Çocuklara Yabancı Dil Öğretmek

Çocuklara Yabancı Dil Öğretmek

Bu globalleşen dünyada iyi bir gelecek hayali kurmak,  bazı gereklilikleri beraberinde getiriyor tabii. Bunlardan birisi de iş imkanlarının sağlanması. Hepimiz farkındayız ki iş imkanını artırmak isteyen bir genç kendisini geliştirmenin bilincinde olmalı. Bunun başında da yine yabancı dil bilmek geliyor. Eğitimciler genel olarak ülkece bunun farkında belli ki. Yabancı dil eğitiminin 2. sınıftan itibaren genç öğrencilere verilmesi de bunun göstergesi resmen. Ama durum aslında böyle değil. İlkokuldan lisansa kadar eğitim görmüş gençlerimizin dilinde şu cümleler dolanıyor : “ Bir şeyler anlıyorum ama konuşamıyorum.” Anlaşılan o ki dil eğitiminde ciddi bir yanlışlık var. Bu temelden gelen bir yanlışlık. Bunu üstünkörü inceleyecek olursak; nasıl eğitim verilmesi gerektiğine değinmekte fayda var.

Çocuklarda dil gelişimi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yabancı Dil Öğretimi Nasıl Olmalı?

Yabancı dil öğretmenliği, eğitim fakültesi mezunu öğretmen adaylarımız; ”Genç öğrencilere nasıl dil eğitimi verilir?” başlığını pedagojik açıdan detaylı biçimde ele alıyorlar. Eğitimciler gramere odaklanmanın aksine, dört temel beceri olan sırasıyla ; “ dinleme, okuma (receptive skills), konuşma ve yazma (productive skills)“ konularına odaklanmak konusunda hassas davranıyor. Genç öğrenciler daha fazla dilin kendisine maruz bırakılmalı, dil bilgisine değil, diyorlar. Yeni doğan bebeklerin ana dili konuşmayı öğrenme aşamasında, iletişim kurmak için ebeveynler,  çocuklarını basite indirgenmiş cümlelere hatta öncelikle kelimelere maruz bırakıyorlar.  1 yaşındaki bir bebeğe dil kurallarını öğretmek kadar anlamsız genç öğrencilere grameri öğretmek. Dolayısıyla dile karşı duyulan sempatiklik de ortadan kalkmış olup karmaşık bir hal alıyor onlar için her şey.

çocuklara yabancı dil öğretmek

Montessori eğitimi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Belki de son yıllarda sıkça duyduğumuz eğitimde gramere fazla odaklanıyoruz cümlesini bir kez de burada duydunuz, gördünüz. Ancak çokça belirtmek belki de farkındalık yaratır ve pratiğin de aslında önemli olduğunu hatta daha önemli olduğunu anlamamıza sebep olur. Oyunlar, hikayeler, drama ve şarkılar yoluyla eğlenceli ve aktif bir dil eğitimi için yaratıcı öğretmenlerimize ihtiyaç var. Hal böyle olursa dil öğrenmek çok da zor olmasa gerek. Yani ben derim ki yenidünyaya ayak uydurmayı zorlaştırmayalım. Dil eğitimi için insan neslini, Türkiye gerçeğini daha yaratıcı yollarla destekleyelim. Sizce de öyle yapmayalım mı?

  • 27 Şubat 2020, Perşembe
, ,

EĞİTİM HİZMETLERİ

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

İngilizce, Yabancı Dil & Sertifika Eğitimleri

Sertifika Eğitimleri, VIP Gruplarda ya da bire-bir İngilizce, TOEFL IBT, TOEIC ve IELTS kursları

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Yurt Dışında Eğitim Hizmetleri

Amerika, Ingiltere, Kanada Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerinde eğitim imkanları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Uluslararası Kültürel Değişim Programları

Walt Disney World iş deneyimi, Avrupa, Amerika ve Türkiye'de Kültürel Değişim Programları

Fotoğraf Galerimiz

Fotoğraf Galerimiz

Bizlerden hizmet alan öğrencilerimiz ile ilgili fotoğraflarımızı bu galeriden görebilirsiniz.

Video Galerimiz

Video Galerimiz

Öğrencilerimiz, hizmetlerimiz ve bazı aktiviteler ile ilgili videolarımızı buradan izleyebilirsiniz.

Candelas Hakkında Yorumlar

Candelas Hakkında Yorumlar

Öğrencilerimizin, bizimle çalışan öğretmenlerimizin ve bizimle tanışmış arkadaşlarımızın hakkımızdaki yorumlar.

Hakkımızda yapılan değerlendirmeleri oku ve yorumunu yaz.

MY ENGLISH CLASSES ONLINE

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınızda eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız. MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.

Candelas Eğitim Hizmetleri 14 yaşında

MyECO Online İngilizce Eğitimi

Sadece MyECO' ya özel olan online sınıflarımız ile bilgisayarınız ile eğitim alırken gerçek yüz yüze eğitimi hiç bir zaman aramayacaksınız.MyECO online bir Dil Okuludur. Tüm detaylar sizi düşünerek planlanmaktadır.MyECO eğitim içerikleri Avrupa Dil Portföyüne uygun olarak tasarlanmıştır. Video derslerimiz çok özel hazırlanmıştır ve bol aktiviteler (drills) ile size İngilizce eğitimi verilir.

 

SAYFAMIZI BEĞENİN

4000+

TAKİP EDİN

250+

TAKİP EDİN

900+
Çevrimiçi Dil Eğitiminin Sağladığı Olanaklar

Çevrimiçi Dil Eğitiminin Sağladığı Olanaklar
SONRAKİ YAZI

YUKARI