar bazı arkadaslar pek olumlu etkiler bırakmasalar da) Artısı eksisi bol bir program bu. katıldığıma memnunum. bir daha böyle bir programa katılır mıyım? evet katılırım, ama disneye bir daha gitmem. benim görüşlerim de bu yönde. umarım herkes deneyimlerini paylaşır.

valla olumsuz bölüme yazacak hiç bişeyim yok o yüzden direk buradan yazmaya başladım arkadaşlar mantıklı düşünen ve makul orta zekalı bir insanın orda mutsuz olması imkansızdı eğer bi problem varsa bence kişiler sorunu kendilerinde aramalılar bazı olumsuz yorum yapan arkadaşları gördüm ve insanların ne kadar nankör olduuunu bir kez daha anladım tamam eyvallah kötü yönleri olabilir ama gözlerimle gördüğüm şeyleri bile farklı anlatan kişileri gördüm ve sadece güldüm...bazı arkadaşlarımız Türkiyede çalışsaydık filan demişler sorarım size Türkiyede disney var da biz mi bilmioruz yada Türkiyede çalışmak amerikayla eş değer mi sayılıyor böyle bi fırsat elinize bidaha geçmeyecek bunun farkında olun ve elinizi vicdanınıza koyun mükemmel managerlarla mükemmel bi ortamda çoğu kişinin hayal bile edemediği evlerde kaldık ama burdan bile mutsuz ayırldıysanız k.bakmayın siz hayatta mutlu olamazsınız....ayrıca work and travela giden hiç mi arkadaşınız yok hiç kimseyle mi konuşmadınız işte Türk insanın ortak özelliği bilgisiz ve acımasızca sadece eleştirmek için eleştirmek....ayrıca sağolsun Akın bey sayesinde bütün bunları ücretsiz ve kolayca yaptık her adımda e mailleri ile bize sonuna kadar ilgi gösterdi ve sadece gidene kadar deil sonrasındada ilgilenmeye devam etti...kısacası nankör arkadaşlarımızın anlattığı gibi sorunlu değil mükemmel bi Tecrübe oldu bizim için.....

Ben bu programdan gayet memnun bir şekilde ayrıldım..hatta ayrılmak istemedim şimdi geri dön deseler dönerim o derece :)..ilk olarak ev arkadaşlarımın hepsi farklı ülkelerdendi ve bu, yeni kültürleri tanımak açısından bir avantajdı benim için. Bunun yanısıra çalıştıgım oteldekilerin de hepsi yabancıydı ve bu da dilimi ilerletme konusunda gözle görülür bir fayda sagladı.F&B managerlarına gelince, çalıştıgımız yerlerde bikaç tane manager vardı ve hepsi elbette ki aynı degildi anlayışlısı da vardı anlayışsız olanı da,ben de muhattabımı ona gore seçiyordum.Ama şunu açıkça söyleyebilirim ki yeri geldiginde kapanışlarda managerlerin bile eline bezi alıp kapanışa yardımcı olduklarına şahit oldum ve ilk gordugumde bu beni çok şaşırtmıştı çünkü bizim ülkede degil boyle bir manzarayla karşılaşmak yaptıgın işi begendirebilirsen ne ala.. Sonuçta çalıştığım ortamı ve iş arkadaşlarımı seviyordum ve onlara tam alışmışken ayrılmak zorunda olmak çok üzücüydü.Fakat parkların birinden aldıgım ekstra işteki ortam için aynı şeyi soyleyemeyecegim, çünkü gerçekten benim çalıştıgım yerle uzaktan yakından alakası yoktu, kabus gibiydi.O yüzden bu iş mevzusu tamamen şansa kalmış bişey. Çalışmayı bir kenara bıraktıgımız zaman geriye işin tatil kısmı kalıyor.Dünyaca ünlü yerleri gezme fırsatı elde ediyorsunuz.Disney parklarına ücretsiz girebilmek ayrı bir şans zaten.Onun dışında off gunlerini ayarlanıp 2 günlügüne Miami'ye kaçılabilir.Bu arada, oradayken birkaç wat ogrencisiyle kaşılaştık ve bize anlattıkları; geldiklerine pişman olduklarıı ve verilen sözlerin hiçbirinin yerine getirilmedigiydi. Kendi imkanlarıyla iş aradıklarını söylediler. İşte o an bu programın kıymetini daha iyi anladık..Çünkü bu noktaya gelene kadar bize her konuda yardımcı olundu. Umarım bizden sonra katılan herkes bu şekilde memnun ayrılır.. Sevgiler :)

Arkadaşlar öncelikle merhaba..öncelikle bende şunu belirtmeden geçemiyeceğim ki hayatımda yaşamış olduğum en enteresan en maceralı ve belkide bana gerçekten ciddi manada katkılarının olmuş olduğuna inandığım tecrübelerle dolu muhteşem bir yaz geçirdim.Buradan bu programı şahsım adına bana sağlamış olan başta akın bey olmak üzre tüm candelas ailesine teşekkürlerimi sunuyom:)şimdi gelelim fasulyenin faydalarına,arkdaşlar programdan döneli yaklaşık 10 gün oluyor bana sorulan sıkça sorular work and travellamı gittin nasıl geçti work and travelcıların başına gelenleri haberlerden izliyoruz senin işinde sıkıntı çıktımı kalacak yeri nasıl ayarladın falan filan...arkadaşlar bu soruların hepsini sadece gülerek tebessümle yanıtlayablmek kadar güzel birşey yok,benim bu yaşadığım tecrübeyi yaşayabilmek için insanlar milyarlar haracasalar,bu güvende bu konforda böyle bi hayat texrübesi yaşayamazlar..yazıldığı kadar var evet şuanda benim fransa ingiltere ve amerika başta olmak üzere sadece facebook arkadaşı diil halen contact halinde olduğum çok özlediğim okdar çok arkadaşım var ki..yaşımız 20 hayat yeni başlıyor kısmet olursa güzel bir hayat bizleri bekliyor bu yaşta yaşanılan bu tecrübe kazanılan bu arkadaşlarıklar belki buraya yazarken oldukça klişe duruyor ama bizler sizler için aslında o kadar önemli ki..Sadece ankarada yada küçük bi anadolu kasabasında istanbulu saymıyorum bile AKIN ABİMİZ bi afiş bastırsa gazetelere tekrar düşse bu program ki bir çok insanın mevzudan haberi dahi yok,abd'ye gidecek wAT taliplilerinin binlercesinin balık gibi nasıl atlayacaklarını hem 2000 dolar daha ucuza hem sizin yerinize sigortanın en ucuzunu en güvenli ve hesaplı uçak biletini nasıl alacağınızı hatta ve hatta döndüğünüz zaman ,200 300 dolar bide ödediğiniz vergileri geri alın diye sizin yerinize düşün üp hepsinizi yerinize yaralayan kurduğu grupla bir türk gencinin hep adnı duyup aklında canlandırdıığı şu koca amerikaya gitmeyi altını çizerek söylüyorum dünyanın en kolay işi haline dönüştüren özellikle akın by var iken,siz arkadaşlar,binlerce belki milyondur kişinin haber olmazkn bu gruptan bu yorumları okuyup katılmayı tecrübe etmeyi düşünen sizler,sırf bu yorumları okuyabildiğiniz ve kendinize hayatınıza kariyerinize kimilerinin kişişiğini bile etkiliyor :) gerçekten çok şanlsınız..seçmek vazgeçmektr!! YALAN :D sonuçta biz u yorumları para aldığımız içn yazmıyoruz bi kişinin ufkunu dahada açmaya birazck vesile olabilrsek ne mutlu bizim için..saygılar..GOGO(2010 TYPHOON LAGOON QUICK SERVESER) :))

Benim için unutulmas bi yaz oldu...zaten dil örencisiyim..orda açıkçası hemen hemen tüm arkdaşlarım yabancıydı..we konuşma dilim mükemmel derecede gelişti diyebilirim...herşey bizim elimizde neticede...kimi insanlar kendi ülkesindeki gruplarla takılmayı tercih etti..kimileri de benim gibi yabancılarla takılmayı tercih etti..ve ingilizce açısından acayip faydası oldu..bunların yanı sıra walt disney harika bi yer...çalışma saatleri açısından, magic kingdomda çalıştıım için çok youndum, ama güsel bi iş deneyimi oldu..ilk iş deneyimimi, bu program sayesinde yaşamış oldum.çalıştığım yerdeki iş arkadaşlarım olsun managerlarım olsun aram çok iyiydi...karşılıklı olarak birbirimizi çok sewdik....çok güsel arkadaşlıklar edindim...bize sunulan imkanlar güseldi..kaldımız ewler, çalıştığımız ortamlar rahattı..herşeyi geçtim, yurtdışı deneyimi apayrı bişey..çok deişik bi tecrübe...kesinlikle herkese tawsiye ederim..Akın Bey'e çok teşekkür ediyorum bize sağladığı bu olanaklar ve ilgisi için...

Uluslarasi Arkadaslik Kurma Bu tabi Sizin Elinizde Bazi Arkadaslar Bu iste Sinifta Kaldi Orada Hicbisey Garanti deil Yunus Emrenin Dedigi Gibi sizin elinizde -Evler Cok Guzel Vista Way ewlerinin3ncu kati ise dayanilmaz evde ihtiyaciniz olan hersey war o konuda sorununuz olmasin -Iste de cok iyi arkadasliklar edinebiliosunuz insanlar yardimci oluyor sizler is zor oldugu icin yardimdan cekinmiyolar acikcasi -Turkiyeyi Gururla temsil ediosunuz saka bi yane ulkemiz hakkinda baya bi onyargi we yanlis bilgi war onlari deistirdigime sewiniorum bazi arkadaslar onyargi katmis olabilir ama awrupa wizyonu oldugunu gosteren arkadaslardan biriyim cogunlugumuzda oyleydi -Sosyal etkinlikler tarzin Walt Disney sinifta kalsa da Wil,Kelvin,Mike sinifta kalmadi haftanin her gunu bi sosyal aktivite yapip herkesin gonlunu fethetti kazandigimiz paralar oralara gitti ama degdi...olumsuz yonlerde degindigim gibi ben pek gidemedm her gece calisiodum magic kingdomu kapatmak icin :DD -Ingilizce konusunda da yardimci oldugu su goturmez bi gercek...Aklima geldikce arkadaslar soru sordukca yada tartisma ortami oldukca yardima hazirim goruslerimi aktarmaya...

Kendimi Şanslı Hissediyorum : Disney - Magic Kingdom - F&B -Vista Way'de Olduğum İçin. Öncelikle Belirtmem Gerekir Ki Tüm Müdürler Her Konuda Bana Yardımcı Oldular. Bu Disney'e Katılmak İsteyenlere Cesaret Versin :) Gerçekten De Büyük Bir Deneyim Elde Ediyorsunuz ; Şayet Turizm Veya Yabancı Diller,Kültürler İle İlgili Bir Bölümde Okuyorsanız. Stajı Orda Yapmak Ve Sevilerek İmzalamak Hatta Araya Bir De Tebrik Kartları Sıkıştırmak Kadar Güzel Bir Şey Olabilir Mi. Bir Çok Olumlu Yönleri Var.Şahsen Gittiğimden Pişman Değilim Bir Daha Olsa Bir Daha Giderim.. -Kalınan Evlerin Temizliği(tabi bunun devamlılığı sizin elinizde),Ücreti -Kültür Alış-Verişinde Bulunmak İçin Mükemmel Yer Olması. -GECELERİ :) -Türkiye'ye Dönüşte Eli Ve İş Bilgisi Boş Gelmemek (Turizmcilere) -Trainerlerin Bire Bir Yardımcı Olmaları -Bilgisayarlı Eğitim Ve Monitör Eğitimi - Kendi Ülkenin Kıymetini Daha Çok Bilmeye Yardımcı Olması :) -(Uluslararası) Samimi Dostluklar Kurmak,Çevre Edinmek ve daha bir çok şey... Teşekkürler Walt!!

Merhaba arkadaslar ve Akin abi. Candelas'la tanisma hikayemden kisaca bahsedeyim. 2008 sonunda bir arkadasimla internetten oylesine 'free work and travel' gibi seyler aratiyorduk. Daha sonra Walt Disney World'un boyle bir programi oldugunu ogrendik ve iletisime gectigimizde bunun Work and Travel degil International College Program oldugunu ve Turkiye'deki tek acentalarinin Candelas Egitim Danismanligi oldugunu soylediler. Hemen Akin bey ile iletisime gectik ve basvurumuz yapildi. Cok heyecanli ve neredeyse kusursuz bir surecten sonra mulakatlar da yapildi. Akin beyin buyuk yardimlariyla vize sureci de sorunsuz gecildi ve kendimizi Orlando'da bulduk! Muhtemelen bir daha bu kadar buyuk bir sirkette calisamayacagiz, bu kadar sistemli ve her turlu bilgi birikiminin calisanlarina aktarildigi bir ortamda calisamayacagiz. Inanilmaz bir yaz gecirdim, her bir isyeri ve her bir yasam kampusu kucuk birer dunyaydi. Dunyanin her ulkesinden insan gormek, benzer kaygilari tasimak, farkli dusunceleri paylasmak insanin ufkunu sonsuza kadar aciyor. Dondugumuzde de irtibati koparmadik Akin beyle :) 2010'da da bu programa katilmak icin Akin beyin kapisini tekrar caldik birkac arkadasimla. Bircogumuz tekrar gitmek istiyordu ancak stajlar, son sinif derken sadece sansli 3-4 kisi basvurabildik. Ve bu sefer olabildigince ilk defa basvuranlara tecrubelerimizi aktarmaya calistik. Elimizden geldigince Akin beye de yardimci olmaya calistik. Ve daha tecrubeli bir Candelas ile basvuranlarin sayisi 4'e, kabul edilenlerin sayisi 3'e katlanmasina ragmen cok daha rahat ve bilincli bir sekilde tum islemlerimiz yapildi. Bu sefer sigorta isinde de yuku sirtina alan Akin bey neredeyse hepimize ekstra para almadan bu konuda da yardimci oldu. Ve kendimizi tekrar Orlando'da bulduk! :) Disney'le baglarini daha da guclendiren Akin bey, bu yazin ortasinda bizi ziyarete Orlando'ya kadar geldi! Yapilan toplantiya is saatimin uygun olmamasi sebebiyle katilamadim ancak katilan arkadaslarim cok verimli oldugunu, dusunce ve dertlerini aktardiklarini soyledi. Baska kac sirket sahibinin kendisi direk olarak ABD'ye gelip hem ogrencileriyle hem de anlastigi sirket'in ust yetkilileriyle gorusur? Ki bu sirket dunyanin en buyuk 5. sirketi. Bu sene ve bundan sonra basvuracak arkadaslara diyeceklerim fazla degil: Turkiye'de hicbir sorun olmadan isleriniz hallediliyor, cok buyuk bir tecrube var ve Akin bey ve ekibine guvenin. ABD'de de cok buyuk bir tecrube var ve her turlu muhtemel sorun dusunulerek cok mukemmel bir ekip kurulmus bu programlar icin. Is yerlerinizde de size yardimci olmak icin cirpinan ama bir o kadar da profesyonel onbinlerce calisan var. Bu hayal otesi dunyanin bir parcasi olmak, hem de 2 kere olmak, omrum boyunca gurur duyacagim tecrubelerdi! Candelas Egitim'e ve Disney'e gozu kapali guvenebilirsiniz!

AKIN BEY PROGRAMLA İLGİLİ YORUMLARIMI SİZE AKTARMAK İSTİYORUM GEÇ KALDIYSAM KUSURA BAKMAYIN... GERÇEKTEN KENDİ ADIMA ÇOK KEYİF ALDIM ÇOK ÇALIŞTIM ZAMAN ZAMAN AÄžLADIM BİLE AMA O İŞ YERİMDEKİ PAYLAŞIMLAR İNSANLAR MÜDÜRLERİM ONLARIN SEVGİ VE SAYGISI DAHASI EDİNMİŞ OLDUÄžUM ARKADAŞLIKLAR HERŞEY HARİKAYDI... ZORLUK ÇEKMEDİM Mİ EVET ÇEKTİM AMA BUNLAR BANA HAYAT TECRÜBESİ VE KEŞKE HER İNSAN BUNLARI YAŞASA GERÇEKTEN ALIN TERİYLE KURALIYLA İŞ YAPMAYI ÖÄžRENİYORSUN. TUHAF İNSANLAR VAR MI ? EVET VAR AMA HER YERDE VAR VE HERKES TUHAF DEÄžİL ARADA İLLAKİ TUHAFLAR ÇIKAR VE DÜNYANIN HER YERİNDE ÇIKAR AMA GENELE BAKARSAK ÇOK GÜZEL SAYGILI VE SEVİYELİ İNSANLAR BULDUM... KALICI DOSTLUKLAR ARKADAŞLIKLAR HAYAT TECRÜBESİ DÜNYAYI BAŞKA GÖZLERLE ALGILAMA , ÖN YARGILARINI YIKMA HER YÖNDEN ÇOK GÜZEL. ZORLUKLARI OLMASINA RAÄžMEN KENDİ ADIMA ÇOK SEVDİM VE MÜMKÜNSE UZUN SÜRELİ GİTMEK İSTERİM ÇÜNKÜ ÇOK HUZURLU ANLARIM OLDU , ÇALIŞTIKÇA İNSANLAR TARAFINDAN TAKDİR TOPLADIM. BOZUK OLAN BİR TÜRK İMAJI VAR İSE YADA YALNIŞ BİLİNEN ŞEYLER ONLARI DÜZELTMEYE ÇABALADIM. HEM SEVDİM HEM SEVİLDİM İNSANLAR TARAFINDAN. BEN KENDİ ADIMA EÄžLENDİM ZORLANDIM GÜLDÜM AÄžLADIM AMA BENİM İÇİN MÜKEMMELDİ. VE BEN YİNE VARIM YİNE ORDA BULUNMAK İSTİYORUM:) HERŞEY İÇİN İLGİ VE ALAKANIZA ÇOK TEŞEKKÜRLER SAYGILARIMI SEVGİLERİMİ SUNARIM.

Hocam amerika'dan sevgiler. biraz geç oldu ama ortamı tamamen görüp öyle birşeyler yazmak istedim.sağ salim buraya geldim.6 kişi ile aynı evde kalıyoruz.2 tanesi türk ve iskerundan gelmişler.diğerleri guatemala ve kosta rika vatandaşı.kaldığım ev çok güzel.son model mobilyalar var.evde ayrıca bulaşık makinası, buzdolabı, mirodalga fırın ve normal fırın var.odalarda 2 kişi kalıyoruz.24 saat sıcak su ve internet bağlantısı var.ayrıca kablolu yayınlar da mevcut.kompleksimizde 24 saat güvenlik var.ve güvenlik konusunda çok hassaslar.çok iyi korunuyoruz.kurallar çok sağlam.ayrıca kompleksimizin içinde yüzme havuzu ve jimnastik salonu var.burada öğrenciler için 4 tane kompleks var ve diğerlerinde özellikler iyi veya kötü değişse de genel olarak aynı. dersler çok güzel bir ortamda veriliyor.eğitim çok profosyonel.sürekli ödev ve projelerle uğraşıyoruz.geldiğimiz ilk günlerde central michigan university nin yetkilileri bize çok yardımcı oldular ve her türlü sorumuza cevap verdiler.ne zaman istersek de ana kampüse gelebileceğimizi söyleyip misafir edeceklerini söylediler. iş hayatında ise her türlü eğitimi veriyorlar.herşeyi çok sakin anlatıyorlar.çalıştığımız her dakikayı kuruşu kuruşuna veriyorlar. şehir çok güzel.her taraf yeşillik ve orman.ama biraz sıcak.ben artık insanlar rahat rahat anlaşıcak hale geldim.bu programı bize kazandırdığınız için şahsım adına çok teşekkür ederim.ve eğer fırsat varsa da ben uzatmak istiyorum.çok güzel gidiyor herşey çünkü. tekrar tekrar herşey için çok teşşekür ederim.size de işlerinizde kolay gelsin dileklerimi iletiyorum. iyi günler diliyorum. Nafiz Erhan Balcı

program Akin Hocam merhaba nasilsiniz? Kusura bakmayin inanin nete fazla giremioruz. isinma asamalarini yeni yeni atlatioruz. is saatlerimizden dolayi nete giremioruz. burda biz yine de iletisim halindeyiz. florida da gezdigimiz yerlerin resimlerini ben facebook ta kendi sayfamda yayinladim. en kisa surede grubun oldugu sayfaya da girip hem yorum yapariz hem de resimleri ekleriz. burasi gercekten MUKEMMEL. Asiri eglenioruz. butun eglence parklarini gezdik. calisma sartlarimiz da iyi. simdilik hepimiz memnunuz ve cok mutluyuz:) Sevgiler - ILGIM

Akın abi öncelikle sana tesekkür ederim bizim buraya gelmemizde büyük emegin var... Disney gibi büyük bir eğlence parkında çalışma fırsatı yakaladık bu bizim için cok iyi bir tecrübe oldu kendimizi geliştirdik ingilizcemizi geliştirdik değişik ülkelerden insanlarla tanıstık onların yasam tarzlarını kültürlerini ögrendik cok iyi arkadaslıklar kurduk aynı zamanda Amerikanın sayılı uiversitelelerinden universite of Central Florida' da okuma şansı yakaladık. Bu programla geldigimiz için cok sanslıyız cünkü hiçbir aksilikle karsılasmadık geldigimizde işimiz hazırdı kaldıgımız yer hazırdı. İş yerine ve okula gitmek için ulasım sorunuda yasamadık Disney bunların hepsini bize sagladı. Türkiye'ye döndüğümüz zaman bizim için cok iyi bir refarans olacagına inanıyorum. Mesut Yalcin

Merhaba Arkadaşlar; Ben Hatay MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü geçen mayıs ayında bitirdim. Okul Müdürümüz Prof. Dr. Cevat Tosun bizleri Amerika’ya gitmemiz için Akın Bey ile tanıştırdı. CANDELAS EÄžİTİM HİZMETLERİ. Daha sonra bizler Akın Bey ile konuştuk. Amerika’ya gitmek istediğimizi söyledik. Kendiside bize her konuda yardımcı olacağını söyledi. Sonra bütün işlemlerimizi Akın bey’in yardımıyla bitirdik. Kendisine çok teşekkür ediyorum bizlere çok yardımcı oldu. Nitekim 18 Ocak 2009 tarihinde Amerika’ya geldik. Bizler 6 aylık program ile geldik. Ama programların zamanları değişebiliyor. Şimdi bizim 1 ayımız kaldı. Biz burada hem okuyoruz hem çalışıyoruz. Walt Disney World ‘de çalışıyoruz. Deneyim , Tecrübe sahibi olmak isteyen arkadaşlarımız olursa kaçırmamalarını tavsiye ederim. İşyeri burada geçinebileceğiniz parayı sizlere kazandırıyor hatta daha fazla çalışıp para bile biriktirmenize imkan veriyor para konusunda çok rahat olun çünkü para kazanılıyor. Kalacak yer konusuna gelince onların hepsi ayarlanmış oluyor. Bizler Vista Way’de kalıyoruz. Gerçekten çok güzel bir yer. Her türlü hizmetler mevcut. Zaten sitenin içinde otobüs durağı mevcut. Otobüsler işyerine alışveriş merkezine okula bedava götürüp getiriyor.Sitede ayrıca iki tane havuz tenis sahaları basketbol sahaları spor salonları eğlence yerleri internet kafesi(buda bedava) mevcuttur. Altı ay benim için çok çabuk geçti.Birçok arkadaşım oldu. İngilizcem daha da fazla gelişti. İş tecrübeleri değişik kültürlere sahip oldum. Her günün ayrı bir güzelliği oldu. Ayrıca işyerinden izin alıp haftalık tatillere de gidebilirsiniz. Mesela ben geçen hafta Disney cruise gemisiyle bahamalar’a gittim. Böyle bir tatili unutmak mümkün değil gerçekten muhteşemdi. Yani canınızın istediği her yere gidebilirsiniz. Akın Bey’e bize göstermiş olduğu ilgiden dolayı tekrar çok teşekkür ediyorum. Gelmek isteyen arkadaşlarıma da pişman olmayacaklarını daha memnun olacaklarının garantisini veriyorum. Amerika’dan selamlarla… Nurhan Kurtuluş UZUN

Selam, Akın Abi, ben Aydın ÇAM Biliyorum ki, sana cevap yazmakta geciktim. Çünkü, yazmak için tecrübe elde etmiş olmam gerektiğini düşündüm. Ve şimdi zamanı olduğunu düşünüyorum. Kısa ve Öz. Ben ilk defa yurtdışına çıktım. Eminim ki, bu da Akın Abi'nin, Candelas'ın ve Cevat Hocam sayesinde oldu. Öncelikle çok çok teşekkür etmek istiyorum bütün yardımlarınız için. Disney hakkında pek bir bilgim yoktu ama öğrenmiş oldum. Gerek yurtdışı tecrübesi olsun, gerekse bu programın tecrübesi olsun; sayenizde büyük tecrübeler elde ettiğimi düşünüyorum. Walt Disney World gerçekten büyük bir eğlence merkezi. Burada çalışmak ise çok büyük bir şans. Niye şans? Açıklayayım. Bırakın burda çalışmayı, burda bulunmak bir şans. Arkadaş ortamı ise müthiş. Disney parklarının çalışanlara ücretsiz olması bu ortamın oluşmasında büyük bir etken. Özellikle kaldığımız yer çok güzel. Her gün parti, eğlence, coşku... Eğer, buraya eğlenmek için gelmeyi düşünen arkadaşlar var ise hiç düşünmelerine gerek yok. Kaldığımız yerde, yüzme havuzu, jakuzi, her türlü spor aktivitelerinin yapılabileceği alanlar ve tabiki bunları eğlenceye dönüştürmeyi sağlayacak arkadaş ortamı. Dünyanın dört bir yanından gelen insanlar. Ve bu insanlar sayesinde gelişen ingilizce. Fazla lafa gerek yok. Parklara değinmeden geçilmez. Ücretsiz ve her türlü eğlence. Su parkları dahil. Bir de, ben gezmek istiyorum derseniz; Florida ayaklarınızın altında. Araba kiralayarak ve Disney Cruise Line ile gezmenin tadını çıkarın. Çalışma ortamı bir başka. Size sınırlı saat veriyorlar ancak extra saat alarak para biriktirme imkanınız fazlasıyla var. Özellikle, süpervisörler çalışanlara her türlü desteği sağlamakta. Zaten alışma dönemini geçirdikten sonra, desteğe filan ihtiyacınız kalmıyor. En önemli olan şey ise tecrübe tabi ki. benim için büyük tecrübe. Gerçekten bu program, Work&Travel programından çok farklı. Tecrübe, para ve eğlence bu programda. Artı, Walt Disney World'dan ve üniversiteden alacağımız sertifikaların, bundan sonraki iş hayatımız için büyük avantajlar sağlayacağına inanıyorum. Müthiş bir yaz geçirdim sayenizde. Söylemek istediğim tek şey, eğer bu programı düşünenler için. Düşünmeye hiç gerek yok. Akın Demir her türlü yardımı sağlayacaktır. Akın Abi çok teşekkürler aydin çam:

Between 21 june-28 august i am going to join walt disney international college program in Orlando USA. It is a really important opportunity for my education life and there coulnt be better alternative for a student like me. Mr.Akın demir organized this program and he helped to me all application,visa process.This program can change my point of view about life and i believe that anybody who didn't recognize Mr akın and candelas international education consultancy couldn't join this kind of programs with convenient conditions. I am grateful to Mr Akın DEMİR and Candelas for all of this aids. Ali İhsan Yuksel

University - CMU program Selam Akin Bey, Daha once size yanit veremedigim icin ozur dilerim... Fakat yasamis oldugum bilgisayar sorunu sebebiyle bircok mailimi ancak yeni gorebilmektedir.... Demis oldugunuz gibi bize karsi cok emeniz gecti, cok yardimci oldunuz size ve hocalarimiza cok ama cok tesekkur ederimmm..... Gecen yaz doneminde TexasSan Antonio da bulunmustum ve ilk yurt disi deneyimimi boylece yasamis olmustummm... Benim icin gercekten guzeldii fakat yasanilan ulasim sorunlari ve ogrencileri zor duruma dusurmeleri bizi kotu etkilemistiii.... Tabiki bu donemde bu korkular icinde buraya gelmeyi goze aldikk... Fakat gercekten bize sunulan bircok olanaklari gorunce ilk bakista sasirmadim dersem yalan olurrr... Cunku butun ulasim olanaklari kapimiza kadar gelmekte ve istedigimiz yere her turlu sekilde bize saglanan otobus sirketleriyle kolayca ulasabilmekteydik.. Ve daha bircok olanaklarr... Benim icin gercekten cok buyuk bir deneyim oldu. Her turlu sekilde bunun faydasini gordugumu gun gectikce daha iyi anlamaktayimm... Bunun disinda yasadigimiz yer hakkinda bilgi vermek gerekirse; her turlu sekilde bize olanak saglayabilmektedirlerr.. Bu hem kaldigimiz evimiz, hemde calistigimiz is yeri acisindan bakildigi zaman bence buraya gelmeye deger oldugunu sizlere aktarmak isterimmm.. Bence gelecek olan arkadaslarimiz varsa ve kafalarinda bazi sorularida yanlarinda getiriyorlarsaa, hic birsekilde kendilerini sikintiya sokmamalarini gerektigini soylemek isterimmm... Misal buraya gelmek isteyipte, maddi gucu yetmeyip veya daha baska yollardan bu para durumunu saglamada kararsiz olan arkadaslar icin sunlari soylemek isterimm; 1. Hocalarinizin ve Akin Beyin sizlere soylemis oldugu gibi en az 30-35 saat calismaktasinizzz. 2. Geldiginiz zaman borc icerisinde mi kaldiniz ve odemeniz gerekiyorr...Bunun icin ek saat alma olanaklarina sahipsiniz(Ek saat, saat basina 11.460 Dolar) 3. Isterseniz isten erken ayrilabilir, istersenizde ek is alarak haftanin 7 gunu calisabilmektesiniz.Sadece size verilecek olan internet ve internette bulunan kullanici adiniz ve sifrenizi girmeniz yeterli..Oradanda ek is bolumune bakarak size uygun olan bolumu tiklamaniz yeterlidirr.. 4. Managerlariniz sorunlarinizla ilgilenmekte ve size yardimci olmaktadir.. Isinizi degistirmek isterseniz, memnun degilseniz managerlara soylemeniz yeterlii... Inanin bana buraya gelebilmek gercekten harika ve guzel birsey... Dil konusunda hicbir sekilde sikinti yasamiyorsunuz...Ve daha bircok seyy...Secim sizinn, ama sunu soylemek isterim; hocalarima cok tesekur ederimm ve iyiki bugun burdayimm.... Eger sormak istediginiz birsey olursa sizleree seve seve yardim edecegimi bilmenizi isterimm... Insallah yazdiklarim sizler icin faydali olur.... Suleyman YAGCI SAYGILAR HAVE A MAGICAL DAY. :)

My name is Andreea Vasile, 23 years old; I live in Bucharest, Romania and I am a student in the second year in “Spiru Haret” University, majoring in Psychology. In December 2008, I decided I wanted to go to the Walt Disney World, in Orlando, FL, to work the summer there again. I had been there in the summer of 2007 and it was the greatest experience, therefore I wanted to repeat it. After searching the internet for recruiting agencies in my hometown and in Romania, I found out that there weren’t any at the given time. So I wrote a letter to the Walt Disney World International Recruiting Team. They were kind enough to reply my email but they told me that I need a recruiting agency from my country to go there again. After doing some research, and talking to Jill Jacobsen, International Recruiter for the WDW, I found out that there was one possibility for me to return to Florida. And that was CANDELAS INTERNATIONAL EDUCATIONAL CONSULTANCY (www.candelaslegitim.com), a Recruiting Agency in Turkey. So I wrote them. After a while, Mr. Akin Demir, replied, saying that it was no problem to go to Ankara for the interview which would take place in March, with Jill Jacobsen from WDW. Mr. Akin Demir was more than kind to me, helped me with all the information I needed, gave me good advice about everything I asked for before and after the interview in Ankara. While there, he was nice to me, he thanked me for going there for the interview, and made me feel real good about having to make the interview there, although I was alone and didn’t know anyone in Turkey. He offered all his support to me and gave it to me whenever I needed it. I got the interview for Walt Disney World, and I’m leaving next week to Florida. After the interview which took place in Ankara, I had to come back to Bucharest in order to have a visa interview at the United States Consulate. Mr. Akin and I kept in contact through email and telephone, he was a very good mediator between me and the Embassy of the United States, providing important information to me and sending me emails about what was needed for the visa interview. After the visa interview, which went well, I called Mr. Akin Demir to tell him that I got the visa, and he was again very thoughtful and thanked me for letting him know. We continued to talk through emails about the next steps which I had to make in order for everything to be prepared for my leaving. All in all, Mr. Akin Demir’s support was very important for my trip to the United States and I couldn’t have done it without him. For any other information I can provide, my email address is: Sincerely, Andreea Vasile

YÜZ YÜZE EĞİTİMLER & HİZMETLER

Ankara Ofisimizden Yüz Yüze Alabileceğiniz Hizmetlerimiz ve Ürünlerimiz

Yüz Yüze Eğitimler

Yüz Yüze Eğitimler

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Dısney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

ONLINE EĞİTİMLER & HİZMETLER

Dünyanın Heryerinden Alabileceğiniz Hizmetlerimiz ve Ürünlerimiz

My English Classes Online bir Candelas Eğitim markasıdır.

Online Canlı Dersler

Online Canlı Dersler

Dinamik öğretmenler ve kendi yayınlarımız ile Online Canlı İngilizce Dersleri

İngilizce Konuşma Kulübü

İngilizce Konuşma Kulübü

İngilizce konuşma becerinizi ve akıcılığınızı geliştirebileceğiniz ekonomik konuşma kulüpleri

Kiddy English

Kiddy English

Çocuklar için Bire-Bir İngilizce Özel Dersler

Online Video Kurslar

Online Video Kurslar

Baştan sona tüm seviyelerde online video kurslar

Online Beceri Kursları

Online Beceri Kursları

Tüm seviyelerde İngilizce okuma, dinleme, yazma, kelme ve gramer beceri desleri

Udemy İngilizce Eğitimleri

Udemy İngilizce Eğitimleri

UDEMY platformunda bulunan en kaliteli ve en zengin içerikli İngilizce Kursları

Yayınlarımız

İngilizce Kitaplar

En temel seviyeden en ileri seviyeye kadar baştan sona İngilizce Kitapları

İngilizce E-Kitaplar

İngilizce E-Kitaplar

Tüm seviyelerde baştan sona İngilizce E-Kitaplar

İngilizce Interaktif E-Kitaplar

İngilizce Interaktif E-Kitaplar

Tüm seviyelerde baştan sona İngilizce İnteraktif E-Kitaplar

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO'ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

CANDELAS ONLINE EĞİTİM HİZMETLERİ

Şu ana kadar bizden 6298 adet Online İngilizce hizmeti ve ürünü alan 12445 öğrencimize çok teşekkür ederiz.

CANDELAS YAYINLAR

İngilizce gramer, okuma, kelime, dinleme ve test kitapları

GALERİ & YORUMLAR

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hakkımızdaki değerlendirmeleri.

Hemen İngilizce seviyenizi öğrenin.

Candelas ONLINE İNGİLİZCE SEVİYE TESPİT Sınavı ile güncel Gramer, Dinleme, Yazma ve Kelime bilgisi seviyenizi ölçebilirsiniz. Yandaki TEST YOURSELF linkini tıklayarak hemen sınavınıza başlayın ve İngilizce seviyenizi öğrenin.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

GEREKLİ BİLGİLER

DUYURU VE KAMPANYALAR

TÜMÜNÜ GÖR -

Candelas Ailesi

Tüm Fotoğraflar

Yabancı Dil Eğitimleri

Tüm Fotoğraflar

Walt Dısney World International College Programs

Tüm Fotoğraflar

Candelas Kiddy English

Tüm Fotoğraflar

Online Dersler ve Sınıflar

Tüm Fotoğraflar

İngilizce Konuşma Kurslari

Tüm Fotoğraflar

Candelas Kurs ve Çalışma Ortamı

Tüm Fotoğraflar

My English Classes Online bir Candelas Eğitim Markasıdır.

  • Neden MyECO?

    MyECO, My English Classes Online, online yabancı dil eğitimine tamamen farklı bir vizyon getirmektedir.

  • MyECO Bir Dil Okuludur

    MyECO sizlere Yüksek Standartta Online İngilizce Eğitimi sunar.

  • İngilizcenizi Geliştirin

    Alanında profesyonel İngilizce öğretmenlerinden canlı ders alın.

DETAYLI İNCELE
Dinamik öğretmenler ve kendi yayınlarımız ile Online Canlı İngilizce Dersleri
İngilizce konuşma becerinizi ve akıcılığınızı geliştirebileceğiniz ekonomik konuşma kulüpleri
Online İngilizce

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Eğer siz de takımımızın ve çalışma ortamımızın bir parçası olmak isterseniz, hemen öz geçmişinizi gönderiniz.

Candelas Eğitim 15 yaşında

Candelas Youtube

130+

Candelas Instagram

150+

MyECO Youtube

50.000+
YUKARI